Kreslený seriál ABC: Archibaldova dobrodružství

Založil JarKH, 25 Říjen, 2011, 14:02:32

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

JarKH

Kreslený seriál ABC:  Archibaldova dobrodružství

Zdravím všechny Kocogelačky a Kocogeláky!

Dnes začneme citátem z Mourrisonovy odpovědny z ABC č.18 ročník 56, které vyšlo 30.srpna 2011.

Ahoj Mourrisone, odebírám časopis ABC, a moc se mi líbí komiks Archibaldova dobrodružství. Autorům se opravdu povedl. Já jako netrpělivý čtenář, se nemůžu dočkat každého dílu a rád bych věděl, kolik jich má ještě vyjít. Děkuji za odpověď.

Ahoj neznámý čtenáři, zapomněl ses podepsat nebo je to záměr? Nicméně jsem moc rád, že se Ti Archibaldova dobrodružství líbí. Ale podobně jako Ty si uchováváš určité tajemství, chce si ho uchovat i Archibald. Takže nám neprozradil, jak dlouho tady s námi ještě pobude. Ale nemusíš mít obavy, až Archibald skončí, určitě ho nahradí jiný stejně zajímavý a napínavý komiks.
Srdečně zdraví Mourrison

Jelikož dnes už znám odpověď na obě tyto otázky, můžeme si o Archibaldovi a jeho dobrodružstvích konečně říct něco víc... O současném ABC obecně jsem psal více minule u Jail City, tudíž se k tomu nebudu již více vracet.

Archibaldova dobrodružství - 22  až  25/26 / roč.55 2010; 1 až 21/ roč.56 2011 Píše: Darek Šmíd 
Kreslí: Lukáš Fibrich
Počet stran: 8 v ročníku 55; 42 v ročníku 56; celkem tedy 50.   
Formát: Dvě sousedící tabule A4 uprostřed čísla na modelových stránkách
Papírové modely k seriálu: nebyly, pokud nepočítáme:
- plakát či spíše mapa světa Disharmonie, kde se příběh odehrává v č.6/roč.56.
- rozvrh hodin v č.19/roč.56.   

U příležitosti vzniku těchto řádek jsem celý seriál znovu podrobně pročetl a tady máte můj osobní názor, jak se tento druhý komiks ABC nové éry povedl či nepovedl. Doufám, že máte všichni již přečteno, níže uvedené řádky jsou plné spojlerů...

Nejprve si představíme krátce hlavní osoby a děj. Sedm nadaných mladých muzikantů, vyhrálo každý ve své kategorii soutěž: ,,Harmonie hledá orchestr". Byli odměněni okružní jízdou po moři, ale náhle zjistí, že na lodi Akordeon zůstali úplně sami. Po proplutí tornádem, dorazí jejich parník na kraj moře a propadne se do jiného vesmíru a světa jménem Disharmonie...
Archibald (trumpeta), Cecílie (flétna), Benedikt (basa), Gréta (viola) - to jsou ti dobří a hodní a Damián (kytara), Florentýna (housle) a Evžen (piáno) - to jsou ti ne tak úplně vždycky (hlavně ze začátku) kladní - zjistí, že budou mít spoustu problémů, i když v tomto novém světě má každý z jejich nástrojů úžasnou moc. Stojí proti nim démonický dirigent, jehož služebníky jsou draci, i když se jim tady říká Požírači světů...

Co bych na ,,Archibaldovi" rád vyzdvihl, je určitě kresba. Pan Lukáš Fibrich zde stvořil své dosud nejpropracovanější dílo, kresba nezapře jeho rukopis, ale přitom je daleko dál, než ten tragický kocour... Ale vy určitě víte, co teď mám na mysli, abychom se nezdržovali, přeskočíme to...
Florentýně to, na dorostenku v rozpuku, fakt sekne, pirátka Šipka je ženská se vším všudy, kresba má dynamiku, akci, jednotlivá pokračování jsou rušná a nápaditě rozvržená...

Příběh pana Darka Šmída (bývalý redaktor ABC, dnes působí v Reflexu) je určitě velmi dobře zvládnutý, ale nezapře, že je určen především mladším čtenářům. Což by koneckonců nevadilo, rád si i takové věci občas přečtu. Dopadlo to dobře, nikdo z bytostí ani zvířat nezemřel (i když s některými chudáky obyvateli Říčního města si nejsem jistý), ti míň dobří (nutno podotknout, že na rozdíl od těch soustavně hodných", se takový Damián či Florentýna v novém světě adaptovali překvapivě rychle a dobře) se polepšili, všichni se skamarádili, napravili i démonického Dirigenta a i draky se povedlo úspěšně ochočit...

Horší podle mě je, že se v příběhu více nepodařilo využít a popsat celý svět Disharmonie a všechny tři rasy (?), které ho obývají - modří, lidsky vyhlížející, Piráti, trpaslíci z Říčního města, mezi které patří i Krotil a Došlápl a Florentýnin Lid Sběračů klasů - zůstaly trestuhodně nevyužité. Do komiksu  se bohužel nevešlo ani žádné shrnutí předchozího děje, což fanouškovi, který seriál trpělivě sleduje celý rok, nijak nevadí, ale náhodného čtenáře možná odradí. Opět podotýkám, že to jsou ryze osobní postřehy, které někomu jinému nemusí přijít vůbec důležité.

Co by ale mělo vadit každému fandovi komiksů, je umístění seriálu na rub modelů a tudíž je odsoudit k rozstříhání! Takový osud si žádný komiks nezaslouží, ani Mourrison ne! Byl bych šťastný jak blecha, kdybych se někdy dožil takového přeorganizování stránek ABC, které by tento letitý problém jednou provždy vyřešilo...

Zatím to ale tak nevypadá, dnešní ABC přineslo (kromě bohužel zatím jen velmi zvolna rozjíždějícímu se originálnímu českému steampunku Gutwirth & Kocián: Serpens Levis Ve smyčkách hada) první díl nového sci-fi seriálu z nedaleké budoucnosti, který je umístěn stejně.  Komiks se nazývá GEN 7 a autoři scénář Viktor Šauer, kresba Michael Petrus a lettering (pozor, aby to s Vámi nepraštilo tak, jako se mnou) MANKIN!

Takže kolego Mankine, doufám, že mi co nejdřív napíšeš, co a jak, zkrátka všechny podrobnosti. Předem Ti dík!

JarKH

Kocour

Tož musím omrknout konečně ten nový Steampunk, každopádně fandím hlavně Genu 7, kromě Mankina ho vytváří i další starý známý kocogelák a to DevCageR, tedy zmiňovaný Michael Petrus ;)

JarKH

Děkuji svému nejaktivnějšímu čtenáři Toebiashovi, za odtajnění identity kreslíře, ještě tak  zjistit, zda se mezi náni Kocogeláky nenalézá i scénárista...

Každopádně znovu prosím kolegy Mankina a DevCageR, pánové buďte tak hodní, písněte nám sem o GEN 7 co nejdříve nějaké bližší info, na co se máme těšit, kolik je plánovaných dílů, zda je příběh hotov, či se ještě vyvíjí atd.

Předem díky  :-// :-)) :-//

JarKH

DevCageR

No a co bys potřeboval vědět? Já se tím zatim moc nechlubím, protože je na to málo času, tak to nevypadá vůbec tak jak bych si představoval. Právě začínám pracovat na třetím dílu a pořád bída s časem :( takže z toho nejsem zatim moc odvázanej :/
Jsem ilustrátor a komiksový kreslíř, můj osobní web, blog a portfólio naleznete na >>> www.michaelpetrus.com <<<

mankin

Sakra, a sme odhalení rofl

Krátke info k pracovnému procesu: Scenárista si vymyslí niečo na kresliara, ten príbeh nakreslí, vyfarbí a následne posunie lettererovi. Teda keď má čas. Páč keď nemá, tak to chudák letterer robí do čiernobielej skice resp. do kresby vytiahnutej tušom... a keď potom vidí konečný výsledok, niekedy nestačí žasnúť :D

Toľko správy zo zákulisia

DevCageR

To nevíš co tě čeká teď Mankine, udělej si volno v pondělí a pro jistotu i v úterý večer  rofl
Jsem ilustrátor a komiksový kreslíř, můj osobní web, blog a portfólio naleznete na >>> www.michaelpetrus.com <<<

JarKH

Zdravím pánové,
díky za odezvu.
Takže nějaké dotazy:

Na co se máme těšit - stručná charakteristika příběhu ?
Kolik je plánovaných dílů ?
Scénář příběhu je hotov, či se ještě vyvíjí ?
Osobnost scénáristy - je to taky náš člověk, tj. Kocogelák ?

Předem díky :-// :oD :-//

JarKH

DevCageR

05 Listopad, 2011, 17:19:32 #7 Naposled upraveno: 05 Listopad, 2011, 17:25:07 od DevCageR
Hodím jsem neofiko text o komiksu GEN7, který má naplánováno 25 dílů. Scénář ještě není hotov, píše se za pochodu, jak to tak u těchle časopisových komiksů bývá pravidlem. Scénáristou je Viktor Šauer (Viktoer), který není kocogelák :)...

Jinak už vyšly dva díly a teď se pracuje na třetím. Jak jsem řekl, já osobně se tím nijak výrazně nechlubím, protože se do toho z časových důvodů vkládám jen tak na 50%.

Slibovaný text:
V nedaleké budoucnosti, je detektiv jménem Gabriel pověřen vyšetřováním únosu syna vysokého
politika a magnáta, který se snaží celou kauzu držet pod pokličkou, ale postupem času se některá
fakta dostávají na povrch a do médií a ukazují tak, že celý problém se netýká jen únosu malého
dítěte.
Lidstvo ve svém vývoji došlo téměř na kraj technologických možností. Ve stejnou chvíli se tak
potvrdilo, že další rozvoj spočívá na využití biotechnologií.
,,Je mnohem snazší nakrmit koně, než šestiválcový dieselový motor."
Biotechnologickým inženýrstvím jsou tak využívány a přinášeny mnohé objevy a vynálezy vypůjčené
z přírodní říše ať už v tělesných implantátech, které rozšiřují lidem schopnosti vnímání i konání, ale i
samotného lidského metabolismu nebo i na tvorbě strojů a zařízení.
Zařízení funkčně podobná dnešním mobilním telefonům vypadají jen jako luminiscenční náplasti
nošené nad uchem, které si samy vytvářejí holo-displeje a jsou ovladatelná myšlenkou ale i hlasem...
Počítačové procesory jsou de facto uměle vypěstované mozky, které jsou mnohanásobně výkonnější
a kapacitnější než dnešní počítače. Lidé obecně používají různé technické vychytávky, které jim
usnadňují život.
Jsou prováděny pokusy s manipulací s makromolekulami podobnými jádrům neutronových hvězd,
které významně dokáží ovlivňovat gravitační pole atp..
Na oběžné dráze Země jsou vybudovány velké prstence, přes které se dá cestovat i na
terraformovaný Měsíc, na kterém byla uměle vytvořena atmosféra a upravena gravitace
v obydlených oblastech. Terraformace planety Mars je v pokročilém stádiu, přesto se osídlení týká
jen uzavřených kolonií.
Na svět také přicházejí bioboti - biodroidi, kteří jsou vrcholem genetické manipulace a
nanotechnologických struktur. Mají různé formy, někteří jsou více humanoidní jiní méně.
S novým poznáním a novými technologiemi ovšem přichází i jejich zneužití.
Ve světové ekonomice a hospodářství jde především o suroviny jakožto vzácné prvky a barevné kovy
nutné k produkci jak organických tak mechanických zařízení. Fosilní paliva jako ropa a uhlí jsou
prakticky vyčerpána, ale jsou nahrazeny uměle vyrobenými zdroji energie na biologické bázi
využívající především přeměny sluneční energie - fotosyntézy. Díky důmyslným systémům jsou
prakticky všechny dnešní pouště přeměněny v úrodné a obyvatelné zóny, což například u Sahary je
velice významná plocha.
Věk lidí se díky vyspělé medicíně rapidně prodloužil, i velmi vážná zranění je možné velmi úspěšně
léčit.

JarKH

No tak to zní velmi slibně, moc díky za vyčerpávající odpověď, už Tě nebudu zdržovat od práce ať se Ti daří a GEN 7 se stane tvým momentálním stěžejním dílem.

JarKH

DevCageR

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář