Komiksy v ČR - horké novinky, zajímavosti - Albatros, Egmont a další...

Založil Nemo54, 10 Prosinec, 2011, 19:36:50

Mishan a 5 Hostů prohlíží toto téma.

Nemo54

Pánové, tak jsem se dneska dozvěděl, že se bude příští rok u nás vydávat Rahan , údajně by měl vycházet od 10.dílu , komiks by měl mít kolem 60-stran , něco, jako vychází ve Francii.

Nemo54 :--
Skleróza je krásná nemoc. Nebolí a každý den se dozvím něco nového.
Poděkovat - to není práce, to je slušnost!

dominic.west

:.o tak tomu uverím, až keď to uvidím na vlastné oči  :oo

btw asi berú do úvahy ten paškvil čo vydal Egmont a chcú nadviazať a pokračovať tam kde prestali, ale keď to zostrihajú a skrátia tak, ako hore menované vydavateľstvo tak s pánombohom... to si radšej sám vytlačím náš preklad. A keď to budu vydávať tempom 1. album = 1 rok tak sa urč. dožijem skôr nášho prekladu. 60 str. na Album to sú také 3 diely (jeden diel Rahana má v priemere 20 str.) pri 190 dieloch majú čo robiť  :D
Moje preklady: Luxley Vae Victis! Okko Komančé Dlhý John Silver ... a iné

vn

Nemo54

Měl by to být Albatros , nedávno vydali Tintina. :--

JarKH

Hm, tak na tohle jsem zvědav a uvítal bych víc informací.... ???
Zejména co znamenají pojmy ,,od desátého dílu" a ,,něco, jako vychází ve Francii"....

Ve Francii totiž od roku 1999 vycházejí Rahanova nová dobrodružství v cca 60 stránkových albech , těch je momentálně venku jedenáct.... Vychází i sběratelské verze, kde jsou tyto nové příběhy po dvou.

Rahan - původní dobrodružství z Pifa  vyšla ve čtyřiadvaceti knihách - první z nich vydal u nás Egmont + do ní přidal bůhví proč epizodu 12. Kolega Dominicwest to označuje coby ,,paškvil", ale vpodstatě co se týče uspořádání to opravdu jen kopíruje souborné francouzské vydání - 1.kniha začíná Rahanovým dětstvím (epizodou  168) a pak to jde od  1 do 6. 2.kniha začínala Rahanovým mládím (epizodou 169) a pak epizody 7 až  12. Ten tříalbový začátek (epizody 177 - 178),  který jsme pro Kocogel připravili letos, vyšel až v knize 21.

Dále vychází i černobílá verze Rahan Integrále, venku je 5 svazků po cca 13-14 epizodách.

Jinak pochopitelně během let vycházel Rahan všelijak, sešitová vydání byla různě uspořádaná, brožovaná alba po třech epizodách  - taková úprava vyšla nedávno v Rumunsku.
Ale čím by u nás mělo oficiální vydávání Rahana začít, to je otázka.... A jak zaujme širší vrstvy našich dnešních komiksových fanoušků, další.... Striktně doslovný překlad to podle mě totiž spolehlivě zabije. Rahan je legenda minulého století a také seriál původně určený hlavně mládeži. Překladatel by se měl taky dobře orientovat v celé sérii, ovšem profesionál si ale těžko bude moci dovolit to, co my fanouškové, k nějaké (mnohdy velmi potřebné) autorské revizi textu ovšem ani ve Francii nikdy nedošlo... Co se týče kresby - ranný Cherét nás kdysi překvapil v knize od Egmontu spíše nepříjemně a otázka je jak bude přijatá třeba Romerova kresba....

Další věc je periodicita vydávání. Tintinovi, stejně jako předtím Asterixovi neuvěřitelně pomohlo zrychlení vydávání v závěru série, čtenáři na tohle reagují velmi příznivě. Pokud vyjde jeden sešit za rok, bude to o ničem...
Osobně bych velmi rád viděl intenzivní vydávání rozjetých sérií - zejména ThorgalaLeonarda, další knihy komiksů domácích autorů v čele s Kájou Saudkem a Miroslavem Schönbergem, své knihy by si určitě zasloužil i Jiří Petráček, Miloš Novák, Marko Čermák nebo Bohumil Fencl či Jiří Grbavčic... Zkrátka kéž by Albatros po vzoru BBartu sestavil jasný ediční plán a na každý měsíc naplánoval aspoň jeden komiksový kousek, to by bylo více než skvělé.... :oD :.o rofl

JarKH

Nemo54

Tak pánové, mám nové informace, první byla trošku zcestná . Dneska jsem zjistil, že od 10.dílu se má začít vydávat STORM, kdy první by se měl objevit v únoru 2012 , pokud jde o Rahana , toho chtějí vydávat od prvního dílu , kdy komiks má být 68 stran , velikost stejná, jako vychází TinTin , cena cca 169,- Kč , ale to se může změnit. Rahan by měl vycházet pravděpodobně od března nebo dubna 2012 , a to vždy 1x za měsíc , prý ho mají cca na 2 roky. Pokud zjistím ještě podrobnější informace, tak se zase ozvu.

Nemo54 :--

Blokic

Pokud je to se Stormem vážně pravda, vcelku pochopitelně začínají 10. dílem "Piráti z Pandarve", který je zároveň prvním dílem Kronik Pandarve - tedy zlaté éry Storma. Jsem na to zvědavý, jednak jak se to bude prodávat a jak často to bude vycházet...

dominic.west

Tak to sa teším už teraz... Rahan a jedenkrát mesačne  :.o  :oD :.o :oD :.o :oD :.o

Moje preklady: Luxley Vae Victis! Okko Komančé Dlhý John Silver ... a iné

vn

Já taky. Už teď jsem celý nedočkavý.

Gmork

Kde tyhle informace čerpáte? Na Albatrosu jsem nic nenašel.
Jinak za Rahana bych byl moc rád.
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty: