Ultimate Comics 4: Nová parta ve městě

Založil matrosh, 06 Říjen, 2012, 15:51:11

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

matrosh

06 Říjen, 2012, 15:51:11 Naposled upraveno: 06 Říjen, 2012, 16:02:59 od matrosh
      Tak a máme tu čtvrté číslo. Co v něm najdete? Spider-man konečně doklopýtal ke své první pořádné řežbě a představí se nám ultra cool parta mladých lidí s extra genem navíc.

Nikdo učený...

Na konci minulého dílů (a na konci první knihy) se Petr konečně dál dohromady a po smrti strýčka Bena se rozhodl zasvětit svůj život boji proti zločinu jako tajemný Spider-man. Celý Petrův proslov nám byl podán zkratkovitou a řekl bych až trailerovou formou, která ve mě vyvolala dojem, že máme za sebou povinný prolog a hlavní děj může začít. A taky že ano. Petr si sotva stihne vytvořit pavučinu, dát ve škole vale basketu a monstrum už klepe na dveře. Škola je v plamenech a Petr má možnost dostát svému slovu, protože zmíněná příšera o něj očividně má zájem.
      Následuje řežba, která zabere téměř celé dvě čísla a to mě automaticky vede ke kresbě Marka Bagleyho. Kresba je totiž zásadní pro jakoukoliv superhrdinskou bitku a kreslení Spider-mana v akci patří obecně mezi nejnáročnější, hlavně pokud jde o lidskou anatomii. Musím říct, že na klasiku sice nemá, ale jinak to zvládá absolutně s přehledem. Taky je vidět, že rád kreslí svalnaté über-monstra, protože první pořádný pohled na Green Goblina se mu opravdu povedl a vy si potichu pro sebe řeknete ,,ty vole!", jenže tohle všechno někdy nestačí. Pojďme mluvit ale nejdřív o těch pozitivních věcech. Bitka je napínavá, protože Green Goblin má očividně fyzickou převahu a Spidey ještě ani pořádně nepoužil svoje pavučiny a moc neví jak na to. Hlášky tady lítají jedna radost a hlavně první půlka rvačky je přehledná a konečně i trochu epická. Jenže nic není dokonalé, že? Takže v momentě kdy se naši dva drsňáci dostanou ze školy na čerstvý vzduch, začne se Bagley trochu ztrácet v segmentaci akce a ačkoliv volí velice zajímavé uhly pohledu, místy člověk ztrácí přehled o tom, co se právě děje. To hlavně platí pro našeho přátelského souseda Spider-mana a jeho houpání, ale děsit se nemusíte. Já měl ten pocit jenom chvilku. Přes co jsem se ale nedokázal přenést je samotný Green Goblin. Z jednoho z nejnebezpečnějších a nejchytřejších Spider-manových protivníků Bendis udělal tupé monstrum a la Hulk jenže bez charismatu. Nebo to zatím aspoň tak vypadá, protože dotyčná zrůda jen zuří, hází kolem sebe ohnivé koule a kráká slova bez samohlásek. Buď je to jen rozehrávka, anebo chtěl Bendis pořádně otřást fandovskou základnou, aby přitáhl pozornost. Sám za sebe typuji to druhé, už jen proto, že se tady Goblin objevil jako první a jsem opravdu zvědavý, kdo teda bude teď Spideyho noční můrou. Na druhou stranu, když sečtu všechny pro a proti, vychází z toho Spidey tentokrát průměrně. O druhé půlce tohoto čísla to naštěstí říct nemůžu a ta je taky tím skutečným důvodem, proč byste si neměli toto číslo nechat ujít.

Přicházejí lidé zítřka.

Tak a teď bacha lidi, je tady Mark Millar (Wanted, Kick-Ass, Ultimates) aby vám ukázal jak se má dělat nový začátek komiksové legendy. Přizval si k tomu velice zručného a talentovaného Adama Kuberta (Superman: Last Son, Wolverine, Dark Reign), který ví, jak má něco takového na papíře vypadat a výsledek je jeden z nejlepších začátků, co jsem kdy četl.
      Millar se s tím rozhodně nepáral. Hned v úvodu jste svědky toho, jak si to přímo do centra L.A. namíří parta Sentinelů a udělá z několika lidí na procházce barevné fleky na zdech jen proto, že měli trošku jiný genom. Věc se má tak, že mutantům lidstvo vyhlásilo válku. Ono se možná ani není čemu divit, když Magneto se svým bratrstvem terorizuje Washington bombovými útoky a posílá do televizí správy typu ,,Vykliďte pole lidské červy, tohle je teď naše planeta. Vy jste minulost a my budoucnost!". Jenže ne všichni mutanti zastávají podobný názor. Někteří, jako je třeba Hank McCoy jen touží po klidu, přátelích a možná po trošce humánního zacházení. Jiní se prostě jen bojí a ukrývají. Jako třeba Peter Rasputin, který děla bouchače pro ruskou mafii, aby uživil rodinu. Nebo Bobby Drake, který radši uteče z domu, aby mu Sentinelové nezabili rodinu. A najdou se i takový, kteří odmítají svoje schopnosti používat a sami sobě namlouvají, že s nimi to nemá nic společného. Jako Ororoe Munroeová. Jenže ať se jim to líbí nebo ne, válka je na spadnutí a jeden velice chytrý pán jménem Charles Xavier si to dobře uvědomuje. Proto se taky rozhodne tyto mladé a ztracené mutanty naverbovat a přesvědčit je o důležitosti svého plánu. Koneckonců několik vojáků už má. Jean Greyova známá taky jako Marvel girl a Scott Summers a.k.a. Cyclops mu bezmezně věří a udělají vše, co je potřeba k tomu, aby změnili postoj lidstva k mutantům.
      Mark Millar je prostě šikulka. Hned během úvodních stránek rozhodí důkladně karty, vytvoří potřebnou atmosféru a ukáže na které straně kdo stojí. Podobně šikovně se vypořádal i z charakterizací postav, u kterých mu stačilo použít na každého jednu stránku a přitom působí zcela lidsky a uvěřitelně. Z celé plejády postav vybral právě ty nejvýraznější a vytvořil z nich zajímavý tým. Kromě představování vás čeká i parádně přehledná akce, které nechybí drama ani vtip. Pokud jde o Kuberta, všechno zvládá s přehledem a kromě klasické kresby se tu objevuje i kresba tužkou, která zpestřuje celý komiks a já jsem za ně autorovi vděčný. Jinými slovy, nemám žádnou výtku a vy si to nenechte ujít. Magneto si totiž uvědomil podstatu hrozby a poslal Wolverina, aby Xaviera sejmul. A bude to pořádná řež.
      Kromě komiksů, ale potěší i článek o Millarovi, první díl historie X-menů a propagační ukázka z knihy New X-Men: G jako Genocida.

Ultimate Spider-man 6: Big Time Super Hero
Ultimate Spider-man 7: Secret Identity
Ultimate X-Men 1: The Tomorrow People part 1
Crew 4/2012
Moje překlady US: Days Missing, Further Adventures of Indiana Jones, The Courtyard, Neonomicon, Supergod, Do Androids Dream About Electric Sheep?: Dust to Dust, Morning Glories, Captain Swing..., Invisibles, Jack of Fables, Ocean, FreakAngels 
Moje překlady EU: Leviathan, Dylan Dog, Nikolai Dante

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář