Šest na odstřel

Založil BeeSee, 02 Srpen, 2012, 13:03:26

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

      A máme tady šestý díl série 100 nábojů, scénáristy Briana Azarella a kreslíře Eduarda Rissa, trefně nazvaný ,,Šest na odstřel". S jízlivou nadsázkou se dá říct, že po přečtení tohoto dílu bude na ,,odstřel" samotný čtenář. V šestém booku, který opět přináší nakladatelství BB/art se totiž ze zamotaných nitek příběhu rozmotá opět pramálo. Brian Azarello pořád hraje svou hru s pořádně utajenými kartami a s klidnou poker face nehodlá odkrýt ani minimum toho, než je nezbytně nutné.
    Stejný přístup dal do vínku hrdinům svého příběhu. Všechny dosud známé persóny se objeví v mnoha scénách, ale ze svých plánu jednoduše neprozradí vůbec nic. Vždy jen řeknou a provedou to, co je nezbytně nutné, ale v žádném případě ani o chlup víc. Trust, Graves, Minutemani a všichni ostatní jsou tajemní jako pověstný hrad v Karpatech a čtenář musí mocně namáhat mozkové závity, aby ji vzpomněl na všechny události předchozích dílů. Tím si vytvoří jakou takous představu o velké hře, která je do detailu rozehrána. Občas se rozloučíme s nějakou postavou z minulých dílů, ve většině případů tak, že je jednoduše rozstřílen jako cedník. A pokud možno oněmi nevystopovatelnými náboji. Občas onu zásilku obligátních sta nábojů dostane někdo nový, ale chudák sám neví, že v tomto příběhu je s velkou pravděpodobností přisouzena jen epizodní role.
     Všichni, kteří mají co říct a vidí trochu více dopředu, totiž míchají kartami se zručností ostříleného karetního kouzelníka. Pravda, tím, kdo nejvíce tahá za nitky je samotný scénárista, ale o tom se jím vytvořené postavy jen stěží dozví. Gró tohoto příběhu je totiž udržet po celou dobu čtenáře v co největším napětí a s co nejméně odhalenými informacemi. Pokud se chcete alespoň rámcově orientovat, tak nezbývá nic jiného než s příchodem každého nově vydaného dílu série si přečíst všechny předchozí booky. Stejně jako pečlivý detektiv, tak postupně rozmotávat jednu nitku za druhou a kolikráte se vracet zase na začátek s vědomím, že taháte za špatný konec. Azarello totiž připravil pořádnou hru nejen pro své hrdiny, ale také pro své čtenáře a zatím se mu to po čertech daří.
     100 nábojů je určitě série, která si zaslouží pozornost a tím myslím pozornost bedlivou. Ovšem na celkový dojem z tohoto díla si pravděpodobně budeme muset počkat až do doby, kdy nám budou odhaleny všechny karty a konec bude nevyhnutelný. K tomu nám ještě pár stránek chybí, takže zatím se musíme podřídit vůli scénáristy a nechat sebou vláčet. Ale proč ne? Vždyť s touto pointou je příběh vytvořen!

100 nábojů #6: Šest na odstřel
Scénář: Brian Azzarello  Kresba: Eduardo Risso
BBart komiks / 2012

Recenze na díly 1-3
Recenze na 4. díl
Recenze na 5. díl


Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal