Komiksy v ČR - horké novinky, zajímavosti - Albatros, Egmont a další...

Založil Nemo54, 10 Prosinec, 2011, 20:36:50

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

xVEGANx

Kodex hezkej, ale teprve cas ukaze.
Asi bych zverejnil stranku az s edicakem, takhle je to takovy na pul.
Edicak rozhodne, jestli bude support nebo me to mine.

Rell

No uvidíme.....on ani ten kodex nemusí vydržet...ukáže až praxe...zájem mainstreamu, kvalita,
formát , výběr titulů a co si budeme nalhávat hlavně cena.
Znám dost titulů, které i přes hezký formát, kvalitu scénáře, kresby
i zpracování zabijí moc velká cena a i když dost lidí deklaruje, že cena až tak nerozhoduje,
opak je z 80 případů pravdou....a skvělé comics tituly leží na prodejnách i několik let...

Jsme holt malý trh, comics zde namá takovou tradici jako knihy
+ ekonomická situace zde není ještě na takové úrovni jako na západ od nás...
Plus hned ze začátku si trochu podřezávat větev prohlášením, že hrdinské věci,
artcomics a mangu zásadně ne, je také trochu krátkozraké...

Ale přeji jim ať se chytí a vytvoří konkurenci zavedeným vydavatelstvích.....
...ať se trochu rozvíří hladina a je trochu tlak na lepší kvalitu, cenu,
ohled na čtenáře co by rádi na trhu četli atd.  ;)

vn

Přeju jim úspěch. Čím víc bude vydavatelů, tím víc bude komiksů na půltech.

Osobně bych šel spíše do mixu sešitů (viz. Čtyřka z BS) a knih v pevných deskách.

xVEGANx

Citace od: Rell v 29 Červenec, 2020, 09:28:13Plus hned ze začátku si trochu podřezávat větev prohlášením, že hrdinské věci,
artcomics a mangu zásadně ne, je také trochu krátkozraké...
Proc? Maji svuj zaber v tom co ctou a treba i logicky chteji vydavat. Kdyz to dodrzi, tak za me naprosto OK. Za blbce budou, az pod tlakem okolnosti (prodeje), dojdou k prozreni a "zmeni nazor". To bude lepsi, at si zachovaji tvar a zatahnou to.

sackettboy

Tiež s rellovym nazorom nesuhlasim. Ten kodex ma jednoznacny ciel, ukazat potencialnym kupcom, ze chcu byt iní chcu si zohnat svoje stado, proste ludi ak oni, ktori citia, ze na trhu je diera. mainstream robi crew, umelecke chobotiny zase argo, mangu robi tusim zanir. je jasne, ze chcu pritiahnut nove publikum  --poz 

Rell

Citace od: xVEGANx v 29 Červenec, 2020, 09:42:05Za blbce budou, az pod tlakem okolnosti (prodeje), dojdou k prozreni a "zmeni nazor". To bude lepsi, at si zachovaji tvar a zatahnou to.

No a právě proto by tak silná prohlášení, že nikdy ne....neměli dávat do kodexu....
A to proti němu nic nemám....taky se mi líbí a úspěch, už kvůli nám čtenářům jim přeji... --poz

p.s. tak jsem trochu víc koukl na Mighty Boys s.r.o. a za společností stojí 2 lidé....
Filip Štěpánek a KAREL CHLADIL.....je zajímavé, že shodná jména lze najít i na comicsdb viz cyboy a Darth Raelchi....že by to byli oni?

Killingjoke

Citace od: Rell v 29 Červenec, 2020, 10:57:43p.s. tak jsem trochu víc koukl na Mighty Boys s.r.o. a za společností stojí 2 lidé....
Filip Štěpánek a KAREL CHLADIL.....je zajímavé, že shodná jména lze najít i na comicsdb viz cyboy a Darth Raelchi....že by to byli oni?

Asi to bude pravda. I když jsem si myslel, že je to sranda a špičkování. Už se to tam řeší v pindárně... https://comicsdb.cz/forum/3/1/pindarna

Cyboy přehled má, jeho komentáře čtu dlouho. O to víc jsem zvědavý po čem sáhnou a jak se jim bude dařit...  ;)

xVEGANx

Citace od: Rell v 29 Červenec, 2020, 10:57:43No a právě proto by tak silná prohlášení, že nikdy ne....neměli dávat do kodexu....
Ale to je prave podstata kodexu. Bud ho jedes nebo se mu zproneveris, nic mezi tim.
Snad ho psali s vedomim, ze se ho budou drzet nebo radeji nic.
Victory or Valhalla! :D

quetzalogg

Vždycky si budou moct přivydělat tím, že založí sesterskou společnost, která bude chrlit holčičí typ mangy a best of pláštěnky. Vlk se nažere a kodex zůstane celej.

Pokud ale dodrží ten profil popsanej v kodexu, mohlo by to být něco přesně pro mě. Fandím a podpořím.

Wrai

Dúfam, že Darth bude verný svojmu nicku a vydá viac Darth-ovýn na tomto trhu.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář