Marvel Comics - pokec

Založil Vatras, 08 Únor, 2011, 22:53:57

0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.

magik

Citace od: oversoul v 17 Prosinec, 2019, 23:20:32Četli jste někdo All-New X-Factor? Připadá to zlé jenom mi nebo i vám?

Mne sa ten X-factor vcelku pacil aj ked mam pocit, ze nedosahoval tej urovne ako predchadzajuci X-factor, ktory tiez pisal Peter David. Asi sa mu uz trochu minuli napady po tych vyse 100 dieloch.

myth

Jak jsem psal, čtu si Silver Surfer volume 3. Jsem asi ve třetině. Sice to trpí klasickou "chybou", tedy že schopnosti hrdinů se mění podle toho, jak to příběh potřebuje, takže jednou dokáže zhasnout slunce nebo ničit flotily vesmírných lodí a vzápětí ho sejme druhořadý čučkař, ale jinak musím říci, že mě to zatím úplně uchvátilo.

Už dlouho jsem nečetl tak rozmáchlé dobrodružství. Sice to mám v trochu horší kvalitě, ale kresba je neuvěřitelně rozmáchlá a jak bylo koncem 80tých let zvykem i naprosto realistická. A současně je zde přítomno i hrozně moc fantazie a kreslíř předvádí úžasnou imaginaci. Tak epickou kresbu už jsem dlouho neviděl. Sice vím, že tohle se mi postupně změní, ale zatím si to užívám. Příběhy jsou taky naprosto super a tak už mám za sebou pokus Elders zabít Galactuse (dvojnásobný) a nebo válku Skrullů s Kree.

Říkal jsem si, že to bude skvělé, ale nečekal jsem, až budu tak nadšený.

Fefty

hezký žebříček nejpovedenějších marvelovských věcí za loňský rok:

https://multiverzum.sk/marvel-news-138-top-marvel-2019/

Dá se s ním celkem souhlasit, mně se sice třeba moc nelíbila nová Anihilace, ale jinak je škoda, že i když u nás vychází Marvelu možná až moc (NHM, Spider-Man kolekce, Crew), je to z velké části třetiligový šrot a bohužel skoro nic z těchhle fakt dobrých věcí se neplánuje - snad u nás teda vyjde alespoň War Of Realms, i když bez celého Aaronova Thora, který u nás začal vycházet až ve své poslední čtvrtině, je to ani ne poloviční zážitek (Crew mám rád, ale to, že začala vydávat Aaronova Thora až z poslední čtvrtiny, jim neodpustím...)

No, kdybych si měl dělat představu o Marvelu jen z toho, co u nás v ČR aktuálně oficiálně vychází (např. NHM nebo série jako Spider-Man/Deadpool), tak bych si myslel, že nestojí za nic...

myth

Propadl jsem Silver Surferovi, už mám z jeho vol. 3 přečtenou skoro půlku. :) Ale říkal jsem si, jak je tam vidět, že to nemají dopředu vše naplánováno, ale píší to tak, jak přijde. Třeba hned na začátku mají Starší vesmíru kameny nekonečna, ale používají je úplně jinak, než později Thanos.

Ovšem jinak je to naprosto skvělé vesmírné dobrodružství, už se moc nedivím, že je surfař populární.

oversoul

Citace od: magik v 02 Leden, 2020, 19:28:24Mne sa ten X-factor vcelku pacil aj ked mam pocit, ze nedosahoval tej urovne ako predchadzajuci X-factor, ktory tiez pisal Peter David. Asi sa mu uz trochu minuli napady po tych vyse 100 dieloch.

Ahoj Magik,

jo nakonec to nebylo zlé, zatím jsem u All New X-Factoru skončil u 11 čísla, protože kluci z Grumiku zatím nepřeložili další díly. Nejraději čtu komiksy v cz/sk/pl, ale jsem schopen číst i v angličtině, jen mi to trvá asi 2x déle, než tam pochopím co chtěl autor v bublinách skutečně říci :D .

Ten X-Factor se pak skutečně rozjel, jen na začátku jak se dávala parta dohromady, tak to bylo takové o ničem. Zajímavé je, že po All New X-Factor zřejmě uložil Marvel tu sérii k ledu, protože od té doby zatím nevyšly žádné nové čísla? Je to tak?

Po X-Factoru jsem četl Amazing X-Meny, ti byli super, až na pár čísel, která byla jen vata. Asi nejvíce se mi tam líbila ta záchranná mise na osvobození Nightclawera z nebe/pekla a pak ten příběh o wendigo nákaze/ kdy ti Kanaďané žrali lidské maso :D, celkem ušel i výplňový příběh Axis události o zlém Nightclawerovi a jeho šibnuté matce Mystique.

Teď momentálně čtu od Hickmana příběhy fantastické čtyřky sešity FF 1 až 11 a pak Fantastic Four od 600 výše, a rozjel tam parádní příběh, kdo zatím nečetl doporučuju

Až to dočtu, tak se vrhnu na tvoje překlady X-Factoru, začnu tím Madroxem, už se těším Magik  --poz

magik

Citace od: oversoul v 07 Únor, 2020, 14:26:57Ahoj Magik,

jo nakonec to nebylo zlé, zatím jsem u All New X-Factoru skončil u 11 čísla, protože kluci z Grumiku zatím nepřeložili další díly. Nejraději čtu komiksy v cz/sk/pl, ale jsem schopen číst i v angličtině, jen mi to trvá asi 2x déle, než tam pochopím co chtěl autor v bublinách skutečně říci :D .

Ten X-Factor se pak skutečně rozjel, jen na začátku jak se dávala parta dohromady, tak to bylo takové o ničem. Zajímavé je, že po All New X-Factor zřejmě uložil Marvel tu sérii k ledu, protože od té doby zatím nevyšly žádné nové čísla? Je to tak?

Po X-Factoru jsem četl Amazing X-Meny, ti byli super, až na pár čísel, která byla jen vata. Asi nejvíce se mi tam líbila ta záchranná mise na osvobození Nightclawera z nebe/pekla a pak ten příběh o wendigo nákaze/ kdy ti Kanaďané žrali lidské maso :D, celkem ušel i výplňový příběh Axis události o zlém Nightclawerovi a jeho šibnuté matce Mystique.

Teď momentálně čtu od Hickmana příběhy fantastické čtyřky sešity FF 1 až 11 a pak Fantastic Four od 600 výše, a rozjel tam parádní příběh, kdo zatím nečetl doporučuju

Až to dočtu, tak se vrhnu na tvoje překlady X-Factoru, začnu tím Madroxem, už se těším Magik  --poz

Ja si z toho All-new X-factoru uz vela nepamatam, predsa len som to citala pred rokmi, ale viem ze to stopli dost nahle, pravdepodobne mali nizke predaje. Ak sa nemylim, tak odvtedy ziaden dalsi X-factor nevysiel. Kazdopadne ked sa dostanes k tomu predchadzajucemu X-factoru podel sa o svoje dojmy.  ;)  Inac, prekladal to Rass, nie ja. Ja som robila len edit prvych dielom a potom som uz nedokala s Rasoom udrzat tempo  :-[

Amazing X-meni mali perfektny prvy pribeh (ten o zachrane nightcrawlera z posmrtneho zivota) ale potom sa tam menili tvorcovia a uz ma to az tak nechytilo. Ten prvy pribeh som aj prelozila na jedny vianoce ako darcek pre kocogelakov a mam ho doma aj v originali. Zboznujem hlavne tych malych bamfikov  :-*  Ten pribeh potom ciastocne pokracoval v solovej serii Nightcrawler (2014). Boli tam aj Bamfikovia aj Kurt riesil dosledky svojho navratu. Mna osobne ta seria vcelku bavila (aj ked ju stopli po 12 dieloch) a mala trochu feeling 80.tych rokov, kedze to pisal Claremont (autor Uncanny X-men v obdobi 1975-1991, keby nahodou niekto nevedel)  :)

ixo

Ahojte,

velmi ma zaujala saga Annihilation a chcel by som sa spytat, ci je dobre si precitat nejake ine serie, aby som ju lepsie pochopil (o postavach co tam vystupuju viem prd), alebo staci ked si o nich len vygooglim nejake info.

Z X-Menov by som chcel ist do runu od Morrisona (paci sa mi ze vyzera byt uzavreny a pribehy hrdinov nie su rozlezene po inych seriach - to je pre mna dost dolezity faktor). Pacila sa vam tato seria, alebo by ste na zaciatok isli do niecoho ineho?
Z X-Menov mam nacitanych len zopar komiksov z komiksovych kompletov co vychadzali v trafikach...

Jigvell

Citace od: ixo v 24 Únor, 2020, 22:19:54velmi ma zaujala saga Annihilation a chcel by som sa spytat, ci je dobre si precitat nejake ine serie, aby som ju lepsie pochopil (o postavach co tam vystupuju viem prd), alebo staci ked si o nich len vygooglim nejake info.
Nemusíš číst žádné předchozí série. Tohle je oživení ,,kosmického" Marvelu. Až dokončíš Annihilation můžeš v klidu pokračovat v Annihilation: Conquest a War of Kings (tady je ale dobré do toho číst Novu a Guardians of the Galaxy).

CitaceZ X-Menov by som chcel ist do runu od Morrisona (paci sa mi ze vyzera byt uzavreny a pribehy hrdinov nie su rozlezene po inych seriach - to je pre mna dost dolezity faktor). Pacila sa vam tato seria, alebo by ste na zaciatok isli do niecoho ineho?
Z X-Menov mam nacitanych len zopar komiksov z komiksovych kompletov co vychadzali v trafikach...
Morrisonův run je dobrý začátek. Slouží jako lehký restart X-Menů pro moderní dobu. Když to dočteš, tak je dobré začít s Whedonovými Astonishing X-Men.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář