Agents of S.H.I.E.L.D.

Založil Wrai, 15 Květen, 2013, 08:51:50

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

vegeren

Citace od: Wrai v 25 Září, 2013, 20:59:41
A to je čo?

Viem, že v Avengeroch zomrel, ale je to nejaké vyklonovanie, či čo?

Wrai, ty nevíš co je model živé náhrady http://marvel.wikia.com/Life-Model_Decoy? styď se ;D 

"Krátery na duších, který nikdo netuší
zamaskovat legrací, srdce krvácí."

myroslav

U mňa dobré, bavilo ma to celý čas. Tých narážok na komiksy a hlavne predošlé filmy bolo fakt dosť. Postavy sympatické,  efekty (na to,  že je to len seriál)  nadpriemerné.
Myslím, že som práve našiel náhradu za Dextera a teším sa na ďalší diel.

Kocour

Tak ono by bylo právě divné, kdyby z toho byl Whedon v prvním díle cítit - Dobrý Whedon totiž v prvním dílu, nedej bože pilotu, cítit nikdy není - whedonovky nelze hodnotit po prvním díle, ale až po první sérii. Lidi do teď nechápou, jak můžu mít nejoblíbenější seriál Buffy, když viděli prvních pět epizod a říkali, že je to teda jako strašná blbost :) A když pak řeknu, že druhé nejlepší je Dollhouse, tak na mě vykulí oči a řeknou, že začátek byl hrozná nuda a když jim řeknu, jak může být seriál, který přejde v military postapo nuda, tak vykulí oči znova a říkají cože? Dyť ty první díy byly přece spíš jak bondovka mixnutá s CSI Newyork. A na to se dá už jen odpovědět - Ze začátku? Whedon vole! :D
Takže na nějaké hodnocení počkáme až po první sezóně, ju? :D

Vatras

Pre mňa teda sklamanie. Slovné narážky na komiks boli fajn, ale z toho marvel sveta sa tam nič neobjavilo. Dúfam, že to neskončí ako Akty X, či Fringe, že budú takto v každej epizóde likvidovať jednu nástrahu za druhou, aby vo finále série bojovali s nejakým šéfom organizácie, ktorá stojí za tými útokmi. Tým pár ľudí, ktorí sa potýkajú s neznámymi silami sme tu mali už x-krát (Alphas, Grimm, Fringe, Sanctuary, Torchwood, etc), takže by to chcelo viac z toho sveta komiksu. Ani len darebáci neboli z komiksov. Najhoršie čo môže byť, keď si myslia, že priaznivcov predlohy uspokoja len narážkami a nových divákov udržia otrepaným klišé zo strachu, že by nezvládli budovanie nového sveta založeného na predlohe. Hoci keď nie je predloha, tak sa neboja do toho hupnúť po hlave. Napr. taký Babylon 5, šup, pár rokov po vojne s minbarmi na veľvyslaneckej stanici, žiadne hlboké vysvetľovanie čo sa stalo, čo ako a prečo. Že hviezdne vojny začali epizódou 4 ani netreba spomínať. Ale akonáhle to má predlohu v inom médiu, tak treba postupovať extrémne opatrne.
Bez postáv z komiksu a väčšej previazanosti je úplne jedno, že je to SHIELD, keď nedá to čo očakávame. To by mohli rovno povedať, že tá telenovela Sila sa odohráva na Tatooine pred narodením Luka a ukončiť každú epizódu "nech ťa Sila sprevádza". Mali by sme rámcové zasadenie do sveta SW s vlastným dejom, tak ako je SHIELD bez komiksových postáv (pokiaľ viem, tak Hillová mala iba hosťovať v prvej epizóde).

Wrai

Podľa mňa z nej spravia stálicu od druhej série...keďže Cobie Smulders končí HIMYM.

Amyee

Vatras: Nevím, co jsi očekával, ale mám dojem, že ve většině seriálů, které mají 22 dílů je většina dílů "hluchých", vyplněných vatou okolo, kdy v pár dílech jsou narážky na ten hlavní děj, který vyvrcholí ve finále. Takže zatím ještě neposuzuj podle jednoho dílu, dej tomu čas. ;)
A taky nikdo nikde netvrdil, že tam bude hromada superhrdinů a superpadouchů, dle mého se tomuto vyjádření snažili vyhnout. Je docela pravděpodobné, ze se tam časem někdo známý mihne, takže si jen musíme počkat.

alexxiik

Hm, čakať superakcie od seriálu? Asi nie, rozpočet je o inom...
Čakať kopec hrdinov? Je to sčasti marketing, takže vypustiť ich všetkých a potom to zase opakovať vo filme je skôr dobré na "presýtenie" diváka.
Čakať kópiu komiksov? Ja by som sa asi dosť nudil, kebyže viem, čo sa bude diať, hoci by šlo len o čiastočnú paralelu s komiksovými témami...

Ani Arrow nie je porovnateľný s DC svetom a pre mňa je to tak akurát... stačí občas navnadiť nejakou hosťovačkou. Je iný ako komiks a pre mňa to je tak lepšie.
Ten posratý photobucket.com mi odmietol zverejniť podpis, takže ho týmto bojkotujem!
A pridal sa k nemu aj tinypic.com, takže si nenahrávajte náhľady tam, kde ja, lebo ten portál čoskoro určite skončí!!!

Dadejs

U mě  první díl celkem dobrý. Prostě klasická seznamovačka a teď se to doufám rozjede. Na jekékoliv hodnocení je asi fakt ještě brzy. Seznámili nás s postavama a uvidíme. Jen teda to auto na konci si dle mého mohli odpustit. To už bylo fakt trošku moc a ani mi to tam moc nezapadalo.

magik

Citace od: Dadejs v 26 Září, 2013, 21:51:01
U mě  první díl celkem dobrý. Prostě klasická seznamovačka a teď se to doufám rozjede. Na jekékoliv hodnocení je asi fakt ještě brzy. Seznámili nás s postavama a uvidíme. Jen teda to auto na konci si dle mého mohli odpustit. To už bylo fakt trošku moc a ani mi to tam moc nezapadalo.

K tomu autu: asi citas malo komksov od marvelu a o agentoch SHIELDu. Oni MAJU take auta, preto to podla mna dali aj do serialu. A aby si mi veril, tak dam aj ukazky:

Vatras

Citace od: Amyee v 26 Září, 2013, 21:14:57
Vatras: Nevím, co jsi očekával, ale mám dojem, že ve většině seriálů, které mají 22 dílů je většina dílů "hluchých", vyplněných vatou okolo, kdy v pár dílech jsou narážky na ten hlavní děj, který vyvrcholí ve finále. Takže zatím ještě neposuzuj podle jednoho dílu, dej tomu čas. ;)
A taky nikdo nikde netvrdil, že tam bude hromada superhrdinů a superpadouchů, dle mého se tomuto vyjádření snažili vyhnout. Je docela pravděpodobné, ze se tam časem někdo známý mihne, takže si jen musíme počkat.

To je fakt, to je u väčšiny seriálov. Ale sú aj také, ktoré majú ucelený príbeh, alebo ho priamo rozvíjajú, ako spomínaný Babylon, Dexter, Killing, revolution a ďalšie. Tej hlúpej epizódnosti sa obávam a mám pocit že tam bude, ale samozrejme po prvom diely ešte nemôžem povedať, že tam je :)
Nepotrebujem tam ani hromadu superhrdinov a superzločincov. Ale aspoň niečo. Že spomenú Pegasus, Clusovnov zážitok z filmu a ukážu lietajúce, to ma neuspokojí. Nečakám ani príbehy podľa komiksov, veď sa to neviaže na žiadny konkrétny komiks. Ale čakám, že to bude známy svet marvelu. Že zločinci budú zo známich skupín (Hydra, AIM, atď), že navštívime známe miesta (v stark tower si aspoň zapália na recepcii, v xavierovej škole si pohovoria s nejakým bezvýznamným mutantom - netreba hviezdy pre miesta, alebo len miesta bez príslušných postáv), že uvidíme nejaká známe/ legendárne zbrane/artefakty/vynálezy, že sa tam objavia nejaké postavy - veď je hromada postáv bez super síl, alebo s úplne minoritnými silami. A mimo hrdinov a zločincov sú tam vedci, mimozemšťania, neľudia, mutanti, čarodejovia - tento prvý diel bol ako keď príde fajnovkár k švédskym stolom a povie, že si nemá z čoho vybrať a odíde hladný. V marvely sú na výber stovky možností.
Zober si Grimm, Lost Girl, alebo aj Star Trek, keď začínal a mnohé ďalšie. Neondiali sa a vymýšľali, ustanovovali tajné klany, spoločenstvá, organizácie, zvyklosti, občasné postavy s významom pre daný svet, ale aby neboli stále v príbehu.
Proste čakám niečo, čo mi jasne povie, totot je svet Marvelu. Aby to nepôsobilo ako šablóna z iného seriálu, kde len skupina agentov SHIELDu nahradí Petra Petreliho s kamošmi, alebo Oliviu Dunhamovú s Bishopom, alebo tých z Alphas, ktorých mená si nepamätám (to ani nie, tí aspoň mali sily), alebo niečo podobné. Nehovorím, že to bude zlý seriál ako alternatíva týchto spomínaných seriálov, ale zatiaľ to nepôsobí dobre ako seriál zo sveta Marvelu.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář