Death Note 7: Nic už nebude jako dřív.

Založil matrosh, 22 Červen, 2013, 17:03:23

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

matrosh

Název článku je odvozen od masážní propagační věty, kterou najdete vzadu na přebalu. Je to obvykle ten typ věty, který má čtenáře nalákat k okamžité koupi a většinou slibuje nesplnitelné. No... po přečtení posledního dílu Death Note vám garantuju, že tentokrát masážní větička nelže. A co víc, 7. díl se vrací do stejných vod, ze kterých vyšly promakané první tři díly.
      Na rovinu se přiznám, že když na začátku pátého dílu došlo k prvnímu výraznému zvratu a příběh změnil směr k pronásledování úplně neznámeho Kiry, moc nadšený jsem z toho nebyl. Celé dvě knihy (t.j. 5. a 6.díl) jsem se zmítal v pochybách, jestli je daný scénáristický zvrat motivován autorovou odvahou nebo jeho bezradností. Jasně, byla to pořád zajímavá detektivka, ale na tu takzvanou ,,šachovou partii mezi dvěma mozky" to prostě nemělo. Pokud Death Note čtete a byli jste na tom stejně jako já, vězte, že tomu je konec.
      Na konci minulého dílu jsme skončili u automobilové honičky, kde byl poslední ,,Kira" zahnán do kouta a čekalo ho zatčení. Sedmý díl začíná přesně tam, kde šestý skončil a taky se tady dává konečně do pohybu Lightův plán, jak zpátky získat svou paměť a moc. Během první kapitoly se mu to povede a v druhé se vrátíme do minulosti a dozvíme se, jak si to vlastně všechno naplánoval. Osobně si myslím, že tahle část knihy se dala udělat i lépe. Třeba prolínáním obou dějových linii dohromady. V zásadě jsem byl ale spokojený a rád, že se děj opět soustředí na hlavní hráče. Scénárista Cugumi Óba hned v úvodu nasadil ďábelské tempo a pak už nezpomalil až k takzvanému ,,prvnímu vrcholu" celé série, který se nacházi někde přibližně za polovinou této knihy. Light je opět v sedle a teď jde po krku už přímo L a dělá to s bravurou zkušeného šachového hráče, pro kterého jsou všichni pouze figurkami na šachovnici, kterými může pohybovat dle své libosti.
      Pravdou je, že jakýmkoliv dalším rozborem děje bych vám jen vyzradil to podstatné a to rozhodně nemám v plánu. Jisté ale je to, že u této série si už nejsem jistý vůbec ničím. Nemám ani páru, jak tohle bude pokračovat dál a musím dát za pravdu skalným fanouškům, kteří pokládají tento díl série za jeden z nejlepších. Kniha je čtivá a napínavá, čte se jedním dechem a kresba je náležitě akční a dynamická.
      Samozřejmě se nejdou i odpůrci, kteří stojí na přesně opačné straně barikády a tvrdí, že podobné situace by se dali řešit i jinak. Ale já si v podstatě myslím, že u této série lze čtenáře rozdělit do dvou skupin. Na jedné straně jsou rýpalové, kteří mají potřebu všechno rozebrat na dílky a zpochybňovat vše co jde a na straně druhé jsou čtenáři, kteří se rádi nechají strhnout a pohltit příběhem, který je neustále něčím dokáže překvapovat. A Death Note rozhodně mezi takové příběhy patří. Takže ať už jste rýpalové nebo nadšenci, je velká šance, že bude bavit i vás. Rozhodně doporučuji vyzkoušet.

Death Note Vol.7
Crew\2013 

Moje překlady US: Days Missing, Further Adventures of Indiana Jones, The Courtyard, Neonomicon, Supergod, Do Androids Dream About Electric Sheep?: Dust to Dust, Morning Glories, Captain Swing..., Invisibles, Jack of Fables, Ocean, FreakAngels 
Moje překlady EU: Leviathan, Dylan Dog, Nikolai Dante

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář