Papírová archeologie I. a II. Historie vystřihovánek v časopise ABC

Založil renok, 23 Červenec, 2012, 18:24:29

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

JarKH

24 Červenec, 2012, 21:36:26 #21 Naposled upraveno: 25 Červenec, 2012, 14:24:59 od JarKH
Ahoj všichni, hezky se nám tu diskuze o modelech rozjela. Děkuju všem a odpovídám jen někomu... :)

JMAKY:
Nerad Ti beru naději na celou knihu, je nutno si zvyknout na fakt, že to prostě vychází postupně po složkách. :o
Ber nebo nech být, zatím to je ještě ke koupení. Až se bude za čas kompletka bouchat někde na Aukru, kampak se to asi vyšplhá... ???
Není to o tom, že by se nenašli blázni co by za ten osmdesátistránkový sešit dali 1000,- i víc, Standovi F.se takových ozvalo spoustu, ale o velkých vstupních nákladech, které jsou pro autory neúnosné a lidech na vedoucích místech v nakladatelstvích, kterým to absolutně nic neříká, tudíž do toho nepůjdou.
Já vím, taky mi to hlava nebere, když koukám co všechno někdy vychází a kvalitní věci se nechytají a pokračování je definitivně u ledu.... --neg >:( --neg
Jedině když bude mít tahle varianta úspěch, druhý díl už třeba vyjde najednou, když nějaký nakladatel zašilhá na nové aktuální údaje o prodejnosti a zavětří úspěch... :D

Jinak holt se změnila doba, dnešní děti mají jiné zájmy... ;) Naše abíčko si ta mrňavá nevděčná pakáž nezaslouží.... :P :P :P
Ale taky jsem rád na počítači... rofl rofl rofl

BLOKIČ
MPR máš krásnou, potlesk...
--poz :-// --poz
Vždycky jsem říkal, že jestliže jednou dožiju důchodu, tak zase začnu lepit. Ale teď jak jsem vlezl na Kocogel, tak nejdřív až bude jednou celý Apač... rofl rofl rofl
MPR je parádní - mám doma mraky modelů z ABC navíc i nasyslenou kompletní řadu I,II a III i s návody na rubech dalších modelů - připravenou k k lepení, ale bohužel půjde to z domu, potřebuju zafinancovat obnovu svého archivu čísel ABC. :( :( :(
Soubornou MPR v knize, Zlatou knihu vystřihovánek Richarda Vyškovského i Hlaváčovy Vystrihovačky mám v knihovně, to nikdy nedám a nestřihnu do toho...

ARAMON
Opravdu dnešní modely ABC jsou orientovány především na dětské čtenáře, ale ony tak přece kdysi začínaly a taky byly jednoduché. I jednoduší model může být skvělý, o složitosti to myslím není.
Třeba nové modely F1 z posledních let jsou krásné a věrné, ale když se na to dívám na ty miniaturní díly, to bych já léta neaktivní lepič asi nedotáhl do vítězného konce. ::)
Zaplať pánbů ABC a Plastické vystřihovánky Albatros nejsou už jediné možnosti. Dospělý modelář má spoustu jiných modelů na výběr. Na výstavách a teď i v novém Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují jsou vidět úžasné věci inspirované scifi filmy a komiksy...

ALEXXIIK
Také jsem kdysi žbrblal na příliš malé měřítko některých modelů v ABC - bylo mi řečeno: ,,Když se Ti to nelíbí, že je to malé, zvěč si to jak potřebuješ a vytiskni".  :)
A docela o tom u něčeho uvažuji, že bych některé z modelů ABC z posledních let lepil zvětšené. Koneckonců je 21.století a máme na to techniku. S tím zvětšováním nebo zmenšováním modelů, souvisí i různé vylepšování a ,,tunění" starých modelů, které modelářská elita dělá běžně. Existuje třeba hodně zvětšený (minimálně dvakrát větší než vyšel v ABC) model hvězdné lodi Galaxia i s roztříštěnou přídí  a jestli pamatujete na model US Jeep Willys MB, tak ten jsem viděl slepený hodně hodně moc velký, měřítko přesně nevím, ale nevylučuju že to byla osmina nebo dokonce čtvrtina! :.o

KOCOUR
Ty Koniáši jeden, ty zapaluješ papírové modely?!!  ;D ;D ;D Ví o tom Toebiash? rofl
No ale pokud se jedná o Betexu - ti kdyby zřejmě nevydali svoji verzi Pražského hradu - mohl by konečně vyjít ten nový od pana Richarda Vyškovského, který je už léta hotový....

JARKH

Sirius.SVK

Modeli z ABC to bolo niečo krásne, ešte teraz mám niekde odložené nezostavené modeli. Škoda že už nie je čas na to

Blokic

moje MPR zblízka nic moc, ale už ji mám komplet znova a určitě ji slepím, včetně dvojky a trojky...  :)

a když už tady byla nakousnutá ta Galaxia a jsme na komiksovém fóru, tak tu mám pochopitelně taky (v klasickém provedení) - ale jak říkám, nepoužívám barvy a neretušuji hrany... ale proč ji nepřipomenout.  :)

Wrai

24 Červenec, 2012, 22:32:34 #24 Naposled upraveno: 24 Červenec, 2012, 22:37:58 od Wrai
To je Battlestar Pegasus.

alexxiik

To je hviezdna loď Galaxia  8-)

Inak na nete sa to len tak hemží komiksovými postavami... navrhujem vo vhodnom čase pre záujemcov paralelnú stavbu vybraného modelu. Mohli by sme začať s niečím ľahším a nie hneď 30 cm Spidermanom  :P Časom by to vydalo aj na novú sekciu fóra  --poz
Ten posratý photobucket.com mi odmietol zverejniť podpis, takže ho týmto bojkotujem!

Wrai

Ale vieme odkiaľ sa inšpirovali... jediný rozdiel je v tých motoroch, ktoré sú tam kde má Pegasus hangáre.

jmaky

Po revoluci se pan Kobík netajil že ji obkreslil (v dobrém slova smyslu) od obalu tuším Rewell to vydal.
Tam má Wrai pravdu.

Blokic: hele kamaráde jak udržuješ MPR bez nánosu prachu no ta moje je ve sklepě pod igelitem a 5mm prachu.
Ale vážně celkově modely to je super chapač na prach a očistit jej... to vždy zařve nějaká ta vlaječka  ::)
Je suis Paris!
To my je učíme mluvit...   Po našem...
My jsme Transcomx!

Blokic

prach je problém - ale jak jsem říkal, pověsil jsem ji na zeď, takže leží svisle, a 10 let s ní ani nehnul, prach se usazuje na plochách, kam zespoda není vidět :)

jen sem tam upadne vlaječka, ale to už neřeším.  celé to visí na jednom jediném hřebíku a překvapivě to nespadlo - dokazuje to, že Herkules je nejlepší lepidlo, jaké se dá použít.

RakeW

Citace od: jmaky v 24 Červenec, 2012, 22:50:17
Blokic: hele kamaráde jak udržuješ MPR bez nánosu prachu no ta moje je ve sklepě pod igelitem a 5mm prachu.
Ale vážně celkově modely to je super chapač na prach a očistit jej... to vždy zařve nějaká ta vlaječka  ::)

Wapkou?
"Slušní lidé mluví o comicsu s despektem, protože úroveň seriálů bývá obvykle zatraceně ubohá." (časopis Kino, 1970)

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář