Crying Freeman 3 – pokračování mafiánské ságy.

Založil matrosh, 30 Duben, 2012, 01:35:49

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

matrosh

30 Duben, 2012, 01:35:49 Naposled upraveno: 02 Květen, 2012, 21:18:43 od matrosh
   Máme na pultech třetí díl japonské mafiánské ságy Crying Freeman - Plačící drak od scenáristy Kazua Koikeho a úžasného malíře Rjóičiho Ikegamiho a vzhledem k tomu, že jsme tady o této sérii ještě nepsali, pojďme si něco říct i o prvních dvou dílech.
   Na začátku prvního dílu se seznamujeme s dívkou jménem Emu Hino, je to mladá Japonka, která je pořád ještě panna a obává se, že jako panna i zemře. Byla totiž svědkem vraždy a viděla vrahovu tvář. Freeman je opravdu vyslán, aby zabil dívku, která ho viděla v akci, ale místo toho se do ní zamiluje, protože je zaskočen její sexuální otevřeností a rozhodne si ji vzít za manželku. A tak skrze ni začneme nahlížet do Freemanova nelítostného světa. Postupně se dozvídáme jak byl Freeman čínskou mafii Sto osm raků naprogramován a  vycvičen k zabíjení proti své vůli. A paralelně s minulostí se odvíjí i příběh  boje s Yakuzou. Zatímco první kniha se věnuje zejména Freemanově minulosti  a jeho výcviku, v knize druhé je Freeman svými vládci zvolen za budoucího následovníka a vůdce celé zločinecké organizace a my spolu s jeho manželkou Hino postupně pronikáme do jejího nitra, seznamujeme se s pravidly, tradicemi a principy, kterými se tato více než stoletá organizace řídí. Ovšem ne každý je tak nadšený z nově zvoleného vůdce a proto je druhá kniha především o tom, jak Freeman upevňuje svoje postavení v organizaci a musí se vypořádat se zrádci a vrahy ve vlastních řadách.
   Musím se přiznat, že zejména druhý díl mi hodně připomněl jinou mafiánskou ságu, a to Coppolovu filmovou trilogii Kmotr, se kterou má mnoho společného. Akorát, že Crying Freeman jde ještě dál. Jako manga určená dospělým čtenářům, je daleko otevřenější v zobrazování násilí a sexu. A když říkám dál, myslím tím mnohem, mnohem dál. Některé scény vám mohu být dokonce fyzicky nepříjemné a rozhodně bych tuto sérii nedoporučoval jako čtivo na cestu veřejným dopravním prostředkem. Nikdy nevíte, kdo vám kouká přes rameno a co si pak o vás bude myslet. Pokud budete číst Freemana, je docela možné, že si řekne, že jste úchyl. Nicméně právě taková otevřenost dělá tuto mangu jinou, výjimečnou a taky trochu zvláštní.
   Pokud jde o aktuální třetí díl, dá se říct, že se zde prolínají dokonce až tři příběhy. Tím prvním je zakázka na likvidaci africké zločinecké organizace Africký kel, která začala už v knize druhé a při které se Freeman postupně propracovává tímto zločineckým syndikátem až k jeho vrcholu a chladnokrevně likviduje jeho vůdce. Naštěstí pro nás to nedělá stylem běžným pro počítačovou hru, ale často musí  postupovat hodně úskočně. Druhý příběh se točí především kolem jeho ženy Hino. Freeman je zde proradně obdarován prokletým samurajským mečem, který ho má dovést ke zkáze. Vzhledem k tomu, že mu byl dán, nemůže se ho nijak zbavit a všechny pokusy o jeho zničení selhávají, takže se nakonec Hino rozhodne dobrovolně se stát pánem tohoto meče. Vyhledá učitele, který ji s ním naučí zacházet tak, aby zastavila řetězec prokletí, který meč kolem sebe šíří proto, že s ním není zacházeno tak jak se sluší. Třetí příběh nás zavede zpátky do Japonska, kde se oslabená Yakuza pomocí nových bojovníku snaží opět zničit Freemanovu mafii. Tentokrát se jí to téměř podaří a Freeman se dostává do bezvýchodné situace ve které nejde už jen o jeho organizaci, ale o osud celého Japonska.
   Na této manze je netradiční téměř všechno. Jeho styl vyprávění, který dělá z celé série pravou cizokrajní lahůdku už jenom proto, že východní tradice vyprávění jsou jiné než ty naše. A samozřejmě dokonalá fotorealistická kresba, které se nevyrovná žádná manga na našem trhu.

Crying Freeman 3
Crew/2012
Moje překlady US: Days Missing, Further Adventures of Indiana Jones, The Courtyard, Neonomicon, Supergod, Do Androids Dream About Electric Sheep?: Dust to Dust, Morning Glories, Captain Swing..., Invisibles, Jack of Fables, Ocean, FreakAngels 
Moje překlady EU: Leviathan, Dylan Dog, Nikolai Dante

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal