Papírová archeologie I. a II. Historie vystřihovánek v časopise ABC

Založil renok, 23 Červenec, 2012, 17:24:29

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Standa F.

Díky všem, přátelé, za přízeň ohledně Pap. arch. I. Jak psal kolega Jarda z KH (jsi to Ty, Jardo? :)),
právě vycházející první kniha (o ABC a "papíru" z let 1957-70) najednou, jako KNIHA, určitě NEvyjde. Pouze takto po kouskách. Prostě, pokračujeme v tradici románů na pokračování ;). Na jejím konci (odhadujeme listopad-únor) si ji zájemci musí nechat svázat - pak budou mít v ruce skutečnou kýženou knihu. Přebal bude k dispozici.

Vydání dílů 7-8 zřejmě malinko posuneme o měsíc - budeme jej směřovat na 19.-20. říjen, kdy je setkání papírových modelářův Plzni ("Papírový velbloud"). Další díly budou navazovat vzápětí - k velké akci v Neratovicích v listopadu. A to už vyjdou poslední díly první knihy - a pokud bude rozsah větší, než nyní čekám, tak to dokončíme v únoru na akci v Brně.

O případném pokračování (1970-80) rozhodne celkový zájem veřejnosti.

Zdravím místní fandy! Standa F.

jmaky

taky zdravím Standu  :-// , díky za info já stále čekal, tak holt koupim jednotlivé strany.
Nevadí  :D

PS proč je tak mrtvo na foru papíru?
Je suis Paris!
To my je učíme mluvit...   Po našem...
My jsme Transcomx!

Standa F.

Ahoj ;),
mrtvo na fóru papíru? A nekoukáš na staré, již opuštěné fórum? Papírácký svět od ledna tepe zde (nutno se nově zaregistrovat):
http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/index.php

(...omluva za menší off topic)

JarKH

Ahoj Stando!
Jasně, že jsem to já  :)
Taky Tě u nás srdečně zdravím  :-// :oD :-// a velmi Ti děkuji za podrobné info k dalším dílům. --poz --poz --poz

Ať se daří a zájem veřejnosti stále vzrůstá!    :) :.o :)
JarKH

Nemo54

Skleróza je krásná nemoc. Nebolí a každý den se dozvím něco nového.
Poděkovat - to není práce, to je slušnost!

JarKH

Do prvního příspěvku přidán odkaz na tento unikátní projekt s náhledy jednotlivých pokračování. --poz --poz --poz
V únoru budou další (poslední?) dvě části a doufám, že II.díl ročníky 15 až 24 začne vycházet co nejdřív...  :oD :.o :oD

JarKH

P.S.: Ne že mi vykoupíte díl 9 a 10, ty ještě nemám! :D

Standa F.

Děkuji, Jardo, za Tvou přízeň a za tuto fandovskou reklamu - velmi si toho vážím.

Neboj, části 9+10 máš odloženy, i s odznakem PA ;).

Ano, v únoru ukončíme První knihu vydáním posledních dvou či tří částí. Obal knihy bude k dispozici ve formě elektronické, volně ke stažení.

Zdravím a těšilo mne! Standa F.

damro

Díky JarKH za odkaz. Je pěkný si zavzpomínat. Také jsem řadu modelů slepil, pak moji dva synové a zpočátku i vnuk, i teď sice si něco sesmolí, ale jen sporadicky. Zájmy dětí jsou už dnes jinde. Já jsem trochu inovoval papírové modely, začal jsem u modelů 1:300 od Vernera - ty malé domečky, vlaky atd a to tím, že jsem jim udělal dřevěný podklad, tedy vyfrézoval a následně dopiloval tvar vystřihovánky a pak polepil . Dodnes domečky a další jsou celkem v pořádku i když si s nimi vnuk hrával mnohdy divoce. Takže jsem z nich udělal vlastně stavebnici na hraní, dokonce do některých modílečků vedly diody a svítila jim okna.Následně i některé větší modely jsem dělal stejným postupem, zejména architekturu, možná tak trochu jsem z papírových udělal dřevěné, které snesly hrubší zacházení, ale ty větší už někde u někoho skončily. Ale to jen tak na okraj. Ukázka na fotce,  ležely již delší dobu v krabici a tu jsem našel při svých úklidech. Jinak je ještě tam někde na komoře  jedna krabice se stromky , skalami a kolejemi ,minilidima a dalšími části toho kompletu 1:300.

Blokic

zase jsem jednou něco dokončil, k dokonalosti to má dost daleko, ale na první pohled to nedopadlo tak zle, jak jsem si v průběhu stavby chvíli myslel (když se někomu nechce podlepovat...) - prohyby a křivosti tam jsou, ale nahoře na skříni to vadit nebude :)
7 divů světa - mauzoleum v Halikarnasu

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář