Ani 100 náboji Nezabiješ!

Založil BeeSee, 21 Říjen, 2011, 17:36:19

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

      ,,Jsou dva druhy pravdy: pravda, která vnáší světlo, a pravda, která hřeje u srdce. Tou první je věda, tou druhou umění. Ani jedna neexistuje nezávisle na té druhé ani není důležitější než ta druhá... Opravdovost umění brání vědě, aby se stala nelidskou, a opravdovost vědy, brání umění, aby se stalo směšným." Tak praví věta Raymonda Chandlera, které je citována v předmluvě pátého dílu 100 nábojů - Nezabiješ.

     Nový díl Stovky nábojů je noirová detektivka se vším všudy. Jedná se o ucelený příběh, kde hlavní hrdina, soukromé očko Milo Garret, zjišťuje co zapříčinilo, že prolítnul předním sklem svého fára. Není se co divit, že když leží v nemocnici rozbitý jako berlínská zeď objeví se starší distingovaný pán a nabídne mu kufřík se stovkou nábojů a nezvratnými důkazy o tom, co se vlastně v jeho osudu událo. Oním týpkem není samozřejmě nikdo jiný, než agent Graves, který je stále tajemný jako hrad v Karpatech. Milo, ne vlastní vinou přestrojen za mumii, ovšem není žádný gringo z El Pasa, takže se rozhodne nejdříve vypátrat co je na tomto tvrzení pravdy. Čímž se samozřejmě vrhne do neukočírovatelného víru událostí, který jej lehce stáhne pod hladinu.
     Jak jsem psal, tohle je noirová detektivka jako řemen, takže není nouze o drsného samorostlého detektiva, půvabné ženy, rány pěstí, vystřely z pistole a noční město. Vše jak má být a vše neodolatelně působivé. Pokud vás trochu zmátla citace na začátku recenze, tak věřte, že ono umění je zde přítomné jako duch vaší babičky. Krom jiného totiž hledáme kradený obraz, kolem nějž se pohybuje dostatek podezřelých a nedůvěryhodných individuí. Například jednu půvabnou sexy postavičku budeme znát už předchozích dílů a s dalšími se seznámíme nyní. A je jen na Brianu Azzarelovi jestli ještě někdy spatříme jejich půvabné křivky, které tak dokonale ztvárnil Eduardo Risso.
     Tenhle díl by skvěle zapadnul i do Sin City, to mi věřte! Azzarelo opět odvedl pozornost trochu stranou a pár postavám, známým z minulých dílů, přiřknul jen epizodní role, aby vytvořil temný příběh v duchu těch nejdrsnějších klasických detektivek, který zcela neskrytě může fungovat i sám o sobě, bez znalostí z předchozích booků. Navíc hlavní postava Milo je přes svou drsnou slupku v podstatě klaďas a jak se praví v tiskovce: ,,Milo má sice pošramocený obličej, nechce ale ztratit tvář..." Takže této postavě z drsné školy začnete fandit, aby toho rozlousknul co nejvíc a vy jste se jeho prostřednictvím dostali v rozplétání tohoto zašmodrchaného příběhu co nejdál. Aniž  bych nějak chtěl prozrazovat slet událostí, tak si dovolím poznamenat: Kolik si myslíte, že vám pokerový hráč Brian Azzarelo odkryje karet?
     Osobně hodnotím Nezabiješ zatím nejlépe z celé série pro ucelenost příběhu a už vícekrát zmiňovanou noirovou patinu.

100 nábojů #5: Nezabiješ
Scénář: Brian Azzarello  Kresba: Eduardo Risso
BBart komiks / 2011

Recenze na díly 1-3
Recenze na 4. díl

Kocour

Pro mne též zatím nejlepší díl, který je možno číst i samostatně bez předchozích... hlavně závěr je perfektní, i když "klasikům" žánru už to muselo být dávno jasné ;)

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal