Živí mrtví popáté: nejlepší obrana je...

Založil BeeSee, 19 Červen, 2012, 23:48:28

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

19 Červen, 2012, 23:48:28 Naposled upraveno: 20 Červen, 2012, 00:02:47 od BeeSee
      Nevyteklo ani tolik krve (crwe?  :) ) a zombíkům zas tolik nestihla ohnít těla a je tady další díl, dnes již kultovní komiksové série, The Walking dead, resp. jeho českého ekvivalentu Živí mrtví.  Vím, že slovem kult se dneska označuje vše, včetně zvratků na kanále, ale pokud se komiksová série ještě během toho, když vychází, stane fanoušky tak oblíbenou a chtěnou, že na její motivy vznikne televizní seriál, tak tohle označení nebude úplně od věci. A pokud je scénáristou seriálu samotný duchovní otec komiksu, Robert Kirkman, který si dopřál to blaho, že některé dějové linie úplně vynechal a jiné zase promptně přidal, aby fanoušků trošku zamotal hlavu nebo zvedl zluč, tak s tím kultem jsme jednoduše na správném místě. 
    Pátý díl série nazvaný Nejlepší obrana nás zavede do vězení, které naši přeživší hrdinové objevili a kde se chytají přežít v nově nastolených časech. Pomalu se zabydlují a zvelebují prostory depresivních budov k obrazu svému. Určitě to není práce jednoduchá a navíc se některých projevují zárodky ponorkové nemoci. Všeho moc jednoduše škodí, takže i jednotlivcům v téhle skupině občas něco přeroste přes hlavu a lidově řečeno mají všeho plné brejle.
     Nejsilnějším momentem tohoto dílu, ale bezesporu je fakt, že se objeví největší záporák všech dosud vyšlých dílů. Muž, jenž je ztělesněním bezcitného diktátora, který používá hodnost místo jména - Guvernér! Zapomeňte na všechny špatné lidi, se kterými jste se dosud v sérii seznámili, Guvernér je hravě strčí do kapsy a bude mít pro ně tak maximálně pohrdavý úšklebek a jedovatou slinu. Chcete vědět čím tento drsný muž udržuje pozornost svých poddaných? Jakou zábavu přichystal v době kdy nejede telka, ani net, kdy šly do kopru sportovní přenosy a počítačové hry jsou artefaktem minulosti? Chcete vědět jaké tajemství skrývá ve svém zdánlivě útulném domově? A samozřejmě to nejdůležitější, chcete vědět jak dopadne střet tohoto bezcitného uzurpátora s hlavními hrdiny této série?
     Samozřejmě to nehodlám prozrazovat, protože vím, že spoiler není jen auto-součástka, ale také bezostyšné vyklopení obsahu příběhu všem, kteří ho ještě nečetli, no ne? Takže pokud chcete vědět odpověď na nastolené otázky nebo na ty doposud nevyřčené, tak neváhejte a s chutí se pusťte do čtení. Tento sešit má totiž zatím asi největší obrátky a jeho děj budete hltat jako mimina actimel. A navíc po do dočtení Nejlepší obrany se budete těšit na další díl víc než kdykoliv předtím, protože Robert Kirkman to samozřejmě umí. Budete napnuti jako malé trenky a očekávat jak to vlastně dopadne. Ovšem jedno prozradit můžu, od scénáristy tohoto opusu nečekejte, že po ukončení jedné dobrodružné epizody nastane nějaká pohoda, klídek, tabáček. Spíše naopak, rozvinou se další dějové linie a vy se na ně budet těšit jako puberťák na klíčovou dírku dívčích šaten.
     Nelze opomenout ani kresbu Charlieho Adlarda, který si výborně poradil s rysy a povahami hlavních hrdinů. Dokonce i ty zahnívající zombie dostávají jeho rukou jakýsi lidský rozměr. Ano, tenhle frajer jednoduše kreslí sympatické zombíky, které ovšem ani na minutu nepůsobí komicky a zachovávají si svůj neživý původ. Ale na druhou stranu si říkáte, že dopadnout jako neživý před plotem věznice a říkat to svoje ,,brum blem prc frc", nemusí mýt to nejhorší co vás v životě po životě potká.
     Nemám vůbec tušení kolik fanoušků u nás Živí mrtví mají, nebo jak si vedou v prodejních statistikách, ale pokud máte rádi horory a zombárny zvlášť, tak nečekejte, že se tady něco lepšího objeví. Navíc, tohle není žádné podřadné béčko u kterého nevíte jestli se máte smát nebo se bát. Tohle je seriózní horor staré školy, který si propůjčil všechny moderní postupy a vymoženosti. Tohle je regulérní zásah do středu shnilého! Chlemst blemst!

Živí mrtví #5: Nejlepší obrana
Scénář: Robert Kirkman Kresba: Charles Adlard
Crew / 2012

Recenze dílů 1-3
Recenze 4. dílu
Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal