Taťka netopýr

Založil BeeSee, 28 Srpen, 2012, 18:06:20

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

       Po přečtení názvu nového komiksu Batman a syn se mi tak nějak automaticky vybavila scénka z filmu Dívka na koštěti. Saxana je odváděna zdravotní sestrou k ubytování na psychiatrické léčebně a doktor jí doprovází slovy ,,Sestra vás odvede na pokoj." načeš překvapená Saxana odvětí ,,Vy jste moje sestra? Tak to váš tatínek je taky netopýr."
     Nějak se nám poslední dobou s Batmanem roztrhl pytel. Nejprve přišlo jeho Ticho, pak se Temný rytíř navrátil a teď dokonce netopýřího muže poznáme v rodičovské úloze. Odborník žasne, laik se diví. ,,V září roku 2006 se v klasické komiksové řadě Batman začal odvíjet dnes už legendární popis pádu temného rytíře. Scénáře se ujal sám Grant Morrison a v příběhu známém jako Batman a syn (sešity č. 655-658 a 663-666) ho doprovázeli výtvarník Andy Kubert a inker Jesse Delperdang. Začíná tak přelomová událost v Batmanově životě, která se dále odvíjí v albech Batman: The Black Glove, Batman R. I. P. a vrcholí Batmanovým návratem skrze čas v albu Batman: The Return of Bruce Wayne. Navíc úzce souvisí s marvelovskou megaudálostí Final Crisis, ve které měl Morrison rovněž prsty. V albu Batman a syn se dočkáme také novely Klaun o půlnoci."
     Tuhle citaci jsem si vypůjčil, protože je  dostatečně výstižná a dostane se vám potřebného infa o zpracování tohoto batmanovského příběhu. Talia, dcera Batmanova pradávného nepřítele Ra´s al Ghula, se kterou kdysi Batman strávil jednu vzrušující noc, mu představí svého syna Damiana a tvrdí mu, že je otcem. No jo, ono to tak funguje, stačí jedna kapka a i z netopýřího muže může být taťka. Bohužel odbornou analýzou netopýřího ejakulátu neposloužím. Jisté ovšem je, že Damian není obyčejné jméno, tvůrci filmu Přichází Satan! by o tom mohli povídat, ani to není obyčejný chlapec. Damiana dosud vychovávala Liga asasínů, takže hošík není žádné béčko. Trpí pár poruchami jako je přílišná agresivita, nenávist k lidem a vůbec z tohohle týpka by byl Freud šťastný. Při první návštěvě obydlí Bruce Wayna to pocítí jak Robin, tak i starý dobrý Alfred. Je tedy čas na to, aby se svých otcovských povinností zhostil samotný Batman.
     A jak se tedy Batman zachová na rodičovské dovolené a jak mu tahle úloha sluší? Musím konstatovat, že to není zlé. Příběh má švunk a potřebnou gradaci. Navíc jsou v něm předloženy moderní thrillerové postupy a scénáristické fígle. Není to asi nejlepší batmanovský příběh, ale zároveň ho směle můžeme řadit k těm lepším. Počáteční představa, taťky netopýra jak se prochází po Gothamu tlačíc batkočárek se po pár stránkách rozplynula jako pára nad hrncem a bylo jasné, že se jedná o pořádnou akčňárnu. Nechybí ani Joker a pár známých ksichtů z podsvětí, navíc všechno je složité a to se netýká jen výchovy syna.
    Jak již bylo napsáno výše součástí tohoto souhrnného vydání je i samostatná novela ,,Klaun o půlnoci" doprovázená temnými ilustracemi Johna Van Fleeta. Tahle třešnička na dortu mě osobně moc neupoutala. Tedy po výtvarné stránce rozhodně ano, ale samotný text působí jako halucinogenní vize sjetého fanouška Twin peaks, který si zapomněl večer dát svou pravidelnou dávku sedativ. Možná se to bude někomu líbit, pak samozřejmě proti gustu žádný dišputát, ale mně osobně to vítr v trenkách ani mrazení v zádech nepřivodilo.
     Každopádně pro každého s batarangem v srdci je to absolutní povinnost, stejně jako pro fanoušky kvalitní akční komiksové tvorby. Batman je zkušený player, takže si poradí i s rodičovskými povinnostmi a jak sám praví v závěru knihy ,,Apokalypsa se ruší. Dokud neřeknu."

Batman a syn
Scénář: Grant Morrison Kresba: Andy Kubert
BB/art / 2012

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal