Goon je zpátky!

Založil matrosh, 26 Březen, 2013, 23:01:06

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

matrosh

      Ale ale...smradlavé nedochcípliny (čti zombíci) z Lonely Street se ještě ani nestačili sešikovat po posledním výprasku a Goon se mezi ně vrátil v plné parádě. A taky na náš trh. Můžeme jen doufat, že tohle rychlé pokračování v sérii není pouze nadšenecký zápal vydavatelů, kterému v Comics Centru vždycky s radostí podlehnou, ale že jsou za tím i obstojné tržby z prodeje prvního dílu. Protože ty si Goon opravdu zaslouží. Ať je to tak nebo onak, jsem jim za to vděčný a nepochybuju, že se Goon zařadí mezi ostatní pevné pilíře tohoto nakladatelství, jakými jsou třeba Sin City nebo Hellboy.
      Nicméně ponechme ekonomickou stránku zasvěceným a pojďme se podívat co nás v novém díle s podtitulem Mé vražedné dětství (a další tragické historky) čeká. Teda, co nás čeká kromě zombíků, ve tmě zářící kukuřičné kaše, samovzněcujících se orangutanů a hovínkových umělců.
      Jak už sám název knihy napovídá, vrátíme se několikrát do minulosti. Hned v prvním sešitě Goon a Hrobníci nás čeká krátká retrospektiva nahlížející jak do minulosti Goona, tak i do minulosti rodiny Hrobníků, kterou Powell opět kreslil uhlem a v úvodu dokonce k uhlu přidal olejovky, které příběhu dodali ten správný atmosférický úvod. Ale abych vás tady nenudil svými silnými dojmy, vězte, že vás čeká pořádná rvačka s Hrobníky, kteří jsou hlavními dodavateli mrtvol pro Pátera Monster, honička na vlaku a konfrontace s kmenem lesních pobudů holdujících kanibalismu, které vede týpek, co vypadá jako Bob Dylan. Tady už se Powell opravdu rozjíždí a v dalším příběhu, Goon ve spárech ďábelského Dr. Slitiny, sype jeden nápad za druhým. Hned poté, co se v úvodu zvaném ,,Svět je krásný, když jsi idiot!" vypořádá s americkou komiksovou klasikou Archie, představí čtenářům svého mírně zmateného a mírně šíleného vynálezce doktora Slitinu a jeho retro robota Bruna, který se pro propuštění z vězení snaží napravit svou reputaci dopadením Goona. Samozřejmě vás opět čeká slušná řežba, prokládaná absurdním humorem, s kresbou, které dominuje design plakátů z amerických béčkových hororů 50.let. Dalším výletem do minulosti je Zapomenutý příběh, ve kterém se dozvíme jak se Goon seznámil s Frankiem a kde ke své kresbě přihodil Powell ještě foto-seriál. A na závěr vás čeká koláž několika krátkých příběhů, které Powell pojal v duchu amerického duchařského seriálu Twilight Zone a to včetně dnes už klasického úvodu. Tady se kromě Powella kresebně předvedl i Kyle Hotz.
      Co k tomu říct na závěr? Goon prostě válí. Eric Powell sype jeden nápad za druhým v tak šíleně nadupaném tempu, že budete mít problém všechno stíhat. Absurdní humor, parodie a pocty se tu střídají v takovém tempu, že nevíte co je co a celá kniha je díky tomu absolutně nepředvídatelná. Připočtěte k tomu výraznou autorskou kresbu, různé kresební styly a parádní retro design. Eric Powell je možná opravdu šílenec, ale šílenec hodně zábavný a Frank Cho (Liberty Meadows) si z jeho Goona nadělal do kalhot. Co víc potřebujete vědět?

The Goon vol. 2: My Murderous Childhood (And Other Grievous Yarns)
Comics Centrum/2013

Moje překlady US: Days Missing, Further Adventures of Indiana Jones, The Courtyard, Neonomicon, Supergod, Do Androids Dream About Electric Sheep?: Dust to Dust, Morning Glories, Captain Swing..., Invisibles, Jack of Fables, Ocean, FreakAngels 
Moje překlady EU: Leviathan, Dylan Dog, Nikolai Dante

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal