Velkej šéf je zpět!

Založil BeeSee, 02 Listopad, 2012, 15:16:30

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

     Nakladatelství Crew vsadilo na osvědčeného divokého koně a vydalo soubor dávno nesehnatelných příběhů jedno z největších komiksových pošuků a drsňáku! Lobo: Kostěj nesmrtelný obsahuje čtyři příběhy, které vyšli v ranných Crwích nebo v Modré Crwi, což se týká titulního příběhu. Loba asi nemá cenu představovat, ale přesto si dovolím pár slov o tohle destrukčním metalistovi.
     Lobo neboli Velkej šéf či Poslední Czarnian je určitě jedna z nejdrsnějších komiksových postaviček vůbec. Tenhle pochybný týpek to jednoduše nemá v hlavě v pořádku. Taky ani nemůže mít, krom toho, že je psychopat od narození, tak si do hlavy nechal implantovat mikrorádio, které je permanentně naladěné na stanici Cosmic rock zombie. Nic proti metalu či rocku, ale pokud vám to hraje v hlavě dvacet čtyři hodin denně, tak vám z toho jednoduše musí jebat! To je jasné jako facka. Lobo si přivydělává jako lovec odměn a honí všechny možné padouchy z celé širé galaxie. Ani on nejedná zrovna v rukavičkách, tedy pokud nejsou obaleny pořádnými řetězy, tak se dá jednoduše říct, že se kozel stal zahradníkem. Velkej šéf se už odmala chtěl odlišovat od všech, takže zvolil image drsného rockera bez bázně a hany. Navíc jeho další pseudonym - Poslední Czarnian, získal tak, že vyhubil celou planetu Czarnii, jen aby on byl jedinečný originál, který nemůže mít žádnou kopii. Pokud se tedy nejedná přímo o jeho vlastní klon, který může vzniknout například z jeho uťaté končetiny apod. Všechny jeho protivníky tak k šílenství a zoufalství dohání jedna věc: Lobo je nezničitelný!
     Loba můžete buď milovat  nebo nenávidět, jiná možnost jednoduše neexistuje. A to se netýká jen jeho komiksových souputníků, ale především čtenářů jeho příběhů. Pro jednoho může být Velkej šéf jen brutální a bezduchý komiks, který kazí mládež a  pro druhého je pak Poslední Czarnian modlou dobré zábavy, bezednou studnicí hustých hlášek a akčním hrdinou nové doby se vším všudy. Stačí si jen zaujmout postoj k tomuto modrokožci.
     V téhle knize, jak již bylo řečeno, najdeme čtyři příběhy, které patří ke zlatému fondu Lobových držkoidních dobrodružství. Úvodní Pěkně prsatý propadák dostane Loba do situace, kdy musí hlídat exklusivní kůstky v soutěži Miss Voluptua. Jenže nic není tak jednoduché jak se na začátku zdá, a tak Lobák dostane do pěkně šlamastiky! V následujícím příběhu Gauneři se formou orální historie dostaneme do Lobovy minulosti, kterou nám přiblíží banda hajzlíků jenž se chystá na další akcičku. Akorát jim v cestě stojí jeden nezničitelný heavymetalový pobuda. Lobo: Dobývá Hollywood je o tom, že se parta filmařů z renomovaného studia rozhodne natočit biják o Velkém šéfovi. Zapomněli však na jednu maličkost, informovat Lobáka o tomto plánu. Nasraný strejda Lobo se tak o této kulišárně dozví až z tisku a rozhodne se podívat vykutáleným filmařům na zoubek. Tím vznikne pořádné akční představení ve kterém si Poslední Czarnian nenechá vyfouknout hlavní roli. Závěrečný dvoudílný Kostěj nesmrtelný je pak dokonalou třešničkou na tomhle povedeném krvavém zákusku. Lobo hledá jednoho padoucha, aby za něj dostal tučnou odměnu. Borec však taky není žádné béčko a tak Lobo musí vypustit duši, aby tento případ dovedl do finále.
     Lobovy příběhy nejsou určeny pseudointelektuálům, kteří se štítí krve a násilí je pod jejich úroveň. Příběhy Velkého šéfa jsou jednou velkou akčňárnou, kde pro mrtvoly není ani kam plivnout, jsou plné bezduše vtipných siláckých hlášek, alkoholu, pěkně zaoblených roštěnek a lásce k muzice, ze které jazzmanům vsávají poslední tři vlasy na hlavě. Lobo je jednoduše dobrá zábava, která rozhodně nemá za cíl nějaké mravní ponaučení nebo výchovu dětí. Lobo je prostě Velkej šéf a jako takového ho musíme brát. Navíc je čtivý, vtipný, násilný, nechutný, oplzlý a nadržený na držkobití, chlast  a ženský...a to přesně v tomhle pořadí! To však nic nemění na to, že tenhle chlapík odvádí dobrou práci!

Lobo: Kostěj nesmrtelný
Scénář: Alan Grant Kresba: Jim Balent, Val Semeiks, Christian Alamy, Carl Crichlow
Crew / 2012
sxMeredith Finch propojuje oba světy, po třech knihách Wonder Woman na konci New 52, od 14. 2. 18 píše nová dobrodružství Xeny: princezny bojovnice.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal