Žádný strach o Green Lanterna

Založil BeeSee, 18 Březen, 2012, 13:35:29

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

     Po delší době jsem se vrhnul střemhlav vstříc nějakému superhrdinskému opusu, kde má hlavní hrdina svůj patřičně slušivý kostým a jeho schopnosti zvysoka převyšují vše, co je dopřáno nám obyčejným smrtelníkům. Z aktuální produkce nakladatelství BBart jsem si vybral  titul scénáristy Geoffa Johnse, Green Lantern  - Žádný strach. Byť jsem se ze začátku ve vesmírném sektoru 2814 rozkoukával jako na onom světě, tak nakonec jsem se do obrazu dostal. Což samozřejmě může být způsobeno tím, že se jedná o mé první osobní setkání s tímto zeleným hlídačem.
     Pokud Green Lanterni patří k těm, kteří se věcem snaží dát správňácký řád, tak samozřejmě nemohou chybět ani pořádní padouši, kteří se snaží převzít vládu do svých rukou. A tomto booku jej jich opravdu požehnaně, až se občas ztrácíte v tom odkud se berou a který je aktuálně větší hrozbou. Hal Jordan, jakožto ochránce vesmírného sektoru 2814, samozřejmě žije svůj osobní život jako pilotní eso toho času mimo službu, a taky jako Green Lantern, který na dovolenou nemá moc času. Navíc se mu lidově řečeno ,,pěkně sere". Nic není podle jeho představ a problémy v osobním životě se množí jako bakterie v kapesníku. Ke všemu tomu ještě mimozemští padouši chtějí smazat pozemskou rasu z galaktické mapy. Na jednoho, byť superhrdinu, je toho celkem dost.
     Pokud tomuto komiksu něco rozhodně nechybí, tak je to AKCE! Pořád se něco děje a z jednoho souboje přecházíme do druhého hodně rychlým kvapíkem. Stav baterie je kolikráte až na nule, ale nedá se nic dělat, protože další souboj je tady dřív, než bys třikrát řekl ,,Popocatépetl". Pokud něco výrazně ruší odsejpání děje, tak je to rozhodně kresba. Ani ne tak, že by byla nějaká špatná, ale těsně před samotným vyvrcholením příběhu převezme kreslící otěže někdo jiný, než tomu bylo doposud a tím zcela vyruší čtenářovu pozornost. Samozřejmě pokud v originále se tato rošáda odehrála mezi dvěma sešity, tak to působí jistě jinak, než když otočíte stránku a ona záporná příšera vypadá jinak, než na stránce předchozí. Navíc i hlavní hrdina najednou vypadá jako žvýkačkový Tom Cruise z Top Gunu. Ale co, i na Marka Čermáka si museli foglarovci zvyknout...
     Byť tenhle komiksový žánr není něco co bych dvakrát vyhledával, tak musím uznat, že jsem se u čtení nenudil. Akce stíhala akci, z mrtvého mimozemšťana, který si šel jen pro cigára se nakonec vyklubal zmutovaný člověk, zelených záblesků je v knize víc než světlušek v Broučcích, a pravda a láska nakonec zvítězí nad bubáky a mimozemšťany. A prsten Green Lanternovi by záviděl i čaroděj Vigo. Chtěl jsem snad něco víc?

Green Lantern: Žádný strach
Scénář: Geoff Johns Kresba: Darwyn Cooke, Carlos Pacheco, Ethan Van Sciver, Simone Bianchi
BBart / 2012

eda

recenze pěkná ale ten edit toho komiksu?
Na první pohled nic moc a na druhý pohled by se dalo dosti vylepšit.
Boubín. nelíbí.
Netopýři těžko přeperou líný šváby a plechová gondola rozbouří salámy.
Za svoji práci požaduji peníze nebo ekvivalent v žabích kůžích.
Takže, ty jsi mi chtěl rozčísnout pěšinku, cizinče.

Kocour

Oproti originu (Tajemství původu) u mě podstatně, ale podstatně slabší, hlavně kresebně - líbil se mi Cooke na začátku a pak ta kresba na konci, ale jinak mi to vůbec nesedlo :(

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal