Skrytá válka v DMZ

Založil BeeSee, 29 Květen, 2013, 14:44:25

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

29 Květen, 2013, 14:44:25 Naposled upraveno: 29 Květen, 2013, 14:48:21 od BeeSee
      Jednou z aktuálně vycházejících sérií na našem komiksovém trhu je také DMZ, kterou vydává nakladatelství BB/art. Aktuálně se na knižních pultech objevil již pátý dál nazvaný výstižně Skrytá válka. První tři díly této série byly spíše takový nemastný neslaný rozjezd, připomínající zafuněného bulharského vzpěrače na Olympijských hrách, který se zapomněl nadopovat. Předchozí, čtvrtý, díl byl určitě posunem vpřed, ale na druhou stranu se nejednalo o nic, co vás nutilo si uvařit další konvičku kávy a přečíst si to celé znovu. V pátém díle se ovšem scénárista Brian Wood pokusil o úhybný manévr, který  není vůbec zlý. Uvidíme jaké ovoce se v budoucnu ještě bude dát sklidit v ,,nejnebezpečnější válečné zóně celé planety".
     V tomto díle DeMilitarizované Zóny se rozdal nový balíček karet a všichni hráči mají v rukou nové trumfy. Všechny postavy, které dosud hrály prim ustoupí do pozadí a na scéně se objeví nové tváře. Některé z nich jsou povědomé, ale v předchozích dílech jste se od nich mohli dočkat pouze nějakých ,,štěků". Ono pomyslné herecké křoví je tentokráte přenecháno všem starým dobrým hlavním hrdinům a na scénu vcházejí noví bojovníci bez bázně a hany. I když ne vždy to nutně musí být udatní rekové, ale občas se může jednat i o takzvané přizdisráče. Šest nových příběhů, z nichž každý se jmenuje podle hlavní postavy, která v daném příběhu hraje prim a ukazuje svůj osud, který je samozřejmě úzce spjat se ,,Zemí nikoho".
     Brian Wood je nejen autorem scénáře, ale také autorem obálek, které mají punc tíživého válečného strachu a konspiračního nádechu. Riccarrdo Burchielli je přesně oním sekundantem, který svou kresbou dodává komiksu zápach válečných zvěrstev, které svrchu dopadají na normální lidi obývající tuhle bohem opuštěnou oblast. Do týmu tvůrců se opět vrací Nathan Fox, kterého známe již z předchozího sešitu Palba do vlastních. Nováčkem v autorském kolektivu je pak Danijel Zezejl, který si svým kreslířským umem střihnul příběh Wilson. Všichni zmínění tvůrci se ale absolutně poddávají celku, takže i tento díl DMZ působí velmi celistvě a díky krátkým jednotlivým příběhům, má zatím největší tah na branku ze všech dosud vydaných sešitů.
     Amina, Wilson, Kelly, Soames, Náhodná palba i Příští dekáda jsou střípky mozaiky, které zapadají v jeden povedený celek. Do jaké míry jde jen o úhybný manévr nebo o novou taktiku můžeme zatím jen hádat, ale jisté je, že pokud DMZ zatím moc nepřekvapilo, tak Skrytá válka minimálně otevírá nové možnosti a je jen na Brianu Woodovi jak s nově rozdanými kartami naloží. Čas na oslavné salvy zatím podle mě ještě zdaleka nenadešel, ale po úvodních uzývaných stereotypech se autorům povedlo opět zbystřit čtenářovu pozornost. Takže uvidíme, kam se osudy obyvatelů válečné zóny budou ubírat. Všechny trumfy má v rukou scénárista Brian Wood a je jen na něm, jak s nimi naloží.

DMZ 5: Skrytá válka
scénář: Brian Wood; kresba: Riccardo Burchielli
BBart / 2013

Recenze prvního dílu
Recenze druhého dílu
Recenze třetího dílu
Recenze čtvrtého díluRychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal