Černo-bílo-červenej KOMIKS

Založil DevCageR, 14 Březen, 2008, 17:39:01

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Holmwood

asi mám zastaralú myš ale moja sa  pri scrolovaní nenabíja ... tieto ,,super cool neprehladné'' stránky fakt nikdy nepochopím  ... sorry F:/ :D

karelcedr

Citace od: Holmwood v 29 Říjen, 2015, 22:55:41
asi mám zastaralú myš ale moja sa  pri scrolovaní nenabíja ... tieto ,,super cool neprehladné'' stránky fakt nikdy nepochopím  ... sorry F:/ :D

Těší mne, že nejsem sám. Já už myslel, že jsem divnej. Kliknu na kresbičky a vyskočí fotky nějakejch chlápků v mikinách. atd... Mimochodem, proč musím furt dokola vkládat mail?

DevCageR

Ahoj,

doufám, že tohle vlákno ještě někdo sleduje :) Dávám sem nové info o našem fantasy komiksovém románu On the Coast of Dreams, který jsme zabackovali na Kickstarteru. Nyní je kniha dostupná k prodeji i mimo kampaň a věřím, že by to mohlo někoho zde zajímat.

Komiks je dostupný v paperbacku a digitální verzi na www.onthecoastofdreams.com zatím v angličtině. Českou verzi bychom rádi udělali, ale čekáme na více reakcí. Zatím by udělat český náklad bylo hodně prodělečné.

Většina lidí, co knihu četla je nadšená, tak jsme rádi za první reakce. Uvidíme jak to půjde s hard core komiksovou komunitou jako jste vy :) Zde je i první recenze >> http://geekcave.cz/comics/recenze/on-the-coast-of-dreams

Zde je videotrailer...
https://www.youtube.com/watch?v=N7Yly1OVNJM#

... listování knížkou...
https://www.youtube.com/watch?v=Dh-CTs7YhCc#

... s pár ukázek.

Nemáte ji náhodou někdo??  ;)

Jsem ilustrátor a komiksový kreslíř, můj osobní web, blog a portfólio naleznete na >>> www.michaelpetrus.com <<<

GeoRW

Vyzera to zaujimavo. No ten paperback je na mna velmi maly format a digitalnu verziu by som bral v CBZ formate s obrazkami vo vysokom rozliseni (mam Ultra HD 4K monitor/telku), PDF je dost naprd format. Do CBZ by som si vedel pridat aj ACBF metadata. Upraveny CBZ s metadatami by som vam daroval spat, ak by ste chceli, alebo si ju mozte spravit sami, ACBF viewer Editor su free programy ;-)

DevCageR

Citace od: GeoRW v 29 Listopad, 2016, 07:55:13
Vyzera to zaujimavo. No ten paperback je na mna velmi maly format a digitalnu verziu by som bral v CBZ formate s obrazkami vo vysokom rozliseni (mam Ultra HD 4K monitor/telku), PDF je dost naprd format. Do CBZ by som si vedel pridat aj ACBF metadata. Upraveny CBZ s metadatami by som vam daroval spat, ak by ste chceli, alebo si ju mozte spravit sami, ACBF viewer Editor su free programy ;-)

Díky za zpětnou vazbu!! To CBZ ve vysokém rozlišení uděláme. Asi nemá smysl obírat čtenáře o kvalitu a pohodlí. Zajímavá informace to je s velikostí formátu. Jsi druhý kdo to říká a dva už nejsou náhoda :) Vůbec jsme nad tím takhle nepřemýšleli a jelikož máme sami několik komiksů ve sbírce s tímhle formátem, nečekali jsme to jako problém. Když budeme případně dělat v budoucnu nové vydání, možná to změníme. Díky!

PS: Mám dát vědět až tam dáme CBZ? :)
Jsem ilustrátor a komiksový kreslíř, můj osobní web, blog a portfólio naleznete na >>> www.michaelpetrus.com <<<

GeoRW

Tak ja si papierove komksy kupujem takmer vylucne v tvrdej vazbe a minimalne na velkost cca A4 (a su to komiksy, ktore chcem mat aj vo fyzickej podobe). Namiesto paperbackov v mensom formate mam digitalnu zbierku. Ale preferencie inych ludi sa mozu lisit.

DevCageR

Citace od: GeoRW v 29 Listopad, 2016, 11:47:18
Tak ja si papierove komksy kupujem takmer vylucne v tvrdej vazbe a minimalne na velkost cca A4 (a su to komiksy, ktore chcem mat aj vo fyzickej podobe). Namiesto paperbackov v mensom formate mam digitalnu zbierku. Ale preferencie inych ludi sa mozu lisit.

A jako čtenář digitálního komiksu víš v jakých formátech se prodávají digitální komiksy např. mimo comixology? Narazili jsme většinou na PDF. Ono CBR / CBZ je dost lehce ukradnutelný - z vysokého rozlišení se to dá tisknout.

GeoRW

Citace od: DevCageR v 29 Listopad, 2016, 12:09:34
A jako čtenář digitálního komiksu víš v jakých formátech se prodávají digitální komiksy např. mimo comixology? Narazili jsme většinou na PDF. Ono CBR / CBZ je dost lehce ukradnutelný - z vysokého rozlišení se to dá tisknout.

Osobne kupujem iba tie, co su v CBZ a od vydavatelov, ktori ich poskytuju. Co som to naposledy checkoval tak Marvel a DC v CBZ komiksy neposkytovali. Kedze ale necitam superhrdinske komiksy, tak mi to nevadi. Na comixology su komiksy v rozliseni nad 2000x3000 pixelov, co je pre mna postacujuce, kedze 4K UHDTV je rozlisenie 3840x2160.

Velkej šéf

Citace od: DevCageR v 28 Listopad, 2016, 17:46:11
Nemáte ji náhodou někdo??  ;)

Mám ji doma. Přečtenou.

Jestli to byla výzva k reakci, tak takhle: Příběh je, mírně řečený, slabý. Slabý až hanba. Sorry, ale vážně bych se toho byl býval po přečtení hned zbavil. Zachraňuje to ale tvoje kresba - když si vzpomenu na tvoje kresby kdysi dávno, tak je to ohromný pokrok. Někdy mi z toho šla kolem, když jsi trochu víc šlápl do barev. Fakt super a jen tak dál.  --poz
Muj nick neberte jako důkaz skromnosti, ale jako fanouškovství Loba (originálního Velkýho šéfa)
Info o mých překladech

DevCageR

Citace od: Velkej šéf v 16 Prosinec, 2016, 14:27:09
Mám ji doma. Přečtenou.

Jestli to byla výzva k reakci, tak takhle: Příběh je, mírně řečený, slabý. Slabý až hanba. Sorry, ale vážně bych se toho byl býval po přečtení hned zbavil. Zachraňuje to ale tvoje kresba - když si vzpomenu na tvoje kresby kdysi dávno, tak je to ohromný pokrok. Někdy mi z toho šla kolem, když jsi trochu víc šlápl do barev. Fakt super a jen tak dál.  --poz

Ahoj. Ano, výzva to byla. Díky za reakci a hlavně za pochvalu, alespoň té kresby :) To mě těší :) Ad příběh. Očividně na to má každý jiný názor. Některé reakce na to jsou super. Můžu se jen zeptat, abych měl sofistikovanější zpětnou vazbu pro Viktora blíže k tomu příběhu? Díky

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář