DMZ 2 – Tělo novináře

Založil BeeSee, 23 Červen, 2011, 20:13:10

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

Pokud jsem se o prvním dílu DMZ nevyjadřoval moc pochvalně, tak s druhým dílem vidím mírné zlepšení. Stále sice z mnoha zápletek mám pocit namíchaného koktejlu, který už jste někdy někde viděli či četli, ale objektivně musím přiznat, že Tělo novináře má větší spád a je čtivější.
     Fotoreportér Matty Roth je pořád v onom území křehkého příměří, ale jak to tak bývá, příměří je jen slovo, se kterým obě znesvářené strany nakládají dle své potřeby. Což je vlastně takovým leitmotivem celého příběhu. Matty je jen figurka na šachovnici, která je zmítána taktikou a průběhem hry. Ovšem je to figurka, která má důležitou roli. ,,Jednou mi Zee řekla něco, co mi uvízlo v hlavě. Že to všechno je kvůli mě. Sama moje přítomnost v DMZ vyvolává nerovnováhu a má vliv stejně na moje přátele jako na mě. Mám zodpovědnost."
    Občas je příběh stavěn tak, že Matty je středobodem, kolem kterého se všechno točí. Jindy zase je jen onou figurkou, která je využívána hlavně stranou, kterou byl ,,nasazen do boje". Pozitivní je fakt, že je rozplétána pointa, která ukazuje jak celý válečný konflikt vznikl. Zee, další z hlavních postav, vzpomíná jak se vlastně do této šlamastyky dostala. A nejen ona, ale všichni, kteří zůstali (či museli zůstat) v demilitarizační zóně. Takových to míst je v dnešním reálném světě povícero a možná i proto jedno z takovýchto míst, možná trochu škodolibě, zasadil scénárista Brian Wood právě do srdce Ameriky.
    Někdy se v příběhu vynoří postavy o kterých jste si mysleli, že už to mají za sebou, aby se v zápětí staly jen dalším tahem na šachovnici a po slnění svého úkolu se opět odebraly na onen svět. Jindy se zase objeví postavy nové, jako novinářka Eva Lindonová, která Mattymu pomůže nejen v zabránění dalšího válečného konfliktu, ale taky s ukojením kopulačních choutek. Na konci druhého dílu zjistíte, že Matty je ,,v terénu" již rok, takže závěrem se dočkáte takového malého bilancovaní formou jakési příručky dle Matta.
     Snažil jsem jen naznačit to, co by pak nikoho nerušilo od čtení a zároveň moc neprozrazovalo děj, protože tohle psaní recenzí na jednotlivé booky série je takový trošku horký brambor. Pokud máte rádi akční novinářské prostředí, příběhy které by se snad mohly stát, vysokou politickou hru, hlavního hrdinu jenž je v podstatě lůzr, občasný závan mezilidských vztahů, tajemné postavy co zatím s tváří pokerového matadora své karty umně skrývají, akční scény rozkreslené na celé stránky, neštítíte se krve a války, tak by vás DMZ mohlo zaujmout. Pokud chcete ještě o špetku víc, tak zatím k téhle sérii nepřistupujte s přílišným očekáváním.

DMZ 2: Tělo novináře
scénář: Brian Wood; kresba: Riccardo Burchielli
BBart / Crew, 2009

Gmork

Já tenhle komiks prostě žeru a to moc akční nemusím.
Hlavně díky stylu vyprávění a hlavní dvojka jsou vyložení
sympaťáci. Postahoval jsem si cca 20 dalších dílů od Poláků
a spokojeně vrním. Jsem rád, že to tu bude vycházet dvakrát
do roka.  --poz --poz
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář