Stručný průvodce novým DC (akt. - 5.10.)

Založil Ronik, 11 Září, 2011, 14:00:56

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ronik

Jéžiš, já úplně zapomněl, že jsem nenapsal poslední díl :D

Ninjer

20 Listopad, 2011, 13:13:13 #61 Naposled upraveno: 20 Listopad, 2011, 13:16:08 od Ninjer
CitaceTo co me osobne vadi je, ze kdyz jsem mel chut na klasickeho boy scout Supaka, tak jsem sahl po hlavni serii a pak prisla ta mladsi modernejsi Earth One, kde jsem si rekl "ok, tohle bych chtel videt dal". Sice takove pojeti je ted v hlavni serii, jenze diky tomu ted nemam kam sahnout po klasickem skautikovi.

A co série Superman...? Ta prý je klasická dost (nebo brzy bude).
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Raul

Citace od: Ninjer v 20 Listopad, 2011, 13:13:13
A co série Superman...? Ta prý je klasická dost (nebo brzy bude).

serie superman se odehrava par let po action comics a pouziva stejny charakter supermana, ktery zde zapocal.
Cetl jsem prvni cislo a to bylo brutalne nudne a divne, takze stejny pripad.
info o prelozenych a prekladanych comxech:
http://kocogel.info/index.php?topic=178.0
Všechny mé překlady naleznete zde: https://www.mediafire.com/folder/a80euuydwd9sb/Komiksy

strougy

Citace od: Ronik v 20 Listopad, 2011, 13:06:06
Jéžiš, já úplně zapomněl, že jsem nenapsal poslední díl :D

To by ale chtělo rychle napravit ;)

Jinak po prvních třech číslech to u mě vypadá následovně:

Action Comics 5/10
Batwing 7/10
Catwoman 3/10
Demon Knights 6/10
Frankenstein: Agent of S.H.A.D.E. 7/10
Nightwing 6/10
Resurrection Man 4/10
Swamp Thing 7/10
The Flash 5/10
Wonder Woman 4/10
Na alkoholu je nejkrásnější, že na pár hodin nebo i na pár dní redukuje všechny neúspěchy, všechny chyby, všechny omyly, všechny touhy, všechny strachy, všechna zklamání a dokonce i všechny urážky na jediný problém: dát si další skleničku. Je to krásné jako zahlazení dluhů. Svět je složitý, pití je jednoduché.

Bernard Emond, Ulice Darling ve 20.17

alexxiik

Takže reštart máme úspešnejšie, či menej úspešne za sebou a tak asi nastal čas prvýkrát sa obzrieť späť a prehodnotiť doterajšie groše, ktoré zacinkali v pokladniciach. Od mája 2012 totiž DC spúšťa druhú vlnu svojho reštartu a to vydávaním šiestich nových sérií. A aby sa koncept "52" zachoval, bude to znamenať, že šesť iných od toho okamihu skončí.

(Dobre, dobre, gumu na trenkách napínať nebudeme, takže bez dramatickej pauzy)

R.I.P.:  BLACKHAWKS, HAWK AND DOVE, MEN OF WAR, MISTER TERRIFIC, O.M.A.C. a STATIC SHOCK

Za mňa určite treba povedať, že slzu nevyroním, lebo hoci som ich čítaním veľa času nestrávil, nepatrili k výrazným udalostiam, či výrazným postavám. Takže mne osobne chýbať nebudú. Keby neboli doteraz, ani by som to nezistil...

Čo pribudne:

BATMAN INCORPORATED - Píše: Grant Morrison. Kreslí: Chris Burnham. Značka Batman sa šíri svetom cez franchising ako McDonalds. Snáď to nebudú také sračky, ako sa predávajú v uvedenom reťazci  :D

EARTH 2 - Píše: James Robinson. Kreslí: Nicola Scott. Paralelná Zem, Justice Society bojuje s hrozbami, ktoré by mohli ohroziť iné svety.

WORLDS' FINEST - Píše: Paul Levitz. Kreslí: George Perez and Kevin Maguire. Huntress a Power Girl (hurá, budú kozy  :.o) uviaznu v našom svete z paralelnej reality a ich cieľom bude vrátiť sa späť na Zem 2. 

DIAL H - Píše: China Miéville.  :.o :.o :.o  --poz --poz --poz Kreslí: Mateus Santoluoco. Historicky prvá séria uznávaného autora New Weird štýlu. Rieši problémy ľudí, ktorí sa zrazu stali hrdinami.

G.I. COMBAT - Píše: J.T. Krul. Kreslí: Ariel Olivetti. Návrat klasických sérií DC ako THE WAR THAT TIME FORGOT,  THE UNKNOWN SOLDIER, THE HAUNTED TANK,

THE RAVAGERS - Píše: Howard Mackie. Kreslí: Ian Churchill. Ďalší super-pubertiaci, ktorí bojujú proti organizácii snažiacej sa zmeniť ich na super-zločinných pubertiakov.  --neg

Nuž ako inak, bez niečo by sme sa obišli a na niečo sa tešíme. Či???
Ten posratý photobucket.com mi odmietol zverejniť podpis, takže ho týmto bojkotujem!
A pridal sa k nemu aj tinypic.com, takže si nenahrávajte náhľady tam, kde ja, lebo ten portál čoskoro určite skončí!!!

scorpioo

No najviac som zvedavý na EARTH 2 a WORLDS' FINEST (kozy kozy  8-) )

Hovorí sa, že zlo zvíťazí keď dobrí ľudia prestanú konať. Ale malo by sa hovoriť: Zlo zvíťazí!

strougy

Žádnou rozečtenou sérii mi neukončili, uff :)

A an Miévilleho sérii jsem hodně zvědavý, sice jsem od něho zatím četl pouze jednu povídkovou sbírku, ale zajímavých nápadů se tam nacházelo mnoho. A Earth 2 taky vypadá o hodně lépe než ukončené série, takže u mě rozhodně palec nahoru.
Na alkoholu je nejkrásnější, že na pár hodin nebo i na pár dní redukuje všechny neúspěchy, všechny chyby, všechny omyly, všechny touhy, všechny strachy, všechna zklamání a dokonce i všechny urážky na jediný problém: dát si další skleničku. Je to krásné jako zahlazení dluhů. Svět je složitý, pití je jednoduché.

alexxiik

No od Miévilla som čítal všetko, čo vyšlo, až na tie poviedky. "krátke" knihy ma nebavia. Ale on stále pláva po tej istej vlne a každá jeho kniha má niečo spoločné s tými ostatnými. Vôbec nie to, že by seba vykrádal, ale ten pohľad na svet a schopnosť stvoriť postavy, aké (aspoň podľa mňa) sú nesmierne inovatívne. Rada, Perdido, Krysa, Jazva, Kraken sú parádne diela, aj keď krakn mi prišiel príliš demagogicko nábožný.

Preto sa teším, čo z toho vylezie, lebo doteraz sa väčšinou autor kníh v komikse "vyzúril" viac ako dobre. Ale dôležité bude, ako sa zohrajú s kresličom, a či bude v písaní pokračovať svojským štýlom z kníh. Predsa len, preniesť na papier  obrazom to, čo popisuje dych vyrážajúci text nie je jednoduché. A pri jeho fantázii to bude, dúfajme, veľmi podarené.
Ten posratý photobucket.com mi odmietol zverejniť podpis, takže ho týmto bojkotujem!
A pridal sa k nemu aj tinypic.com, takže si nenahrávajte náhľady tam, kde ja, lebo ten portál čoskoro určite skončí!!!

strougy

Celkem zajímavý rozhovor s Miévillem, kde sice nemluví příliš konkrétně, ale dle naznačeného by Dial H mohla být opravdu hodně zajímavá série...

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=36381

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář