Y: Poslední z mužů – Holky s holkama

Založil BeeSee, 24 Duben, 2012, 13:28:05

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

24 Duben, 2012, 13:28:05 Naposled upraveno: 24 Duben, 2012, 13:35:15 od BeeSee
     Ve světe, kde muži vyhynuli, se Yorick, poslední muž, zcela logicky dočká situace, kdy se sblíží Holky s holkama. Ano, tohle je přesně název šestého dílu série Y: Poslední z mužů a můžete si být jisti, že naplnění názvu se v ději dočkáte. Od oné katastrofy, která vyhladila téměř celé mužské plémě uplynulo už přes dva roky, takže se není co divit, že sexuální harašení se projevuje i u těch postav série, o jejichž frigidnosti jste dosud byli bezmezně přesvědčeni.
     Scénárista Brian K. Vaughan v minulém díle odhalil spoustu záhad, uzavřel spousty kruhů, ale zároveň ukázal spoustu nových cest. Pokud minulý díl V kruhu byl prošpikován akcí a vyjasněním mnoha otázek, nový svazek této série je přesným opakem. Naši hrdinové vpluli na moře, které je velmi klidné a panuje bezvětří. Nedá se tvrdit, že se nic neděje a ani o nějakou akci nebude nouze, ale pořád máte dojem, že vše běží tak nějak na půl plynu. Pirátská loď veze kargo, o kterém se našim cestujícím samozřejmě zapomněli zmínit a jak to tak bývá, najde se někdo jiný, který má zcela protichůdné cíle. Dokonce nebude chybět ani půvabná kapitánka pirátské lodi, ani hrdinka s páskou přes oko a světe div se... nebude chybět ani zvířecí mazlíček pirátské šéfky, opička. Ta jakoby Ampersandovi z oka vypadla, jen to příslušenství potřebné k milostnému dovádění má opačné.
     Svět, jako takový, se samozřejmě změnil, ale pořád jsou větší či menší skupiny, které vší silou zachovávají běh věcí, tak jak byl nastolen v době, kdy prezident byl ten se směšným nářadíčkem a spousta věcí byla označována za ,,mužské záležitosti". Je vidět, že to co si extremistické feministky a radikální lesby představovaly jako ráj na zemi, v důsledku pro ně není úplně tím pravým ořechovým. Byť pranostika tvrdí, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše, tak některé stereotypy zaběhlé po celé věky zcela nevymýtí ani genocida falusů. I samy ženy používají zaběhlá rčení jako ,,muž přes palubu", i když přes příď lodi padá žena.
     Zajímavostí téhle série je určitě to, že o kresbu se stará kanadská výtvarnice Pia Guerra. Komu jinému také nechat výtvarně stvořit svět žen, než jedné z nich, ne? Pro mužskou část čtenářské obce je potěšujícím faktem, že některé hrdinky této výtvarnice jsou doslova nabity sexuální energií a přitažlivostí. Příkladem tohoto booku budiž třeba kapitánka pirátské lodi Kilina. Ta má v sobě potřebnou dávku něžnosti, i když z děje vyplývá, že nějaká ultra kladná postava to zrovna není. Co naplat, tenhle svět je totiž samá žena a jejich kreslířce se celkem dobře daří vystihnout i jejich charaktery, byť samotná kresba není zrovna nic, co by jste nutně museli nominovat na cenu paní Nobelové.
     Dá se očekávat, že vody příběhu se v dalším sešitu této série rozbouří, protože naši hrdinové míří k břehům Austrálie. A v zemi Skippyho, má Yorick naději na setkání se svou snoubenkou, blonďatou Beth.   


Y: Poslední z mužů #6: Holky s holkama
Scénář: Vaughan, Brian K. Kresba: Pia Guerra,  Goran Sudžuka
BBart komiks / 2012

Recenze na 1. a 2.díl
Recenze na 3.díl
Recenze na 4.díl
Recenze na 5.díl

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal