Ultimate 8: dobré i zlé časy

Založil matrosh, 25 Květen, 2013, 17:39:41

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

matrosh

S mírným zpožděním, ale přece, jsem se dostal k recenzi posledního vydaného dílu Ultimate Spider-Mana a spol. Co nás čeká? V posledním vydaném čísle se dočkáte jak odpočinkového čtení, tak i pořádně napínavé jízdy.
      Spider-man po posledním utkání opět trochu zvolnil a soustředí se teď opět spíš na osobní život Petra Parkera. Jak víme, naposledy došlo k tomu, že Petr neunesl tíhu svého tajemství a svěřil se s ním Mary Jane. Jenže teď to vypadá, že k odhalení jeho tajné identity by mohlo dojít z absolutně nečekané strany. Na scéně se objevuje také Gwen Stacyová, která byla v původní verzi první velkou tragickou láskou našeho kamarádského Spideyho, takže jsem celkem zvědavý, jak její postavu pojme Bendis. Už teď ji proměnil z nevinné blondýnky na dračici s nožem, která má očividně trochu problémy s autoritami. Mě osobně to moc nesedlo, nicméně uvidíme, co s ní Bendis provede.
      Zatímco Petr vede svůj běžný život, v druhé dějové linii sledujeme zrod jednoho z jeho největších nepřátel. Po výbuchu v Osbornových laboratořích totiž svou dávku schytal i doktor Otto Octavius a stal se z něj Doktor Octopus (nebo Chobotnice). Tady musím vyzvednout Bagleyho, který z něj udělal ještě větší monstrum, než jakým byl v původní sérii a v podstatě je jeho kresba zatím jediným vodítkem k jeho charakteru. Ale už teď to vypadá slibně.
      Celkově se v tomto díle drží Spider-man svého dobrého standartu. Chvílemi je pohodový, chvílemi temný, ale na pořádný zvrat si budeme muset počkat do dalšího dílu.
      Ne tak už u X-menů. Tam jede Millar na plné obrátky a nenechá vás vydechnout. Jen co Wolverine vytáhl paty ze školy, aby si srovnal staré účty s Projektem X, naklusali tito sadisti přímo do mutantského sídla a nenechali tam kamen na kameni. Během pár hodin je škola, která se zdála být bezpečným útočištěm, v plamenech a jeho obyvatelé spoutaní a naložení v kamiónu, který míří na tajnou základnu. A tam je čeká opravdové peklo, které nemá daleko  k nacistickým experimentům. Colossuse sprchují roztaveným železem, do Storm napíchají dráty a na Beastovi zkouší experimentální séra. Profesor Xavier zmizel úplně a morálka všech postupně upadá. Otázkou je, co s tím udělá Wolverine?
      Pokračovaní X-menů je jedna velká jízda, kde se Millar neštítí ničeho a pere to do čtenářů s intenzitou rotačního kulometu. Kromě akce, sadismu a zoufalství vás čeka i seznámení se spoustou klasických postav, které se v této sérii objevují poprvé: Rogue, Nightcrawler, Juggernaut nebo Nick Fury. Kresba je pořád stejně hyper cool dokonce i když v druhé půlce vystřídá Kuberta Tom Raney. To stejné platí pro hlášky, dialogy a dějové zvraty. Tento hyper stylový komiks má prostě koule a jinak nevím co k tomu říct. Snad jen: ,,Neprošvihněte ho!"
      Celkově opět vedou X-meni na plné čáře a Spider-man působí spíše jako příjemný doplněk. Ale uvidíme, co bude dál.

Ultimate Spider-man 14: Doctor Octopus
Ultimate Spider-man 15: Confrontations
Ultimate X-Men 8: First Strike
Ultimate X-Men 9: No Safe Haven
Crew\ 2013

Moje překlady US: Days Missing, Further Adventures of Indiana Jones, The Courtyard, Neonomicon, Supergod, Do Androids Dream About Electric Sheep?: Dust to Dust, Morning Glories, Captain Swing..., Invisibles, Jack of Fables, Ocean, FreakAngels 
Moje překlady EU: Leviathan, Dylan Dog, Nikolai Dante

karelcedr

X-meni jsou super! Dle mého soudu by si zasloužili vlastní sešit. Spidermana bych úplně odkopl.

Kocour

Citace od: karelcedr v 25 Květen, 2013, 23:00:31
X-meni jsou super! Dle mého soudu by si zasloužili vlastní sešit. Spidermana bych úplně odkopl.

Souhlas, jedni z mála X-menů, co mě opravdu baví - zase Spider-man na obálce to hold prodává ;)

karelcedr

Citace od: Kocour v 26 Květen, 2013, 12:42:49
Souhlas, jedni z mála X-menů, co mě opravdu baví - zase Spider-man na obálce to hold prodává ;)

Spider-man je silnější značka. To je fakt. --poz

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář