DC Filmy - JL: Snyder's cut

Založil Wrai, 21 Červenec, 2012, 22:35:01

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Rass

Snyderove prvé filmy boli fajn, Úsvit mŕtvych a Soví strážci. Podobne ako blbý a blbší pri Hre o tróny, aj on je famózny pri prevádzaní knihy/komiksu na plátno viď. 300 a Strážci. V týchto filmoch je všetko eňo-ňuňu, až na pridanú hodnotu z jeho vlastnej hlavy. Vďaka týmto filmom sa stal ihneď pre fanúšikov kultom a z toho mu podľa mňa prose jeblo - uveril v kult vlastnej osobnosti.
Potom šlo už všetko iba dolu vodou.
Hoci mne osobne sa Muž z oceli páči, pre mňa najlepší Superman, ale vidím aj jeho slabosti a chápem, že ho mnohí odcudzujú, ale napriek tomu sa mi ten film páči.
Kiež by sa Snyder odrazil od dna a našiel opäť inšpiráciu, ale Ligou spravodlivosti - Snyder´s Cut to určite nebude. V tom filme proste nefungovalo vôbec nič a prestrihaním a polepením by to nedal na poriadok ani MacGyver.

sackettboy

ja si myslim, ze DC-čkové filmy sú zbytočne temné. pridal by som trochu vtipu a jasu, skratil nudne sceny a nemuseli by to byt tak zle filmy  :D

myth

Rass
300 mě nijak nezaujala, protože na akční film to bylo hrozně statické. Jediná scéna, co mě uchvátila, byl amok sparťanského kapitána, který jako jediný nebyl spomalený a měl parádní dynamiku. Spomalovačky mě opravdu moc neuchvacují a Snyder se v nich tehdy vyloženě vyžíval. Ale pozitivní bylo, že potom měl alespoň míru a ve Strážcích už to bylo super.

U adaptací je to u něj složitější, on musí mít vyloženě takovou, která je už v základě rozdělená na víceméně samostatné kapitoly. Potom to takto převede a dostaneme obstojný film. Pokud toto neplatí a je nutný kontinuální děj, jde to s ním do kopru. Ostatně 300 i Strážci toto přesně splňují.

Superman je dle mého jeho druhý nejlepší film. Neměl bych s ním velké problémy, kdyby nebylo závěrečného dějství, kde se začalo vršit jedna nelogičnost na druhou a bohužel děj nesypal tak správně jak měl. A vrchol boj Supermana s "chapadly". To se opravdu někomu tahle scéna líbila? Mě přijde, že když scénárista neví, kam dál, tak tam vrazí jako nebezpečí "chapadla". Asi proto, že se to jednoduše generuje, nebo nevím. A kdyby se Superman pořád choval jako Superman. V tom je zase dobrá JLA, kdy na třetí pokus je tu konečně Superman takoví jaký má být. Až to vypadá, že si to na dvakrát jen tak zkoušeli a vypouštěli betaverze a na základě reakcí ho dolaďovali.

U verze HBO jen doufám, že to dostane dobrého dramaturga, kterého obvykle zde mají (ať si kdo kritizuje HoT, mě se líbili i poslední řady  ;D ) a vyleze z toho snesitelná věc. A třeba když přetočí 3/4 filmu, bude to i pecka. :D

sackettboy
Temnost by nebyla na škodu, ale kdyby byli důslední a nenahrazovali "temnost" "vztekem". BvS má naprosto dokonalou úvodní scénu a atmosféru a kdyby zůstali na stejné vlně, bylo by to skvělé. Navíc DC má opravdu dobré obsazení a jak Cavill tak Afleck se na role tak jak je zamýšleli velmi hodí.

Wrai

Teaser ... keďže to bolo postnuté Momoom na instagrame, tak kvalita nie je dobrá:

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář