Walking dead - Ticho před bouří

Založil BeeSee, 19 Únor, 2013, 10:58:39

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

19 Únor, 2013, 10:58:39 Naposled upraveno: 07 Březen, 2013, 11:35:24 od BeeSee
     V komiksové sérii Živí mrtví se prolínají momenty, kdy je zdánlivě klid a hlavní hrdinové mají čas si alespoň trochu urovnat své životy, s momenty které jsou nad míru akční a čtenář doslova dýchá s každým okýnkem příběhu. Nejinak je tomu i v sedmém díle této série, který je symbolicky nazvaný Ticho před bouří. Pokud si můžeme být něčím jistí, tak rozhodně tím, že scénárista Robert Kirkman nás nenechá v klidu usnout a linii svého příběhu má dopředu lišácky vymyšlenou... Pořád se něco děje a i zdánlivě ,,hluché" pasáže mají značný význam pro další vývoj děje.
     Život ve vězení dostal jakýs takýs řád a naši hrdinové přemýšlejí nad tím, jak jej mnohem více zdokonalit a jak ponurou atmosféru vězeňských stěn zútulnit. Na cestě je narození dítěte, zahrádka už je plná čerstvých plodů a zbývá jen pár ,,malicherných" starostí, například jak sehnat benzín do generátoru, aby se čas od času dal  dal zkouknout nějaký ten film. Ne, nikdo z přítomných rozhodně nepropadl pocitu blaženosti a bezstarostnosti. Tíživá situace tam venku je cítit doslova na každém kroku, ale každý si chce vychutnat chvíle, kdy nemusí být totálně ostražitý a kdy si může alespoň trochu srovnat své pocity, potažmo osobní život.
     Jenže krom těch zombies za plotem, na které si snad už všichni zvykli, je tady ještě mnohem větší nebezpečí. Guvernér nikdy neodpouští a nezapomíná. Navíc není sám a jeho lidé jsou vybaveni zbraněmi a odhodláním. Pomalu se schyluje k bitvě, kde nejde o nic menšího než o to, zda naši hrdinové tento střet přežijí.
     Absolutně nejhorší ze všeho je srovnat se s faktem, že řád, který fungoval ve ,,světe před tím", v novém uspořádání světa jednoduše nefunguje. Nemůžete se opřít o svou  ,,ztrouchnivělou" morálku, která před tím fungovala a byla jednoduše daná. Pokud jste tedy něčím jako je morálka vůbec trpěli. Počet našich hrdinů se povážlivě ztenčuje, protože jakýkoli střet s novým uspořádáním přináší oběti. Lidské oběti. Není se co divit, že všechno tohle visí na bedrech našich hrdinů jako tíživý balvan, který je vždy připraven stáhnout vás sebou k zemi. Situace, která zdánlivě nemá východisko, teda až do doby, kdy v sobě absolutně přijmete fakt, že už nikdy nic nebude jako dřív. A tohle v sobě jen tak nesrovnáte. Ne každý je na tento fakt připraven. Navíc od doby, kdy vše bylo ,,normální" zase tolik vody neuteklo. Ale změnilo se absolutně vše.
    Živí mrtví mají svou vnitřní sílu, kterou jim dodávají neotřelé a překvapující nápady jejich scénáristy a také ponurá apokalyptická kresba, kterou přináší Charlie Adlard. Kulisy, ve kterých se pohybujeme, byly už dávno nastaveny někým jiným. Všemi těmi tvůrci post apokalyptických a zombie románů, ale přesto se tvůrcům této série povedlo vnést svěží vítr do plachet zatuchlých hnijícím masem. A co dál? Dál přijde pořádná bouře, protože ticho před ní je neskutečně tíživé...


Živí mrtví #7: Ticho před bouří
Scénář: Robert Kirkman Kresba: Charles Adlard
Crew / 2013

Recenze dílů 1-3
Recenze 4. dílu
Recenze 5. dílu
Recenze 6. díluWertyqal


BeeSee


Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal