Ultimate série jede....

Založil matrosh, 13 Červenec, 2013, 14:42:57

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

matrosh

Měsíc se sešel s měsícem a zase můžeme nakouknout do naspeedovaného a hyper-akčního marvelovského ultimate světa.
      Takže jak se má Parker? Minule ho skoro odhalil jeden z jeho méně inteligentních spolužáků, a i když ho to stálo namoženou zadnici, měl možnost seznámit se s Gwen Stacyovou, která je na škole nová. Všem starým komiksovým fanouškům určitě muselo poskočit srdíčko, když se objevila Gwen a bude zajímavé sledovat, jak Bendis tuto blondýnku v příběhu využije. Pokud ale pomineme školní strasti, má se Petr asi na co těšit. V tajné vládní lokaci se totiž probral z komatu doktor Octavius, který byl v Osbornových závodech u výbuchu, a zjistil, že má o čtyři ruce víc. Moc šťastný z toho zrovna nebyl. Doktor Henry Pym, který ho měl na starost, to sice přežil, ale nezastavil ho. Projekt Octopus se dostal na svobodu.
      Doktor Octopus je sice šílenec, ale na rozdíl od Osborna není bez mozku. Podle posledního dílu to zatím vypadá na klasickou pomstu. Není tady zatím ani známka po nějakém spojení Octaviovi mysli s vědomím jeho chapadel. Kromě Octavia a Gwen se na scéně objevuje spousta nových postav. Justin Hammer, po kterém jde Octavius. Shield, který jde po Octaviovi. A přidá se i australský lovec Kraven, který se rozhodl vylepšit trochu svou televizní show a to tak, že uloví v přímém přenosu Spider-mana. I přesto, že se Bendisův Spider-man začíná docela rychle zaplňovat novými postavami i vedlejšími dějovými liniemi, autor to zvládá s přehledem a svižně nás přenáší z jedné dějové linie do druhé. Celý komiks tak působí snad ještě svižněji než předtím. Pokud jde o kresbu, Bagley se pořád drží svého standartu a nijak výrazně nevybočuje z řady. Pro fanoušky série je to asi dobře, ale přiznám se, že já osobně bych občasnou změnu kreslíře přivítal. Mohlo by to být zajímavé.
      Když jsme naposledy viděli X-meny, byli na tom docela blbě. Plukovník Wraith z Projektu X srovnal akademii se zemí, všechny naše známé naložil do kamionu a odvezl na svou základnu, kde je mučil a ,,převychovával" na vražedné stroje. Vyhnul se tomu jenom Wolverine, který byl jinde a řešil svoje osobní záležitosti. A právě k němu se upínají naděje všech uvězněných mutantů. Wraith na něj ale rozhodně čekat nechce, takže nechá svým novým rekrutům implantovat miniaturní bomby do mozku a posílá je na první akci: zachránit Nicka Furyho, který to v minulém čísle pohnojil a dostal se do rukou teroristů.
      Zdá se, že Millar má všechno pevně v rukách. Jeho scénář se žene kupředu bez jediného nádechu a očividně ví, co chce. Vrátil se i Kubert, kterého minule v jednom díle vystřídal Tom Raney. Dočkáme se spousty akce, hlášek a jedné milé retrospektivy o prvním setkání Wolverina s Furym. Tomuto dílu nemám prakticky co vytknout, protože jsem se u něj bavil opět skvěle.
      Celkově je tato řada na vysoké úrovni a každý, kdo si ji nechá ujít děla podle mě chybu. Jen tak dál, Crew, jeď, jeď...

Ultimate Spider-man 16: Kraven the Hunter
Ultimate Spider-man 17: Taking Advantage
Ultimate X-men 10: In the Heart of Darkness
Ultimate X-Men 11: Sins of the Past
Crew\2013

Moje překlady US: Days Missing, Further Adventures of Indiana Jones, The Courtyard, Neonomicon, Supergod, Do Androids Dream About Electric Sheep?: Dust to Dust, Morning Glories, Captain Swing..., Invisibles, Jack of Fables, Ocean, FreakAngels 
Moje překlady EU: Leviathan, Dylan Dog, Nikolai Dante

karelcedr

Pokud jde o mne tak Spider mana si mohli nechat od cesty a místo toho přihodit další Xmeny. Ty jsou úplně ultimátně super --poz
Spiderman mě strašně nebaví a tak vždycky váhám jestli to kupovat jen kvůli půlce časáku. Nakonec stejně neodolám. :D

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář