Yokai aneb ušák se nám pěkně vybarvil!

Založil BeeSee, 06 Únor, 2013, 19:10:12

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

     Život s Usagi Yojimbem není jen tak obyčejná procházka růžovým sadem. To jsme již mohli zjistit ze všech u nás vydaných příhod tohoto ušatého samuraje. Nejednoduché to bude určitě mít i jeho autor Stan Sakai. V roce 2009 (rok originálního vydání komiksu) s tímto svým hrdinou žil již úctyhodných pětadvacet let! K této příležitosti bylo záhodno předložit věrným fanouškům nějaký pořádný pamlsek a tak vzniknul Yokai. Celistvý příběh, který je navíc barevný, což nebylo doposud zvykem. S decentním zpožděním je tento příběh, díky agilnímu komiksovému nakladatelství Crew, předložen i tuzemským čtenářům.
    Usagi Yojimbo se nám tedy pořádně vybarvil a nezbývá, než konstatovat, že tahle barevná verze má rovněž své nezaměnitelné kouzlo a to nejen pro uctívače této série. O samotném vzniku tohoto speciálního dílu se více dozvíte v přeloženém rozhovoru na konci této knihy, který se Stanem Sakaiem vedl v době vzniku komiksu asistent redaktora Brendan Wright. Mimochodem rozhovor je velice povedený, jsou kladeny otázky týkající se především tohoto speciálního dílu a Stan Sakai vysvětluje nejen pointu jeho vzniku, inspirovaní při hledání námětu, ale také se rozpovídá o své malířské technice, kterou používal na ,,barevného" Miyamota. Vše je doplněno ukázkami jednotlivých fází procesu vzniku. I tohle je pořádný bonusový dárek pro všechny fanoušky.
    Ale ke komiksu samotnému. Na šedesáti čtyřech stranách si vychutnáme pořádné výtvarné orgie, které pro nás Stan Sakai připravil. Velkou změnou je rovněž práce s obrázkovými panely na jednotlivých stranách. U barevné verze se dočkáte maximálně tří až čtyř ,,okýnek". Námět je tentokráte pořádně hororový, vždyť Yokai znamená příšery, démony a duchy z Japonských mýtů. Usagi je tentokráte nucen se vší touto nadpřirozenou havětí bojovat. A není to pro něj vůbec jednoduché. Jeho výhrou však je, že k němu připojí Sasuké - lovec démonů. Čeká vás tedy napínavý příběh plný rozličných bájných potvor, které se chystají na invazi. Jenže proti nim stojí dva muži, z nichž jeden dokonale ovládá umění meče a druhý je bojovníkem proti zlu už pěkně dlouho.
    Yokai je napínavý příběh, který je stvořen především jako dárek pro fanoušky za jejich věrnost své oblíbené komiksové postavě. I když to Usagimu v barvě celkem sluší, musím konstatovat, že je to velký nezvyk. Stan Sakai poslal výzvu svým fanouškům a také především sám sobě. Takže Miyamotovi věrní neváhejte, tuhle třešničku na dortu slupnete jako... no jako třešničku na dortu!

Usagi Yojimbo: Yokai
Scénář a kresba: Stan Sakai
Crew / 2012

Ninjer

Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

lord Crull

krev pro boha krve lebky pro trůn lebek boha chaosu Khorna

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal