Ultimátní sešitovka konečně i u nás!

Založil matrosh, 05 Duben, 2012, 01:08:39

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

matrosh

05 Duben, 2012, 01:08:39 Naposled upraveno: 05 Duben, 2012, 23:40:53 od matrosh
   Tak by mě zajímalo, co se stalo, protože to vypadá, že některá nakladatelství se rozhodli do nás opět vložit trochu důvěry (kterou jsme už několikrát zklamali) a rozhodli se vydávat regulérní komiksovou řadu po sešitech. Nedávno přišel Egmont s Hvězdnými válkami a teď se do toho pustila i Crew. A nutno říct, že si dává zaležet na tom, aby uspěla, protože zvolila titul, který má opravdu velký potenciál. Není tím nic menšího než marvelovská ultimate řada: Ultimate Spider-man a Ultimate Fantastic Four. Narozdíl od Egmontu jsou ale Crwáci zkušenější ve vydávání dospělějších komiksových sérii a tak se jim nelze divit, že zvolili opatrnější přístup a rozhodli se vydávat tyto komiksy v společném dvouměsíčníku, který má ale na druhou stranu dvakrát tak velký rozsah (popravdě v americkém poměru 4xkrát, protože běžný sešit má 22 stran a tady jich je 96, což je ve výsledku jeden sešit týdně).
     Vím, že 95% lidí, co bude tento článek číst, už ví co znamená slovní spojení Marvelovský ultimate vesmír, ale tento článek je veřejně dostupný, takže se budu tomuto termínu trochu věnovat, aby i ti méně komiksem poznamenaní měli šanci. Vás ostatní sečtělé marvelovské maniaky prosím o chvilku strpení. Takže, pojďme si objasnit nejdřív termín marvelovský vesmír. Pokud nežijete někde v lese a nekrmíte se veverkama, nemohli vám uniknout aspoň nedávné filmové hity Thor, Neuvěřitelný Hulk, Ironman, Spider-man (to bylo už dávněji, ale bude zase), Captain America: První Avenger nebo X-Men: První třída. A jelikož se o tom pořád mluví, asi i víte, že jsou všechny z dílny studia Marvel, které je především komiksovým vydavatelstvím. No a pokud trochu sledujete dění kolem filmu, nemohlo vám uniknout, že se chystá do kin film Mstitelé (originální název Avengers by byl lepší, ale co naplat), kde se všechny tyto postavy sejdou v jednom filmu. Teda kromě X-menů. No a to je ten marvelovský vesmír. Všechny tyto postavy nežijí izolovaně, ale žijí v jednom smýšleném světe vedle sebe (jinak ve filmu to bude opravdu něco nového, pokud nepočítáte ubohé Vetřelce vs. Predátory). Tento marvelovský vesmír už existuje ale pěknou řádku let a postavy, kterého ho obývají i trochu stárnou a vyvíjejí se (pokud vás zajímají podrobnosti, doporučuji články o vzniku Marvelu podle Stana Leeho, které tady taky najdete). A tak se Marvel rozhodl vytvořit ultimate vesmír, ve kterém chtěl přiblížit původ a začátky svých nejslavnějších postav mladé generaci a přenést je do moderního světa, ve kterém žijeme my. Jenže to by sotva stačilo a tak.... dostali tento svět na hraní největší machři z komiksové branže: mistr dialogů a pán loutek Brian Michael Bendis (New Avengers, Powers, Daredevil, Alias), cynický drsňák Mark Millar (Kick-Ass, Wanted, Superior), technologii posedlý futuristický maniak Warren Ellis (Transmetropolitan, Planetary, RED, Fell), nepředvídatelný pán živých mrtvých Robert Kirkman (Battle Pope, Walking Dead), nebo i autorsky originální Brain K. Vaughan (Y: Poslední z mužů, Smečka z Bagdádu, Ex Machina). A tihle chlápci to pořádně rozjeli. Nejenom že je Ultimate vesmír daleko modernější, temnější, drsnější než jeho předobraz, ale i postavy se chovají nepředvídatelně a pokud tady umřou, je to napořád (teda pokud vynecháme Kirkmanovi eskápady v Marvel Zombies). Takže se rozhodně nenechte odradit na první pohled dětskou obálkou prvního čísla.
    Takže venku je první číslo. Co v něm najdete? První díl Ultimate Spider-mana v režii Briana Michaela Bendise, kde se o kresbu postaral profík Mark Bagley (Captain America, Spider-Man, Batman, Brightest Day). Jeho kresba se k Spider-manovi výborně hodí. Je to první díl, takže žádné zásadní zvraty nečekejte, ale vězte, že Norman Osborn, se objeví už tady a Petrovo jméno zná prakticky od začátku. Teta May a strýček Ben jsou očividně bývalí hippies a Mary Jane má k Petrovy daleko blíž, než tomu bylo předtím. Na kostým tady nenarazíte, ale rozjezd je to velice příjemný. V druhé půlce pak na vás čeká Ultimate Fantastic Four, která narozdíl od Spider-mana nezačíná prvním číslem, protože to už u nás vyšlo v knize Ultimate Fantastic Four: Zrod, na kterou tady děj navazuje. Po úvodní knize od Bendise a Millara, převzal scenáristickou štafetu maniakální Warren Ellis a jeho rukopis je tady znatelný hned od prvního momentu. Přiznám se, že z Fantastic Four mám opravdu ještě větší radost, než ze Spider-mana a není  to jen tím, že má u nás tato slavná čtyřka premiéru.  Na kombinaci scénáristy Warrena Ellise a postavy Ben Grimma a.k.a Thinga, který je legendárním hláškařem, se prostě nedalo netěšit. Kresba Stuarta Immonena (Superman, Nextwave) je nejen moderní, ale i velice zajímavá a výrazná. Pokud by vás ale náhodou trápilo, že to nemáte od začátku, nezoufejte. Na stránkách Crew, se téměř všude propaguje, že pokud si koupíte tento sešit, dostanete možnost objednat si k tomu Zrod za dvě stovky. Pokud vás internetové nakupovaní otravujte máte možnost dvě, kterou jsem využil i já v brněnském Komiksovém krámu na náměstí Svobody. Prostě si vezmete tento sešit sebou do obchodu, ukážete ho majiteli/prodavači a on vám prodá Fantastic Four: Zrod za dvě stovky. Ale bacha, musí to být jeden z obchodů, který je uveden v seznamu na první stránce komiksu Fantastic Four.
     Na závěr si nemůžu odpustit pár estetických výtek, které ale pro běžného čtenáře nebudou nic znamenat. Trochu zamrzí, že magazín nemá klasický americký formát, ale je o trochu menší. Důvod je ale v tomto případě pochopitelný. Zmenší to náklady na tisk. Tou druhou věcí je lettering u Fantastic Four, který mi připomíná jeden velice nemilý font z MS Wordu a prostě mi k tomu nesedí. To už tam mohl být stejný font jako u Spider-mana. I přes tyto drobné výhrady držím Crwi palce, protože tohle si opravdu chci přečíst celé a můžu všem jen doporučit. Bude to opravdu nářez plný dějových zvratu a skvělých postav. Vydavatelé taky tvrdí, že po dokončení druhého dílu Fantastic Four mají v plánu nahradit je sérii Ultimate X-Men. Nejdřív jsem z toho byl nadšený, protože tuto sérii jsem už četl v angličtině a patří mezi moje top oblíbené drsné cool nářezy, ale teď bych byl nejradši, kdyby tam byl z každé série jeden díl a vycházeli tak všechny. Koneckonců je to na nás, tak se nebojte k tomu vyjádřit a hlavně tuto sérii vyzkoušet.

Ultimate Spider-Man: Powerless
Scénář: Brian Michael Bendis. Kresba: Mark Bagley
Ultimate Fantastic Four: Doom part 1&2
Scénář: Warren Ellis. Kresba: Stuart Immonen
CREW 1/2012
Moje překlady US: Days Missing, Further Adventures of Indiana Jones, The Courtyard, Neonomicon, Supergod, Do Androids Dream About Electric Sheep?: Dust to Dust, Morning Glories, Captain Swing..., Invisibles, Jack of Fables, Ocean, FreakAngels 
Moje překlady EU: Leviathan, Dylan Dog, Nikolai Dante

MikeZ

Citace od: matrosh v 05 Duben, 2012, 01:08:39
film Mstitelé (originální název Avengers by byl lepší, ale co naplat)

Originální název JE lepší, a proto se tak film nakonec bude jmenovat i u nás ;)

mankin

Drobné info k letteringu: použité písmo u Spideyho i FF je jedno a to isté, len s tým rozdielom, že u pavúka sa jedná o čisté kapitálky, u Štvorky sa používaja i sada malej abecedy. Font pochádza z Crwného praveku a pôvodne bolo vytvorené pre Sandmana (ak sa nemýlim). Ultimate Marvel vesmír je v origináli letterovaný práve "neklasickým" fontom s mínuskami, preto snáď i Crew siahla po tomto podobnom fonte z vlastnej dielne.  Ale možno to bolo nariadenie od Marvelu, ktovie. Každopádne je lettering nekapitálkovým písmom pre mňa vždy trocha rušivý, najmä ak ide o takú klasiku ako superherovský strednoprúd... ale to len tak na okraj.

Gmork

Největší problém u Crwe je, aby ji člověk pohledal.
Třeba v Chomutově ( 50 tisíc obyvatel ) není naprosto
nikde. Proto si ji nekupuju. Chtěl bych věřit, že u sešitů
to bude jinak, ale moc v to nedoufám.
Schválně, vy z menších měst, je u vás na stáncích Crew?
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

Kocour

Citace od: Gmork v 05 Duben, 2012, 16:02:13
Největší problém u Crwe je, aby ji člověk pohledal.
Třeba v Chomutově ( 50 tisíc obyvatel ) není naprosto
nikde. Proto si ji nekupuju. Chtěl bych věřit, že u sešitů
to bude jinak, ale moc v to nedoufám.
Schválně, vy z menších měst, je u vás na stáncích Crew?

Hevlín, cca 800 obyvatel, jediný stánek s novinami, CREW vždy hned jak vyšla, jeden čas byly zpětně dokonce i starší díly ;)
Bítov (okres Znojmo), cca 200 obyvatel, jediný stánek s novinami otevíraný pouze o sezóně (tzn. květen-září), vždy čerstvá CREW (pokud v těch měsících vyšla :D

Seriózně si já naopak říkám, jak si vždy lidi stěžovali, že nemůžou sehnat CREW, kde ji sakra sháněli? :) Že by Jižní Morava byla speciálka? :D

keram

veď stačí objednať online na dobierku a je vybavené - u nás tiež nie je v stánkoch

Gmork

Já to taky takhle řeším, přidávám do objednávky
ke komiksům, ale holt s půlročním zpožděním.
Věřte nevěřte, ale v Chomutově a okolí Crew
nekoupíte.
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář