100 nábojů – Samuraj

Založil BeeSee, 18 Prosinec, 2012, 23:01:20

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

     Americký komiksový scénárista Brian Azzarello má evidentně na tuzemském trhu na růžích ustláno a čtenářská obec jeho fanoušků je očividně velká. Poté, co se na knižních pultech nedávno objevili hned dva nové komiksy série Hellblazer a z blázince propuštěný Joker, je tady již sedmé pokračování série 100 nábojů, nazvané Samuraj.
     Situace se evidentně pořádně zamotává a boj mezi tajnou organizací Trust a odpadlým agentem Gravesem si připisuje na konto další oběti. Nejedná se však o jakési ticho před bouří, ale o postupnou gradaci, která čtenáře ke stránkám komiksu přitahuje jako slepici flus. Příběh začíná v pořádném americkém vězení, které je přecpané hustými týpky z nejrůznějších gangů, kteří jsou odsouzeni za ty nejhorší delikty. Tady je třeba zmínit dobrou práci kreslíře Eduarda Rissa, který si s charaktery a zjevy vězňů vyhrál se zručností zkušeného matadora. Taky je třeba zmínit překlad Petra Zenkla, který si s vězeňským slangem rovněž vyhrál jako Sněhurka s trpaslíky v jednom remaku pro dospělé. Pravda, občas si musíte položit otázku, v jakéže společnosti se to překladatel pohybuje a z kterého zaplivaného pajzlu ty výrazy vytáhl, ale to nic nemění na tom, že předvedl dobrou práci. Přeci jen vězni těžko budou říkat výrazy typu ,,Jdi k šípku, ty liško podšitá!" či ,,S vašim laskavým dovolením bych vám rád zapíchnul tento šroubovák do vaší krční tepny!" nebo ,,A teď zhyň, ty ošklivý afroameričane!"
     Partička ve vězení tedy nejsou žádná ořezavátka, ale v momentu, kdy k nim do společnosti přibude jakýsi Lono, se situace ještě vyhrotí. Nejčastějším zraněním se pak jeví  vězeňský terminus technicus ,,upadl jsem". Typ tohoto zranění může obsahovat úrazy od modřin a vybitých zubů, přes vykloubené či zlomené ruce, až po různá bodná zranění, které mohou končit i skonem pacienta. Lono je odsouzený za vraždu fízla, takže ani ve vezení nemá rozhodně co ztratit, tedy až do momentu, kdy ho na kus řeči pozve jeden starý známý. V sedmém díle se podíváme i do jedné velmi neobvyklé Zoologické zahrady, kde se odehrává druhá rovina tohoto booku. Víc už nemá cenu prozrazovat, protože fanoušci této série si to jistě přečtou a ti, kterým tato série zatím uniká, by stejně měli začít od prvního dílu.
     100 nábojů se zatím vyvíjí velmi dobře a nezbývá než v napětí očekávat nějaké to pořádné grand finále, které pro nás Brian Azzarello přichystal. Temné akční detektivky zatím na našem trhu nejsou nějak pevně zakořeněny, ale vypadá to, že díky téhle sérii se situace může otočit jako na obrtlíku. Vyčkejme tedy, co pro nás Trust, Minutemeni, agent Graves a další postavy této série ještě připraví. Půda je připravená je třeba jí zorat něčím pořádným!

100 nábojů #7: Samuraj
Scénář: Brian Azzarello  Kresba: Eduardo Risso
BBart komiks / 2012

Recenze na díly 1-3
Recenze na 4. díl
Recenze na 5. díl
Recenze na 6. díl


Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal