Shazam(2019) - film

Založil Wrai, 21 Červenec, 2012, 22:35:01

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Spacecore

Citace od: sackettboy v 26 Březen, 2019, 17:05:54za mňa najlepší Batman, dokonca aj ne nerdi a nefanúšikovia sa na to dokázali pozerať
já vím, taky to má status kultu a je dokola přiřazovaný k nejlepších filmům vůbec a tak, ale za mě fakt ne.. a to jsem tomu dával šance více shlédnutí.. prostě si myslím, že kdyby neměli obleky, byl by to výborný thriller, akorát tady mají kostýmy.. Mnohem mnohem víc uznávám Batmana od Burtona

myth

Spacecore
To bych nesouhlasil. Má sice podobnou skladbu děje, ale forma je u Aquamana daleko lepší, hlavně co se vizuálu týká. Černý panter byl větší úspěch jen proto, že hlavní hrdina je černoch a výborně se trefil do očekávání cílového segmentu publika. Ale zase nebyl úspěšný o tolik. Kdyby byl Aquaman známější postavou, pravděpodobně by to byl daleko větší úspěch. Teď to bylo prakticky jen a pouze o kvalitě filmu.

U Snydera je strašně vidět, že začínal jako režisér videoklipů a profesně u nich zůstal. Z jeho filmů to přímo čiší, že tam, kde je třeba "klipovitost", tedy vytvořit krátkou uzavřenou sekvenci, mu to šlape na 105%, ale ve chvíli, kdy musí vyprávět, budovat příběh a charakter postav, tak se mu film začne sypat.

Ale jako hlavní problém nevnímám ani tak Snydera, jako uspěchanost s jakou se snažili rychle vybudovat svůj "vesmír". To, co Marvel rozložil do 6ti filmů první fáze se snažili dát to 4 (Sebevražedný oddíl nepočítám) a navíc se snažili pojmout i marvelovskou Fázi 2 (co do rozšíření universa) což se tak strašně projevilo v BvS.

Nolanovi Batmani jsou skvělí a to právě díky tomu, že mohou fungovat i jako "nekomiksový" film. Když se třeba Batman řítí dolů po střeše, tak jsme tehdy sám sebe přistihl, že se o něj obávám. Sám sobě jsem si tehdy musel říci, že je to přeci Batman. :-) Naprosto skvělé ztotožnění s hrdinou.

Spacecore

26 Březen, 2019, 18:16:06 #902 Naposled upraveno: 26 Březen, 2019, 18:17:58 od Spacecore
No nevím, Black Panther mě osobně bavil z jiných důvodů. soundtrack byl boží, přesně se mi trefil do vkusu, taky mám rád afro kulturu a různé pomrkávání typu Public enemy plakátů na zdi apod. na mě zapůsobilo, stejně jako třeba kostýmy. V Aquamanovi to bylo více prvoplánové. Ale nevím, víceméně jsem sledoval jen Meru :D

U toho Snydera to tak je, jak říkáš, ale to právě dávám za vinu warner bros šéfům, kteří prostě zkoksovaní dělají unáhlené rozhodnutí a když se nepovede, nevadí, jede se dál.. ten DC vesmír poďobali jak mohli, ale je chybou házet to na Snydera, kterej měl jinou vizi. vidím tam stejné postupy u hudebníků, třeba u Prince (je mi jasný, že hudební odnož WB jsou úplně jiní lidé, ale tahle společnost má podobné rysy v politice), kterýho ten Warner naprosto šikanoval a omezoval. Podle mě přišli warneři s tím, že chtěj šup šup udělat dc vesmír a Snyder jim prostě spíchl nejrychlejší možný způsob a dopadlo to jak dopadlo.

já to právě knightovi zazlívám, že je to nekomiksový film. to si můžu pustit jakýkoli áčkový thriller a dostat to samý.. bralo se to příliš vážně na můj vkus a bylo overhyped.

xVEGANx

Citace od: Spacecore v 26 Březen, 2019, 18:16:06já to právě knightovi zazlívám, že je to nekomiksový film. to si můžu pustit jakýkoli áčkový thriller a dostat to samý.. bralo se to příliš vážně na můj vkus a bylo overhyped.
Mozna proto, to byl prave jedinej DC produkt, kterej se za sebe nemusi stydet a v tomhle to vsem Marvelum natrel. Protoze tam, kde chce DC hrat na epickou Marvel notu, hori jako papir.

myth

Mě přišlo, že tam jednoznačně chyběl dramaturg. Resp. měl to asi být Snyder, ale ten se na to nehodí naopak sám potřebuje mít vedení, aby mu film držel pohromadě.

Tady asi naráželo na sebe několik věcí a očekávání. Snyder měl svojí vizi a začal ji naplňovat. Jenže Muž z oceli byl přijat nezjednoznačně a Marvel měl zatím velký úspěch a tak se asi rozhodli zařadit vyšší stupeň a původně "Supermana 2" pojmout současně jako "origin film" pro Batmana, odrazoví můstek pro JLA a začátek rozsáhlé ságy. Tam si ještě myslím, že měl Snyder stále volnou ruku pro realizaci, ale měl zadání jaké měl a dopadlo to jak dopadlo.

Myslím si, že to zbastili rukou společnou, Warneři svým velkým očekáváním a snahou rychle vydělat a Snyder tím, že není moc dobrý režisér a navíc měl dělat i dramaturga, takže nebyl nikdo, kdo by ho ohlídal.

Přitom BvS měl při představení natěšenost od fanoušků na maximu (vzpomínám na to šílenství, když na Comicsconu přečetli úryvek z komiksu jako "upoutávku" na další film), jenže se tentokráte kašlalo na předlohu a jelo se podle původního scénáře ve kterém bylo hlavní ne vyprávět příběh, ale nějak nechat Supermana s Batmanem se poprat. Zase mi z toho přišlo, že chyběla nějaká jednotící vize a Snyder jen zakomponovává segmenty, které po něm chtějí. Třeba když MzO sklidil kritiku za chování Supermana (nejen) při destrukci města, BvS to reflektuje a nikdo mě nepřesvědčí, že to tak Snyder zamýšlel od počátku.

Pro to, aby BvS byl přijat lépe dle mého stačilo relativně málo, vyškrtnout úplně onen souboj a nechat to přes interakci obou ikon postupně dojít ke konfrontaci s Luthorem a jeho Doomsdayem. Podobně i vyrušit všechny ty náznaky na budoucno a nechat třeba jen jeden dva (třeba jen WW jako mihnoucí se krásku) a nějaký odkaz na JLA v podobě potitulkové scény.

Spacecore

Vůbec netuším whats going on :) ale mám rád džoakýna phoenixe, takže to třeba bude pecka, ale do kina na to vyrážet nebudu

Wrai

Takže v reštarte Suicide Squad uvidíme z predošlého filmu len hercov/postavy -  Harley Quinn, Captaina Boomeranga, a Amandu Waller.

Idris Elba nebude hrať nakoniec Deadshota, ale nejakú novú postavu.

Yamato

Tak zrovna Captaina Houmlesáka si mohli klidně odpustit. Bude ho hrát zas ten dřevák?

Wrai

Wrai

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář