BUBBLEGUN comix fanzine

Založil BeeSee, 05 Březen, 2008, 16:12:52

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

05 Březen, 2008, 16:12:52 Naposled upraveno: 14 Červenec, 2009, 20:46:05 od NAVIGATOR

http://bubble.kocogel.info

Zdravíme známe i neznáme autorské tváře i širokou veřejnost,

       Protože komiksu není nikdy dost, toho spřízněného s komiksovým "podzemím" už vůbec ne a Sorrel to nemůže pořád táhnout na zádech sám (Potu, Bedemanovi a ostatním, kteří již nehodlají povstat, budiž země lehká...), je na čase vyrazit do boje s novým "plátkem" podobného ražení, vydávaným těžce undergroundově (rozuměj po domácku černobíle "na dřevě").
Hledáme proto kreslíře, scénáristy... no každého, kdo na papír dokáže "vyškrábat" slovo či obraz komiksově laděný a jelikož se jedná o fanouškovský underground, nejdůležitějším kritériem práce není ani tak profesionalita a úroveň zpracování (samozřejmě čím vyšší, tím lépe), ale spíš hladina zábavy a pocit "komiksové naplněnosti" = obdoba "Dělám komiks z lásky a od srdce".


Spolupráce v bodech (též F.A.Q.)


O jedničce:
Hlavním a největším pozitivem rozhodně je, že první číslo vyšlo!  Stálo to mnoho úsilí a ranních kocovin po redakčních poradách, ale porod se povedl a první číslo spatřilo světlo tohoto promiskuitního světa. Více informací nejen o prvním čísle se můžete dozvědět na našich webovkách. Druhým pozitivem, které nastalo, byl křest  s derniérou v jednom. Zdá se vám to divné,  tak to sedí! Co by jste čekali od fanzinu, který vyšel v nákladu 100ks  a místu úvodníku měl konečník?!? Prostě od nás nic standardního a běžného nečekejte, my jsme prostě takoví (čti nejsme klišé -pozn. aut.). Pokud by vás zajímalo jak taková křtící derniéra v našem provedení vypadá, tak čtěte zde, report z akce, který napsal samotný kmotr MdS.

Recenze čtenářů:
http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=2590

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=zefK67uxgTo


O dvojce:   
Novinkou u dvojky je polo-barevná obálka! Ano, dámy a pánové, množství barev na obálce se rozrostlo na 3! Přibyla krrrvavě červená:) Kdo ujíždí na libovolné droze, možná najde i další barvy;) Změnil se papír (trochu jsme experimentovali a příště bude zase jiný), změnilo se logo (trochu jsme experimentovali a příště bude zase jiné) a změnila se grafika (jestli bude příště zase jiná, tak se z toho pos***, pozn. Toebiash). Změnili se články a rozrostla se externí extrémní exkrementní spolupráce. Změnilo se téma čísla na líbivější téma "Násilí". A celé číslo je samozřejmě lepší, než jednička:)

Recenze čtenářů:
http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=3083

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=Vw55uz8Nt2QO trojce:   
Náš třetí potomek se vyklubal na svět a vypadá lepší, než jsme předpokládali. U čísla, striktně omezeného pouze na ženské autorky, se ani nic jiného čekat nedalo, holky jsou prostě už od přírody snaživé... A co se změnilo?
Obálka - Nová, krásná, plno-barevná! a od Andraste!. Nová obálka s lepenou vazbou a hřbetem už od pohledu říká, že tohle číslo je něčím výjimečným.
Logo a grafika (zase!) - Logo jsme se rozhodli měnit s každým číslem a nechávat jeho podobu na autorovi obálky, grafika se již do budoucna bude měnit jen mírně.
Autoři - Ano, i autoři se změnili, respektive jen samé autorky ;) Ba co víc, změnila se, a to dost podstatně, i variabilita národností autorek (ne, se Slováky jdeme ruku v ruce od začátku) - Američanky, Evropanky... no jsme už prostě globální.
Strany - Počet stran se zvýšil o cca 20 na celkových cca 74
Cena - Je to k nevíře, ale i když má Bublák o 20 stran s novou grafikou více, i když má pevnější plno-barevnou obálku od naší slavné autorky a i když jsou v něm slavní zahraniční autoři, dokázali jsme cenu uzemnit v podstatě na úroveň prvního čísla, tedy v dnešní době seženete Bubláka úplně za babku!Komiksu zdar!!!
Support the underground!!!
A jiná hesla!!!


Redakce:

Toebiash: admin@kocogel.info
webový udělátor, grafický diktátor, ženský manipulátor

BeeSee: beesee@kocogel.info
tiskový mluvkátor, veřejnostní stykátor, duchovní otcátor

Věrná externí super-výkonná spolupráce:
Mankin:
anglický překladátor, písmenkový letterátor, trenčianský medveďátor

Michal Jareš:
textový korektátor, underground vševědátor

MdS:
pražský komiksový extravagátor

Kocour


Spacecore

Už bylo načase sem hodit topic věnovaný bubble gunu :D nové stránky bubláku sou mnohem lepší,přehlednější a sytější,zdá se mi.Výborná práce :-//
jinak,téma násilí je výborné,už dva roky mám v hlavě nápad na jedno stránkový násilný komiks,a ne a ne ho nakreslit.Takže mě to motivuje k tomu,abych ho vytvořil a poslal vám ho. :)

Kocour


Davko

Jedinej komiks,na kterym se zahájily práce,se násilí moc netýká (i když tam je takovej hodně neúspěšnej pokus o sebevraždu).Název humorného komiksu mluví za vše:Pařan-Game Over (scénář je hotovej,už by na tom měl dělat Dottwing)
A rád bych se taky pokusil udělat pár stripů.Buď s nějakým "normálním" maníkem,nebo těžký život superhrdiny s úžasným Slipypřeskalhoty-manem :)
Redaktor, překladatel, učitel, komentátor, moderátor, radiátor. Přezdívku "Profesor" nemám nadarmo.
Co mám na svědomí

NeoWorm

Sem by se možná hodila ta manga co mám rozkreslenou. Na starém fóru jsem posílal ukázky. Jenom je to teda v manga stylu (tj. vypadá to jako manga, ale čte se to normálně) a bude mít minimálně 10 stran.

BeeSee

NeoWorm: nevidím problém...v rádoby manga stylu kreslí třeba i Enrico Marini a toho žeru  ;) akorát by to mělo splňovat téma čísla...na délce se nějak dohodnem, ale nepřeháněj to  :D :D :D  nejhorší na tom je to, že nikdy nevíme, kdo nám co pošle, jak to bude dlouhý a jak to bude vypadat  :oD :oD :oD

Kocour

NeoWorm: Jasan, pokud to nebude sága o třech knihách nebo pokud nebudeš chtít vydat ten on-line komiks tištěně (dle traileru to vypadá moc dobře), tak posílej, posílej... Manga style je fuk, polovina dnešního Marvelu a DC je v manga-likeu a aspoň to přitáhne k Bublákovi i fanoušky mangy! :D

Mj. hlasoval jsem pro Alžbětu na MCZ... Aspoň se umístila výše ;)

ace33

júúúú bude dvojočka - len tak ďalej páni  8-)

to aby som pomaly začal strúhať ceruzku... ak ju vôbec ešte nájdem :oD


TRANSLATION: LOVELESS #06 50%
RESERVATION: EL DIABLO, REX

Kocour+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal