Star Trek - filmy, seriály

Založil Verdant, 11 Červenec, 2011, 19:36:08

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Duncan Idaho

Wrai

vn

Já jsem pořád na vážkách. Připadá mi to strašně naivní, ale zatím se dívám.  :D

Rhaegar

15 Únor, 2020, 15:59:39 #33 Naposled upraveno: 15 Únor, 2020, 16:34:25 od Rhaegar
Co za témata tady není? :D

No já jsem mizerný Trekies. Viděl jsem DS9, Voyger a TNG ještě kdysi na škole, ale už jsi z toho nepamatuji vůbec nic. Filmy jsem viděl ty restarty a ze starších Khana a možná ještě jeden nebo dva.

V paměti mám akorát Enterprise (celkem fajn) a sleduji Discovery (kravina).

To jen abych vysvětlil jaký mám vztah k ST, protože někteří trekies co znám nadávají že to nedává smysl vrámci lore či co a někteří to z podobných důvodů chválí do nebes. Já jsem tímto nezaujat. (Když existuje rozšířené univerzum tak člověk co se v tom vyzná a ten co né to vždy vnímá jinak).

Ten seriál je vcelku průměrný. ale má jednu úžasnou věc, které se nemohu nabažit. Tedy Picarda a jkak svět reaguje na něj a naopak. Je to z tohoto pohledu dekonstrukce jeho postavy. Picard byl v TNG bůh. Mohl si dělat co chtěl. Nikdo ho v tomto ohledu neomezoval a vždy za veškeré své činy sklidil jedině chválu. Tady ne. tady je zdrcen z toho, že ho velení nepotřebuje a nemůže se s tím srovnat. Každá postava mu dává najevo, že už teď není nikdo. Nikoho vlastně moc nezajímá. A ještě k tomu musí čelit nekonečné kritice toho co dříve udělal. 

Už fakt jenom proto hltám každou epizodu. Zbytek stojí fakt na vratkých nohách.     

Kocour

Tož jako trekie a hlavně velký vyznavač STNG jsem naprosto nadčen :) Pokud chceš seriál zkouknout, výrazně doporučuji podívat se před tím na film Nemesis, to je poslední film STNG a na události v něm seriál nejvíc navazuje. Přímo seriál STNG není až tak podstatný, možná jenom díl s Madoxem ve druhé sérii, už nevím název, kde soudili andorida Data ohledně jeho lidství, na tento se též navazuje. Jinak je tam strašně moc narážek na minulé ST a vůbec ST svět, takže je to vyloženě fan seriál (třeba fanoušek pozná hned v první scéně v prvním dílu, že maskované postavy jsou romulani, protože střílejí z romulanských blasterů, ale normální člověk to samozřejmě neví a musí chvíli čekat až to řeknou, třeba hned pozná rozdíl mezi vulkáncem i romulanem jen z délky a sklonu obočí, ne ST člověku to nic neřekne :) A některé věci tam prostě nikdy nevysvětlí, to je prostě pro ty, co mají nakoukáno (proč Picard žije s členy tajné romulanské policie, co je kortikální implantát a proč je tak důližitý a tak)

V tom je třeba rozdíl od Discovery, která jede zase ve svém universu a můžeš na ni koukat i bez jakékoli znalosti předešlých, není to moc klasický ST, takže si ho užije i ne ST fan. Mě se Discovery líbil též hodně, hlavně první série, která ze začátku vypadala divně, ale všechno to začalo dávat smysl a ten konec byl slušný mind fuck, ten rok nejlepší překvapení na konci seriálu, ten rok to u mě neporazil ani Game of Thrones :)

Je vidět, že CBS právě kvůli tomu takto udělala dva seriály - jeden pro ne fandy ST, druhý právě pro ně. Já si užil oba, oba mají skvělé filmové efekty, dělají na tom stejná triková studia, mají mé oblibené lance flare světelné efekty :D a u obou režíruje některé díly Frakes (Riker ze ST :)

Wrai

Je to ten film kde hral Tom Hardy? Je v serialy zapletka s Pickardom a jeho asimilovanim Borgami?

Kocour

Jo, to je on. A Ron Perlman :)
Jo, to nakousli teď v zatím posledním díle a podle preview na další díl to budou řešit víc v dalším díle. Jestli bude zase režírovat Frakes, tak by tam mohly být věci i z First Contactu (mého nejoblíbenějšího ST filmu ever :)

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář