ONLIX - V zájmu vědy

Založil Onlix, 24 Listopad, 2012, 14:22:57

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Onlix

Jsem ročník 84. Vyrůstal jsem hlavně na dobrodružných komiksech v ABC (pravidelně jsem si ho kupoval cca v letech 1995-2000), zpětně jsem se taky dostal ke starším speciálům ABC, později pak zase vyšly Velké knihy komiksů ABC, takže se dá říct, že ty hlavní abc komiksy jsem přečetl všechny. Za nejlepší považuji určitě Galaxii, tu jsem poprvé četl sice zkrácenou v ABC speciálu 1996 (což jsem tehdy ani nevěděl, že není kompletní), ale užil jsem si ji výborně - skvělý napínavý a dobrodružný příběh.

Právě napínavé a dobrodružné příběhy a nejlépe se zajímavými dějovými zvraty mám nejradši. Z poslední doby mě bavily seriály jako Walking Dead, Falling Skies, Terra Nova, The River, The Killing... atd. Hlavně na ty dějové zvraty si potrpím :) (Jinak z hlediska napětí a akce považuju za nejlepší 24 hodin :).

Příběhy mě baví nejen číst či sledovat, ale i vymýšlet. Když se k tomu přidá moje obliba komiksů (nejen těch z ABC :), je tvorba komiksových scénářů nasnadě :) Níže prezentovaný koncept není můj první pokus, už předtím jsem psal nějaké povídky i delší příběhy, i komiksové scénáře jsem zkoušel. Nicméně poslední dobou jsem se rozhodl do toho opřít o něco víc a uvidím :)

Takže vám představuji koncept dobrodružného komiksu nazvaného V zájmu vědy.

Titulní stránka:
http://jpeg.cz/obrazek/rIg

Úvod příběhu:
http://jpeg.cz/obrazek/rIr

A zde koncept první strany prvního dílu komiksu:
http://jpeg.cz/obrazek/rIu

Jde o jakési storyboardy, kreslit neumím vůbec, takže jsem zatím použil fotky (zdroj: internet :) plus vytvořil jednoduché, ale snad názorné malůvky :) Je to samozřejmě zatím jen úvod celého komiksu. Osobně si myslím, že o kdovíco sice asi nejde, ale špatné to snad úplně také není :)

Celé jsem to zatím rozvrhl jako 13-ti dílný komiks, jeden díl o dvou stránkách. Výše uvedený text není zdaleka vše, co mám napsané. Příběh už mám vymyšlený celý, mám napsaný námět na všech 13 dílů (tzn. rozepsáno, co se v každém díle stane, kdy přijde jaký dějový zvrat apod.), byť jde jen zatím o rukopis v bloku. Právě tvorbou námětu jsem začal a následně se pustil do těch konceptů viz výše.

V nejbližší době chci ještě dokončit koncept druhé strany prvního dílu, případně jestě dosavadní stránky nějak "učesat" a pak uvidím :) Zatím mi šlo hlavně o to, si tu tvorbu příběhu pořádně zkusit.

Kdyby to případně četl nějaký kreslíř, kterého to zaujalo a měl zájem nějak spolupracovat, ať se mi, klidně zatím čistě nezávazně, ozve zde na fóru nebo na e-mail _ondra@post.cz (nezapomenout to podtržítko na začátku :). Budu moc rád. Těším se i na případné reakce ostatních.

Onlix

04 Prosinec, 2012, 20:46:58 #1 Naposled upraveno: 04 Prosinec, 2012, 20:50:27 od Ondra84
Dokončil jsem druhou stránku konceptu komiksu a zároveň ještě drobně upravil stránku první.

Zde vylepšená první stránka:

Zde druhá stránka:

Jak už jsem zmiňoval v minulém příspěvku: protože jde o koncept, tak ty náčrty postav a scén jsou samozřejmě velmi jednoduché - a řekněme, že i úsměvné :). Ale snažil jsem se, aby byly co nejnázornější. Občas jsem náčrt scény doplnil vhodnou fotkou v podkladu, aby to bylo jednak pestřejší a jednak ještě o něco víc názornější.

Měl by to být komiks v podstatě ve stylu klasických ábíčkovských komiksů, stavící na napětí, tajemství a dobrodružství. Nebráním se názorům, připomínkám, postřehům apod. A stále platí, že kdyby se tu našel nějaký kreslíř, kterého to zaujalo a měl zájem o spolupráci, může se mi čistě nezávazně ozvat - viz poslední odstavec v prvním příspěvku.

Onlix

25 Prosinec, 2012, 16:46:45 #2 Naposled upraveno: 25 Prosinec, 2012, 16:50:24 od Ondra84
Přidávám další stránku - jedná se o koncept první strany druhého dílu. Postavy jsem tentokrát znázornil jednoduchými siluetami, což je určitě názornější, a tak celkově jsem se snažil si s tím o něco víc vyhrát :)

K nahlédnutí zde:

Dále přidávám ještě lehce upravený první díl. Byly napraveny některé chyby letteringu - tím ale neříkám, že nyní je to zcela bez chyb :).

Zde první strana prvního dílu:

Zde druhá strana prvního dílu:

A co dále k tomu ještě dodat?

První díl se vyznačuje tím, že obsahuje hodně panelů, hlavně druhá strana prvního dílu je na pět řádků. To by měla být výjimka - představa je taková, že v dalších dílech by už panelů mělo být celkově méně. Což naznačuje právě první strana druhého dílu.

Děj, který je v prvním dílu, mi přišlo zbytečné natahovat na víc dílů. A zároveň schéma dvě stránky = jeden díl chci dodržet. Nějaké nápady, jak první díl případně zkrátit (tj. zmenšit počet panelů) mám, ale byla by to možná škoda. Zatím nechávám tak jak to je.

Onlix

Přidávám druhou stránku konceptu druhého dílu - nebylo by to ono, kdybych tu druhý díl nechal neukončený :)

K prohlédnutí zde:

Forma obrázkového konceptu mi přijde atraktivnější, než sem hodit scénář jen v podobě textu :) Myslím, že uveřejněné koncepty prvních dvou dílů už dávají celkem dobrou představu o celém příběhu a o tom, o co se vlastně snažím - byť zdaleka není odhaleno to hlavní a také ještě není řečeno, proč se to celé vlastně jmenuje "V zájmu vědy" (což svůj důvod určitě má).

Stále platí, že ocením jakékoliv názory, připomínky, návrhy atd. A také stále platí, že pokud to zaujalo nějakého kreslíře a nebránil by se nějaké spolupráci, budu rád, když se mi - čistě nezávazně - ozve. Buď zde na fóru nebo na e-mail "_ondra@post.cz" (při odesílání nezapomenout na podtržítko na začátku e-mailu). Díky.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář