CALVIN A HOBBES: POMSTA HLÍDANÝCH

Založil matrosh, 26 Únor, 2012, 17:08:44

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

matrosh

26 Únor, 2012, 17:08:44 Naposled upraveno: 26 Únor, 2012, 17:11:28 od matrosh
  V těchto článcích jsem se už věnoval mnoha slavným superhrdinům a dobrodruhům, ale tomu nejslavnějšímu ještě nikoliv. Řeč je samozřejmě o statečném a neohroženém vesmírném pilotovi Sekáčovi, na kterého jsou všichni emzáci krátcí (i když ho občas přinutí jíst studené ravioli) a který je také slavným Megamanem a pokud je potřeba posunout čas o den zpátky, aby se člověk vyhnul psaní domácích úkolů, není pro něj problém roztočit planetu pozpátku. A vzhledem k tomu, že opravdu nechci skončit svoji životní pouť v chřtánu jeho nerozlučného pruhovaného parťáka, bude lepší když vám o něm něco řeknu. Vlastně o nich, protože jeden bez druhého by nemohli existovat.
         Ačkoliv je Sekáč bezpochyby tím největším žijícím hrdinou, zdá se, že jeho okolí to zcela ignoruje. Pro ně je to jenom Calvin a to přesto, že vynalezl i stroj času a vypravil se na cestu do minulosti. Ještě hůř je na tom jeho nerozlučný parťák, tygr Hobbes, který i když je bezpochyby reprezentativním zástupcem svého druhu, všem ostatním přijde pouze jako plyšová hračka. Ať už je to tatínek, který by se místo toho svého pochybného mudrovaní radši měl starat o to, jak se ve funkci táty vede u svých voličů, nebo nebezpečný a zákeřný maminoid, jehož jediným životním cílem je týrat našeho hrdinu ve vaně. Co si myslí Susie Derkinová, už nemusí zajímat nikoho. Ta si zaslouží leda tak dostat sněhovou koulí do palice, nebo ochutnat Calvinův sendvič z kalamářích očí. Koneckonců, svět je plný záhad a tajemství, které stojí za to objevovat a dobrodružství, které je potřeba prožít a pokud jde o Calvina s Hobbesem, taková malicherná triviálnost, jako je realita, je rozhodně nezastaví.
        Billu Wattersonovi, který je autorem všech jejich příběhů, se povedlo vytvořit nadčasové dílo, které má už od svého počátku jasný koncept a okamžitě se zařadilo mezi stripové legendy jako je Garfield  a Peanuts. Pokud to tak většině z vás nepřijde, je to hlavně díky tomu, že Watterson není zrovna příznivec mediální slávy a narozdíl od dvou výše zmiňovaných titulů, se jeho postavičky běžně neobjevují na policích hračkářství a ani v oddělení se spodním prádlem a to proto, že Watterson prostě nikomu práva na merchandising neprodal a dokonce odmítl i podobu animovaného seriálu.
        Knižní sbírky jeho stripů jsou teda jediným místem, kde máte možnost se s touto skvělou dvojicí seznámit. V pořadí již pátá kniha Pomsta hlídaných, která se nedávno objevila na pultech našich knihkupectví v ničem nezaostává za předchozími díly. Wattersonův neodolatelný mix fantazie a běžných životních situací, okořeněných drsným (někdy až cynickým) humorem a filozofickými proslovy je zárukou, že čtenář se bude dobře bavit a možná si i vzpomene na to, jak býval svět úžasným místem, když se na něj díval očima dítěte. Je to o to jednodušší, že se Watterson, narozdíl od většiny ostatních tvůrců stripů, nedrží pouze svého stylu kresby. Jeho dinosauři, cizí planety, nebo citace jiných děl jsou dokonalé, působí osvěžujícím dojmem a zahání tu potvoru ,,jednotvárnost", tam kam patří, zpátky pod Calvinovu postel k ostatním obludám.     


Calvin and Hobbes: The Revenge of the Baby-Sat
CREW 2011
Moje překlady US: Days Missing, Further Adventures of Indiana Jones, The Courtyard, Neonomicon, Supergod, Do Androids Dream About Electric Sheep?: Dust to Dust, Morning Glories, Captain Swing..., Invisibles, Jack of Fables, Ocean, FreakAngels 
Moje překlady EU: Leviathan, Dylan Dog, Nikolai Dante

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal