Další osudy posledního z mužů

Založil BeeSee, 13 Červen, 2013, 15:45:09

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

      ,,Řekl jsem to Ampersandovi. Nejsem natolik silnej, abych svý morální selhání jen tak spolknul, a tak jsem mu je našpital do toho jeho smradlavýho ouška. Ať on nese to břímě, víš?"

     Uběhnul nějaký čas a jedna z nejzajímavějších komiksových sérií, která u nás v současné době vychází se dočkala dalšího pokračovaní. Na pulty přichází již osmý díl Y: Poslední z mužů, lechtivě pojmenovaný Dračice v kimonu. Pokud  v minulých dílech začal vát vítr, který zvěstoval příchod bouře, tak v aktuálním díle se mračna zatáhla a vítr dosahuje patřičné síly. Mozaika karet, které scénárista Brian K. Vaughanna začátku rozdal postupně začíná zapadat do sebe a je jasné, že takovou katastrofu přežijí jen ti nesilnější a ještě musí mít patřičný kus štěstí.
     Na všech frontách, respektive ve všech dějových liniích příběhu, to začíná pořádně gradovat. Jednoduše už nejde jen pořád putovat a čekat kam vás osud zavane, ale nyní je opravdu čas na rozhodnutí, bez těch se do cíle nikdo nedostane. Situace se přiostřuje a potřeba jí řešit. Navíc většina hlavních hrdinů toho začíná mít plné zuby a po dlouhém putování se cítí unavena. Tento oříšek bude potřeba rozlousknout. Své traumata si sebou vláčí nejen poslední muž na zemi Yorick Brown, ale rovněž všechny ženy, které na své cestě potkal. Namátkou může jmenovat třeba jeho sestru, matku, tajemnou agentku 355, doktorku Allison Mannovou, její novou přítelkyni Rose, ale i mnohé další. Třeba i ty, kteří jsou pořád ještě tajemnými postavami v pozadí, které zatím jen tahají za nitky a jejichž ,,hlavní role" teprve přijde.
     Brian K. Vaughan ovšem stále obezřetně svírá brzdu, takže i přes některé akční momenty v tomto díle, se nějakého konečného řešení zatím nedočkáme. Na tohle je rozehraná hra příliš velká. Navíc opět nahlédneme do minulosti či dětství některých postav, abychom měli lepší výchozí pozici při jejich následném hodnocení. Byť v tomto díle dojde k jednomu velkému shledání, tak celkovou situací to příliš neřeší. Na to autor této ságy postupuje až příliš obezřetně.
     Navíc čtenáři je jakoby mimoděk předhozena otázka, která mu bude šrotovat hlavou a vzbuzovat spousty podezření a pochybností. Je totiž zmíněno, že otázka: Co může za katastrofu, která vyhubila samce na zemi? Se mění na otázku: Kdo může...
     Na obzoru se objevila pevnina, ale k jejímu zdolání je to ještě patřičně daleko. Nezbývá než čekat na dva závěrečné díly, které přinesou rozuzlení celé této komiksové série. Završení celého post-katastrofického eposu můžeme čekat až v dalším roce, takže napětí bude jen kulminovat.


Y: Poslední z mužů #8 - Dračice v kimonu
Scénář: Vaughan, Brian K. Kresba: Pia Guerra,  Goran Sudžuka BBart komiks / 2013

Recenze na 1. a 2.díl
Recenze na 3.díl
Recenze na 4.díl
Recenze na 5.díl
Recenze na 6.díl
Recenze na 7.dílRychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal