Tři stíny

Založil BeeSee, 15 Červenec, 2011, 17:51:52

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

     Na úvod prostě nemůžu jinak, než opět vyseknou hlubokou poklonu Tomáši Chludovi a jeho nakladatelství Sýpka za výběr komiksů, kterým zásobují náš trh. V záplavě kolikráte mnohem více komerčněji laděných titulů se produkce tohoto nakladatelství jeví jakoby z naprosto jiné dimenze. Evropské komiksy, které jsou grafickými romány a mají krom příběhu rovněž i duši.
     Ani zatím poslední titul tohoto nakladatelství - Tři stíny, nejsou v tomto ohledu výjimkou. Samotný příběh začíná sondou do života spokojené rodiny, které evidentně nic nechybí. Malý Jáchym a jeho rodiče si užívají života i vzájemné náklonnosti a spokojenost z nich jen sálá. To vše ovšem jen do doby, než jejich osudy zkříží ony tři stíny. Zdánlivě rodině nějak neubližují, ale zároveň je pozorují na každém kroku a často se nechají vidět. Pomalu a plíživě se tak do duší hlavních hrdinů vkrádá strach. Jisté je, že hlavním objektem zájmu podivných existencí z šera, je malý Jáchym. Rodiče, jak jim velí mateřský pud, se snaží za každou cenu svého synka ochránit. Tím začíná ponurý boj mezi světlem a stíny, mezi nadějí a totální rezignací.
     Cyril Pedrosa umí do svých obrázků vetknout mnoho pocitů, které pak v čtenářích prohlubují emoce. A nejen to, donutí jej se do děje zcela položit a doslova hltat každý obrázek a vpíjet zrak do každé stránky. Příběh samotný má velký rytmus, který u čtenáře způsobuje napětí a očekávání věcí příštích. Těžko se od stránek tohoto komiksu odtrhnout a nepřemýšlet jak se děj bude dále vyvíjet. Autor dobře zvládá disciplínu udržení čtenářovy pozornosti a to i v místech, kde samotný děj zlehka ztrácí rytmus. Navíc se vžíváte do osudů hlavních hrdinů a stejně jako nad nimi i nad vámi během většiny knihy visí stín strachu z neznámého. Navíc Pedrosova kresba má rozvláčný šarm kavárenského bohéma, jehož vyprávění upoutává veškerou pozornost přítomné společnosti.
      Tři stíny jsou dospělým komiksem, který má sílu upoutat pozornost mnoha čtenářů napříč věkem. Přes dvě stě šedesát stran příběhu, který má ohromnou sílu nejen ve své potemnělé zápletce, ale také v upřímné civilnosti s jakou je příběh vyprávěn. I díky tomu se pak čtenář nemá nejmenší problém s dílem ztotožnit. Až knihu dočtete, odložíte ji s hřejivým pocitem nepromarněného času a příjemně strávených chvil. Nezbývá tudíž než Sýpku opět obrazně poplácat po zádech a začít se těšit na její další produkci!


Tři stíny
Scénář a kresba: Cyril Pedrosa
Sýpka - Tomáš Chlud / 2011
Gmork

Dávno přečteno, a podepisuji se pod vše řečené. Víc vydavatelství
jako je Sýpka.
Přeji Tomáši Chludovi dobré prodeje a stále tak vytříbený vkus.  :-// :-//   ;)
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

Blokic

Na Crweconu jsem neodolal a z 5 knih, které tam Sýpka měla, zakoupil ty 3, co jsem ještě neměl :)
Tři stíny mezi nimi! A hned jsem si dovnitř nechal udělat autogram od Mankina (jistě víte proč :)), tudíž cena tohoto mého výtisku vyšplhala do závratných výšin (odhadem tak 100 tis. :)). Každopádně rozhodně doporučuju.

A dík za článek!

RakeW

To je náhodička, zrovna dneska jsem si to donesl z knihovny.
"Slušní lidé mluví o comicsu s despektem, protože úroveň seriálů bývá obvykle zatraceně ubohá." (časopis Kino, 1970)

Verdant

Lubiva obalka, az ma trosku zamrzelo ze je to cierno biele, ale pisem si do 'To Buy' listu novu polozku

Allonsy

Zdař bůh,mohla by mi prosímnějáká dobrá duše doporučit link ke stažení? poníženě děkuji a uctiví poctivec ;)


Allonsy

Děkuji ti dobrá vílo, nechť je ti velký komixový bůh stále nakloněn!!!!uctivý poctivec!!!!!! :-// :-// :-//

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal