Neskoré raňajky - komiks nielen pre ženy

Založil analytik, 20 Říjen, 2011, 18:27:47

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

analytik

20 Říjen, 2011, 18:27:47 Naposled upraveno: 20 Říjen, 2011, 21:38:48 od analytik

Žiť v 21. storočí nie je žiadny med. Ak chce mať normálny človek kde bývať, musí si vziať hypotéku. Prácu nemá nikdy istú a kedykoľvek môže prísť o miesto, pretože ho niekde inde nahradí armáda Číňanov, ktorá maká za zrnko ryže. K tomu všetkému ho buzeruje manželka/ignoruje manžel. Vítajte v realite. Vítajte v komiksoch Andiho Watsona.

Louis a Rob, hlavné postavy komiksu ,,Neskoré raňajky" ,majú pred svadbou a práve ich vyhodili z práce. Nájsť si novú ale nebude také ľahké. Ona nemá poriadnu kvalifikáciu, on je zas tvrdohlavý a nechce robiť nič iné, než to, čo robil posledných 10 rokov. Priemysel sa ale zmieta v kríze a pracovné príležitosti neprichádzajú. Dvojica začína pomaly riešiť existenčné problémy a taktiež im začína ponorková choroba. Primiešajte k tomu ešte mix typických ženských a mužských vlastností, ktoré sa vo vyhrotenej situácii začínajú prejavovať čoraz viac a určite vám je jasné, že nás čaká poriadna telenovela.

,,Neskoré raňajky" sú typickým komiksom Andiho Watsona. Tento 41 ročný Angličan píše a kreslí komiksy, ktoré sú často veľmi silno autobiografické a hlavne, sú reálne. Postavy sa chovajú ako normálni ľudia, so všetkými svojimi zlými i dobrými vlastnosťami. Klamú, podvádzajú, sú zbabelí, nepočúvajú jeden druhého, žiarlia na seba, konajú impulzívne, proste robia všetko, čo robíme my všetci. Možno i preto sa nimi človek dokáže ľahko zžiť a fandiť im. A za seba musím priznať, že aj keď mi je napríklad postava Roba krajne nesympatická, je pre mňa oveľa zaujímavejší, než väčšina ,,hrdinov", ktorý si navlečú priliehavé slipy a idú zachraňovať svet.

Watsonove komiksy sú výhradne čiernobiele a kresba je pomerne jednoduchá. Jeho ranné diela boli ovplyvnene mangou, od ktorej už ale prešiel k viac európskemu, dalo by sa povedať umeleckému štýlu. Často sa sústredí len na hlavné postavy a pozadie je len načrtnuté. Pre potreby jeho príbehov je ale kresba naproste postačujúca a slúži svojmu účelu. Jeho komiksy stoja na dialógoch a pocitoch a tie dokáže Watson vyjadriť majstrovsky.

Ak máte chuť na komiks z reality a nevadí vám, že sa v ňom riešia ,,normálne" problémy, tak sú pre vás ,,Neskoré raňajky" to pravé orechové. A len tak na okraj, komiks bol dokonca nominovaný na Eisnerovu cenu.  A ak tento typ komiksov nemusíte, tak pre vás mám jednu radu: dajte ho prečítať manželke (priateľke). Verte mi, bude sa jej páčiť a možno vezme váš koníček i trochu na milosť.

Preklad nájdete na http://www.kocogel.info/index.php?topic=14461.0

A pár strán na ukažku:

Ninjer

Hmmmm... vypadá zajímavě, určitě přečtu ;) Dobré lákadlo.  --poz
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

analytik

To by si mal, pri preklade som na teba myslel - veď uvidíš  :D

Ninjer

Citace od: analytik v 20 Říjen, 2011, 20:07:36
To by si mal, pri preklade som na teba myslel - veď uvidíš  :D

Ehhh... když si vzpomenu, jak na mě při překladu myslívá Demented...  :-\  >:(  :)
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

BeeSee

Vypadá to lákavě, přečtu a dám vědět  ;)
Zatím dík za článek a nabuzení  :D
--poz

Gmork

Za tohle jsem zapomněl poděkovat, to by mě
mrzelo, činím tak  ;)  :-)) :-// :-// :-// :-// :-//
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář