Garfieldova první šou

Založil BeeSee, 18 Září, 2011, 15:39:49

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

Už když jsem si na stránkách nakladatelství CREW přečetl větu ,,Je tu speciální série Garfielda určená mladším čtenářům - pokud máte mladšího sourozence a chcete ho postupně přivést ke komiksu či ke Garfieldovi, je tu první krok!" věděl jsem, že tento book bude něco pro mě.  Navíc pokud Garfield dostal další rozměr, tedy je v 3D, tak jsem neváhal. Ten starý dobrý kocour která má rád taškařice a lasagne mě přeci nemůže zklamat i kdyby byl neviditelný ne?
     Tak nevím jestli je to krizí středního věku nebo plíživým nástupem senility, ale musím napsat, že se mi tohle vydání pro nejmenší líbilo. Pravda, na nový design Garfielda jsem si chvíli zvykal (a to bude asi kámen úrazu u všech ,,starých" fanoušů), ale nakonec u mě zvítězil pocit, že i když se ten kocour, vzhledem k dětem, trochu mírní má pořád ten styl břitkého laxního humoru gaučového povaleče a to jednoduše vyhrálo. Nebo prostě Garfield senilní taky a v tom si hezky přitakáme. Sice mě hned na začátku na titulce vyděsilo upozornění ,,Znáte z TV!", protože toto zpracování jsem v TV jaktěživ neviděl, ale beztak si za to můžu sám, protože jsem nastaven na odlišný vysílací čas. Takže sice ani nemám tucha jak vypadají hlavní hrdinové tohoto seriálu v telce, ale v komiksu jim to bezesporu celkem sluší. Akorát je třeba přijmout fakt, že je to prostě něco odlišného. Ale stejně jako jsem musel přijmout fakt, že Homera Simpsona už nedabuje Vlastimil Bedrna, tak jsem se uvnitř sebe musel srovnat i s tím to, no ne?
     Knihu otevírá příběh ,,Rodinný portrét", který vypráví o strastiplném poslání pro které se rozhodl Jon, když chtěl věnovat společnou fotografii s Garfieldem a Odiem své milované Liz. Že to není jen tak je snad dopředu jasné. Věřím, že v místech kde se mi rozlil imbecilní úsměv na tváři musí děti propadat hurónskému smíchu. Druhá část ,,Láska k Nermalovi" vypráví o vztahu Garfielda a kocoura ze sousedství. Hned je vidět, že Nermal není ještě tak zkušený požitkář a stále je odhodlán k nějaké aktivitě. A co si budeme nalhávat, to Garfielda popouzí. Takže po té co se Nermal nedopatřením zmocní Garfieldovy hračky Pookyho, vylíhne se v mysli oranžovočerného kocoura plán na bestiální vendetu. ,,Rybožrout" je promítnutí Garfieldových snů do reality. I kočky totiž mohou mít zlé sny, které je posléze odradí od předem vysněných kulišáren a prospěchářství. U tohoto příběhu jsem se dokonale bavil i když děj by předvídatelný. To ,,Prokletí kočičáků" je jedno velké dobrodružství, které si určitě nezadá s patáliemi takového Indiany Jonese. Jednoduše se dozvíte co všechno se může stát, když Odie oblízne zrcátko přivezené z dovolené v Egyptě. Není třeba přemýšlet, necháte se strhnout dějem a královsky se bavíte. Poslední příběh ,,Lovci kostí" také zavání archeologickým dobrodružstvím. Garfiel dokonce navštíví muzeum, aby si na konci příběhu uvědomil co všechno se může stát, když pošle Odieho vyhrabat si na zahradu nějakou kost.
     Tak si říkám, že vymyslet jednoduchou zápletku, která je na konci korunována vtipnou pointou v dnešní době, plné příběhů bez pointy a bez děje, není zrovna málo! A co na to, že je příběh určen nejmenším? Není dobré si někdy udělat dobrou náladu a s přiblblým úsměvem na rtech se kochat příběhy, které tak krásně plynou? Podle mě jo, takže si podávám packu i s 3D kocourem. Navíc mám pocit, že komiksy pro děti jsou mnoha místními znalci přehlíženy s výrazem znechucení v obličeji. Holt někdo zapomíná na to, že byl taky malý a neumí si to už užít. Já bych byl rád, kdybych mohl v mládí číst Garfielda a ne jen jeho pochybnou kopii kocoura Vavřince nebo obskurní seriál z Ohníčku Otazníky detektiva Štiky.

Garfieldova show 1: Prokletí kočičáků a další příběhy
Scénář: Peter Berts, Mark Evanier, Baptiste Heidrich, Julien Monthiel, Julien Magnat, Christophe Poujol
Kresba: Ellipsanime
Crew / 2011

Ninjer

Dík za pěknou recenzi. Zajímavý... Ony totiž ty ukázky těžko nalákají, ale ten tvůj pohled zní velmi pozitivně. Mít děti, tak neváhám a kupuju! ;)

Mimochodem já v dětství ukořistil jeden sešit Garfielda od Semicu a to byl pro mě úplný klenot ;)
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Botanick

Ta 3D kresba mi prostě nejde přes oči  :) Ale jak říkáš, Garfield je Garfield, i kdyby byl neviditelnej :D
A little library, growing larger every year, is an honourable part of a man's history. It is a man's duty to have books. A library is not a luxury, but one of the necessaries of life.
Henry Ward Beecher

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář