Batman/Superman vol.2

Založil alexxiik, 09 Červenec, 2013, 02:17:08

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

alexxiik

09 Červenec, 2013, 02:17:08 Naposled upraveno: 09 Červenec, 2013, 11:29:46 od alexxiik
Opätovné spojenie dvoch najväčších a najznámejších hrdinov (naj ako pre koho, ale na diskusiu či hádky máme priestoru dosť) určite nemôže byť pre nikoho veľkým prekvapením. Už len z komerčného hľadiska sa to javí ako win-win pre všetky zúčastnené strany. Na prvý pohľad určite. Ten druhý pohľad závisí od mnohých okolností, ktoré sa ešte len budú musieť prejaviť po vydaní viacerých čísel a splnení biznis plánu.

V každom prípade je zrejmé, že tak Batman, ako aj Superman nie sú zrovna postavami, ktoré by trpeli nedostatkom pozornosti. Sérií, v ktorých sa objavujú, je viac ako dosť. Ako bolo uvedené na jednom blogu,  popri nich aj Wolverine so Spidermanom blednú závisťou. Alebo ak budem parafrázovať jednu nemenovanú sociálnu sieť z tohto týždňa,  z početnosti ich sérií musí mať radosť každý ,,správny Marvel fanúšik".   rofl

Niektoré série sú dobré, iné lepšie, a ďalšie stačí čítať raz. Spojenie dvoch postáv neznamená, že vydavateľ dostane hneď dvojitú porciu tržieb a zisku, ale minimálne priláka pozornosť viacerých táborov.  Je to osvedčený recept, ktorý sa už veľakrát osvedčil. Otázka možno znie, či je ich spájanie potrebné. Aj v Justice League vyzerajú byť spolu akoby z povinnosti. Prekvapujúce je ich stretnutie počas prvej časti série Batman/Superman, ktoré vyzerá byť ich premiérové. Pritom k ich prvému stretnutiu došlo na začiatku série Justice League. Úvod tak pre mnohých fanúšikov vyznel skepticky (objavili sa aj názory, že v DC nevedia, čo činia a už im tá ,,52" udiera na mozog), ale ako všetkých ubezpečil Greg Pak, na konci príbehu sa všetko vysvetlí. Takže brat Wonder Woman Stevie by povedal: Uvidíme. Ale krátky spoiler autora naznačuje, že sa celý príbeh dostane až do ,,prítomnosti" a teda kontinuita medzi sériami bude dodržaná a nesúlad bude patrične vysvetlený.

V každom prípade, je zaujímavé, že séria začína civilným pohľadom na oboch, čo naznačuje, že sa možno viac pozrieme aj do ich súkromia, ktorému sa v predchádzajúcej inkarnácii (pre ne-Indov voljúm no.1) veľa pozornosti nevenovalo. Prvý príbeh je plný mystiky, ostáva len dúfať, že sa to nezvrhne zase na a) nechutné cestovanie časom, b) nechutné cestovanie časom, c) nechutné cesto... ééé... nechutné paralelné svety.

Čo je nové oproti minulosti? Názov. Kozmetická zmena vyniesla na prvé miesto Batmana. Takže už to nie je Superman/Batman, ale Batman/Superman. Nepodstatné? Zdeněk Svěrák sa v jednej cimrmanovskej hre pýta, prečo sú práve oni označený ako Tím B a vydupe si preznačenie na Tím A. Takže možno aj Batman a jeho lobing spôsobili obdobnú zmenu.

Séria je premiérou Grega Paka v rámci DC. Doteraz bol známy skôr z Marvelu a jeho minisérií, kde sa venoval hlavne, ale nie výlučne X-menom (Ironman: House of M, Phoenix - Warsong,  Magneto: Testament, War Machine, Hercules, Herc, Alpha Flight, Red Skull), ale má na svedomí aj časti sérií Incredible Hercules, Incredible Hulks a robil aj Battlestar Galacticu pre Dynamite. Prvé číslo kreslil Jae Lee (taktiež prebehlík od Marvelu - Dark Tower, Inhumans, ale predtým už kreslil aj pre Image série Witchblade a Tombraider a pre DC Ozymandiasa v minisérii Before Watchmen) a Ben Oliver (väčšinou one-shoty: Ultimate X-Men, Thunderbolts).

Obaja sa pri kresbe podelili ako správni bratia, čiže 2 : 1. Ak si mám vybrať, Leeho kresba sa mi páči viac. Je dobre namixovaná, sčasti realistická, sčasti pochmúrna. Miestami sa začína dosť podobať na Batwoman (a konkrétne teda na štýl J. H. Williamsa). Už to nie je to idylické používanie veselých farieb, ako tomu bolo vo väčšine príbehov a u väčšiny kresličov prvého zväzku. Aby som sa pochválil cudzími znalosťami, je to svojský štýl sčasti inšpirovaný talianskou renesanciou, sčasti death metalom a sčasti gotickou fantasy. Myslím, že dosť dobre dokáže vystihnúť povahu a pochmúrnosť Gothamu. Spojenie s druhým kresličom dáva zmysel, nakoľko mystika príbehu ,,láme" dejovo a teda aj opticky prvú časť napoly (pardon, láme sa v poslednej tretine). Ale bez urážky, ďalšie časti sa už lámať nemusia, resp. nech si to Lee odkreslí radšej sám.

Je to len prvé číslo. Z deja sa v podstate neodkrylo nič. Takže je predčasné robiť nejaké závery. DC fanúšik si aj tak povie ,,Hurá, ďakujeme" a ten marvelovský bude stále hľadať chýbajúce Supermanove slipy.

Pozrieť si prvý diel môžete tu:
http://www.sendspace.com/file/mpfa5o
http://BillionUploads.com/90a4x9p94zdn

Kúpiť si prvý diel môžete:
V každom lepšom obchode s komiksami, čiže na Slovensku napríklad tu: http://comic.sk/d/batman-superman-1-greg-pak-1000769/
Ten posratý photobucket.com mi odmietol zverejniť podpis, takže ho týmto bojkotujem!
A pridal sa k nemu aj tinypic.com, takže si nenahrávajte náhľady tam, kde ja, lebo ten portál čoskoro určite skončí!!!

sx

Meredith Finch propojuje oba světy, po třech knihách Wonder Woman na konci New 52, od 14. 2. 18 píše nová dobrodružství Xeny: princezny bojovnice.

myroslav

Takže ďalší recenzent?  --poz
Ja som si toho B/S už prečítal a jediné, čo sa mi nepáčilo, bola tá kresba  ::) Ale ako si písal, tak ten prvý kreslič (Lee) bol oveľa lepší.

Kocour

xVEGANx

Citace od: alexxiik v 09 Červenec, 2013, 02:17:08
Opätovné spojenie dvoch najväčších a najznámejších hrdinov (naj ako pre koho, ale na diskusiu či hádky máme priestoru dosť)

A dopadne to jako topic s filmem MoS?  F:/
Supermana kresli nejlip Lee, ale Jim a ne Jae  :D

myroslav

Citace od: Kocour v 09 Červenec, 2013, 22:42:11
A kde jsou teda jako ty slipy, he? :)  --poz

Teraz je leto, takže chodí na ostro  :--

sx

Meredith Finch propojuje oba světy, po třech knihách Wonder Woman na konci New 52, od 14. 2. 18 píše nová dobrodružství Xeny: princezny bojovnice.

weatherbybn

Presne tak hosan z ocele ide na ostro,nikto ani len Superman nechce byt opaleny podla slipov  ;D

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář