Vypusťte Jokera!

Založil BeeSee, 23 Listopad, 2012, 13:07:41

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

     Jednoho krásného dne Joker opustí zdi Arkhamského blázince. Nikdo neví proč, ani jak se mu to povedlo, ale to nic nemění na faktu, že ponuré město Gotham zažije opět horké chvilky. Joker je jedním z nejuznávanějších a nejsympatičtějších záporáků komiksové historie, co si budeme nalhávat. Co by bez něj byl samotný Batman, kdyby neměl takového vykutáleného soka... Joker si zcela jistě zasloužil book, který by byl věnován především jemu a jeho peprně psychopatickému sadismu. A pokud se jeho osudů zhostí jeden z nejuznávanějších komiksových scénáristů současnosti Brian Azzarello musí být dopředu jasné, že bude o kvalitní zábavu postaráno.
     A nebyl by to Azzarello, aby si nevymyslel nějakou tu scénáristickou hříčku a tím neposunul své vyprávění do vytuněnějšího levelu. Tento scénáristický mág totiž nechá celý příběh Jokerova opuštění Arkhamu vyprávět Jonnym Frostem, což je čípek, který zrovna nemá moc do čeho píchnout a tak se rozhodne, že on bude právě tím, který vyzvedne Jokera před branami slavného ústavu pro duševně choré. Ostatní chlapi totiž na tohle nemají koule. Jonny navíc není žádné ořezávatko, pětkrát seděl v lochu a tak rozhodně ví, co se od zločince s mnohaletou praxí očekává. Tímto začíná celý příběh, který je parádní duševní stravou jak ze scénáristického hlediska, tak i z vizuálního. Kresby se zhostil Lee Bermejo a já jsem z jeho kreslířského debutu na tuzemském trhu celkem unešený. Vše je tak krásně temně noirové až se tají dech. Precizní realistická kresba, která graduje v akčních scénách a umí zachytit i psychické rozpoložení jednotlivých postav. Což například u Jokera je jaksi velký kreslířský oříšek. Lee Bermejo to ovšem zvládl s bravurou zkušeného playera a jednoznačně zdokonalil Azzarellovy chmurné vize. Má ohromný cit pro padouchy, muž dvou tváří Harvey Dent je v jeho podání rovněž skvostný a taková Halley Quinnová má sex appealu jako Baník dluhů. A to jsem taktně pomlčel o nedostižných úšklebcích samotného Jokera.
     Jonny Frost vypráví příběh o tom, jaké je to být po Jokerově boku. O tom, co to udělá s vaší psychikou a kam až jsou schopni skuteční šílenci zajít. Jak se mohou věci promítnout do vašeho života, jak se těžko vyrovnáváte s minulostí, a s přítomností ještě hůře. Není to jen tak dělat řidiče Jokerovi, který se po návratu z léčebny rozhodne dostat zpět vše, co již jednou měl. A zúčtovat s každým, kdo ho o něco připravil. Je to dost prekérní situace, protože padouch z největších jde do slova a do písmene přes mrtvoly. Jenže Jonny zjistí věc, která by ho ani v těch nejdivočejších halucinacích způsobených předávkováním LSD nenapadla, strašně ho baví stát po Jokerově boku. Ale dejte ruku do ohně za někoho, kdo to nemá v hlavě úplně v pořádku...
     Brian Azzarello opět potvrdil, že je scénáristicky velmi zručný a jeho jokerovský příběh budete číst jedním dechem. Navíc pokud máte v sobě alespoň trošku zlomyslnosti, tak se vám budou Jokerovy eskapády velmi líbit. Svět jednoduše není černobílý, ryzí rychlošípacká čest už jaksi moc neletí a pokud si bude muset vybrat, kterému z padouchů budete fandit, tak si pravděpodobně vyberete toho s hysterickým smíchem a úsměvem od ucha k uchu. Není úniku, tady je naprosto jasné na jakou kartu vsadit. Ti co hrají žolíka to jistě ví!
   

Joker
Scénář: Brian Azzarello Kresba: Lee Bermejo
BBart komiks / 2012     

 

furunkl

díky  za článek  --poz
.
kniha je opravdu dokonalá po všech stránkách


Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal