Y: Poslední z mužů #4: Heslo

Založil BeeSee, 19 Září, 2011, 17:45:52

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

      V novém, již čtvrtém, booku série Y: Poslední z mužů se začíná přiostřovat. Popravdě, už bylo dost načase. Yorick si konečně uvědomí své postavení a chtělo by se říci, že se začne chovat konečně jako chlap. Pokud byl svět postižen katastrofou, která zdánlivě nemá východisko, tak není čas na nějaké fňukání a sebelítost. K této změně v oblasti psychiky a uvažování mu značně pomůže další z tajemných agentek Culperovy skupiny, tentokráte s krycím číslem 711. Pomocí oblbovacího koktejlu, nabuzení v podvazcích a léčebné koupele probudí v Yorickovi něco, co předtím schovával do nejtemnějších koutů své duše. A to i sám před sebou.
     Všechno to zapříčiní, že si poslední muž na Zemi uvědomí, že zatím to byl pouze on, kdo bezostyšně před ostatními vykládal své karty na stůl a rozhodne se s tím něco dělat. Zato opičák Ampersand se má pořád stejně. Vlastně ještě lépe, protože mu bylo pomoženo zbavit se infekce, kterou chytil  v minulém díle. Jenže díky antibiotikům má průjem, takže se nemůže věnovat své oblíbené činnosti - metání hovních kuliček. Uvědomíme si i jinou věc, všichni samci jsou mrtví, ale to znamená, že pomalu vyhyne i většina živočišných druhů. Otázkou jen je jakou mají jednotlivá zvířata ,,životnost". Protože mláďata nejsou jednoduše možná. Takže se nezačneme bát jen o Rejska drobného jako doktorka Mannová, ale o všechny zvířata. Svět bez chlapů je rozhodně blbý, ale svět i bez zvířat je určitě ještě horší, protože většina z nich se dožívá mnohem kratšího věku než lidé.
      Amazonky rozhodně nejsou jedinou militantní ženskou skupinou, která se po katastrofě na zemi vyskytla. Takže se seznámíme i vládkyněmi dálnice, které si říkají Synové Arizony. Tyhle baby v uniformách notně zkomplikují cestu našim hrdinům. Jenže agentka 355 si ví rady v každé situaci, ale stres který je všudy přítomný ve vyhrocených situacích, donutí i doktorku Mannovou říci pravdu. V epizodní roli se objeví i holohlavá P.J., která mimo jiného je pravděpodobně nejschopnější žijící automechanik. Slečna s vizáží Sinéad O'Connor nejenže vykoupe Ampersanda, ale dokonce dovede Yoricka do takového rauše, že začne zpívat. A to španělsky.
     Vtipnými momenty této knihy pak rozhodně jsou Yorickovy snové vize, kdy je jednou zasazen do reality země Oz a podruhé do jakési pochmurné heroické fantasy, kde zachraňuje svou milovanou Beth. Pro tyhle sny někde mezi filmy Davida Lynche a dávkou LSD mám velké pochopení, takže doufám, že se v dalších dílech budou opakovat. Navíc věřím, že jako poslednímu zástupci mužského pyje na planetě Zemi, se vám musí zdát podivné věci...
     Mottem čtvrtého dílů je to, co je zachyceno už ve vzpomínkovém úvodu, kdy mladý Yorick navštíví svého dědu v Domově důchodců. Mladík se podivuje nad převahou žen umístěných v tomto zařízení a laškuje s dědou, že se musí cítit opravdu skvěly mezi tolika babami. ,,Jseš máklej? To je peklo peklo na zemi! Není nic horšího než spousta ženskejch. Jednou to pochopíš..." prorocky glosuje děd!


Y: Poslední z mužů #4: Heslo
Scénář: Vaughan, Brian K. Kresba: Pia Guerra,  Goran Parlov
BBart komiks, Crew / 2011

Recenze na 1. a 2.díl
Recenze na 3.díl


Kocour

U mě momentálně TOP série od BBArtu... Měl jsem možnost nakouknout do další knihy a nemůžu se teď vydání dočkat!!! :)

matrosh

taktiež moja oblúbená séria, dočítal som to celé pred rokom a reval som u toho ako malé decko
Moje překlady US: Days Missing, Further Adventures of Indiana Jones, The Courtyard, Neonomicon, Supergod, Do Androids Dream About Electric Sheep?: Dust to Dust, Morning Glories, Captain Swing..., Invisibles, Jack of Fables, Ocean, FreakAngels 
Moje překlady EU: Leviathan, Dylan Dog, Nikolai Dante

Kocour

Citace od: matrosh v 25 Září, 2011, 21:54:46
taktiež moja oblúbená séria, dočítal som to celé pred rokom a reval som u toho ako malé decko


Kurňa, nemůžu se dočkat!! ;)

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal