Živí mrtví – taková nenormální rodinka v úplně nenormálním světě

Založil BeeSee, 26 Prosinec, 2011, 16:11:04

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

      Je to zvláštní svět... Všechno se změnilo, z většiny lidí jsou podivná hnijící monstra, jejichž jedinou touhou je kousnout a proměnit vás ve stejné zrůdy jako jsou oni sami. A navíc tyhle zombie se staly i z lidí, které jste znali. Vnuk vaší sousedky, kolega z práce, vaše manželka, váš syn... jediný projev náklonnosti k vám je podivné chrčení z hrdla a snaha zakousnout se kamkoli do vašeho těla. Zbytek těch, kteří zůstali normální se sdružují do uměle vytvořených skupin s jediným cílem - PŘEŽÍT! Nic už není jako dřív a pravidla se změnila. Vše, co jste dosud respektovali a co fungovalo ,,před tím" se změnilo. Bývalá pravidla nejdou napasovat na to, co jste doposud znali. Zbývá se jen přizpůsobit... nebo zemřít!
     Jenže všichni, kteří se dosud neproměnili v rozpadající se bezmozky (ne)jsou stejní jako dřív. Mají své silné i slabé stránky. A temné stránky jejich duší ve sledu aktuálních událostí explodovaly do netušených možností. Komu můžete věřit? Kdo vás může ohrozit? Je hlavním cílem chránit ,,jen" vaši kůži nebo se pokusit zachovat existenci zbývajících trosek lidstva? Co je víc? A kdo má právo určovat pravidla?
     Skupina, kterou sledujeme v rámci čtvrtého dílu Živých mrtvých také prochází touto existenciální krizí. Sice našla ,,nový domov" ve vězeňské pevnosti, ale... Řídíme-li se možností, že vězení je postaveno a vylepšeno tak, aby se nikdo z něj nedostal ven, tak můžeme připustit, že bude problém dostat se i dovnitř. Ovšem kdo ochrání obyvatele, kteří jsou vevnitř? Kdo je ochrání před jimi samotnými? Co jednotliví obyvatelé opravdu ví o svých ,,spolubydlících"? Na koho se mohou sto procentně spolehnout a kdo je podezřelým typem, před kterým je třeba se mít na pozoru? Dost schizofrenní situace...
     Robert Kirkman ví, jak namíchat koktejl z emocí a nebezpečí. Věnuje se svým postavám s otcovskou péčí a jen on jediný (snad) tuší, co jeho ,,hrdinové" opravdu nosí v hlavě. Navíc dokáže ze situace, která by v normálním světě byla úplně banální, udělat drama antických rozměrů. Tohle je velká hra s psychologií postav, které jsou vystaveny velkému emocionálnímu vypětí a situacím, které až dosud neznaly. Vše pak podtrhuje kresba Charlese Adlara, který charakterům jednotlivých postav dokáže dát patřičný tvar. Málokdy se soustřeďuje na nějaké pozadí a hru s okolními detaily. Naopak největší důraz klade na ony emoce, rysy a pocity jednotlivých postav. No, a ty zombíky kreslí také velmi přesvědčivě. Je vidět, že k silnému příběhu toho nepotřebujete zase až tak moc. Není třeba si vymýšlet složité věci, které vysvětlujete na mnoha stranách, stačí situace a místo... tady a teď!
    Pokud jste se k sérii Živí mrtví (The Walking Dead) ještě nedostali, s velkou pravděpodobností jste udělali chybu. Námitky, že nemáte rádi horor, zombárny atd. moc neberu, protože to jsou jen kulisy, které jsou v tomto příběhu jaksi podružné. Naopak Kirkman se snaží napasovat do tisíckrát známých kulis a situací nové postupy, aby se vyhnul omletým klišé a ukázal zcela nové směry a postupy. A tohle je přesně to, co vás bude na této sérii bavit nejvíce.

Živí mrtví #4: Touha je slepá
Scénář: Robert Kirkman Kresba: Charles Adlard
Crew / 2011

Recenze dílů 1-3

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal