Game of Thrones

Založil Gmork, 22 Leden, 2011, 10:25:16

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

quetzalogg

Citace od: xVEGANx  14 Leden, 2019, 23:22:50A on si je jako uz ted proti sobe nepostaval? Picus, vyjde nejakej zajebanej prequel, ale sagu nedotahne? Ja na nej uz seru i kdyby to dopsal, uz jenom z principu, naopak si s fans vytira zadek.
Dokoukam serial a cely pan GRRM mi muze. Mam na to stejnej nazor jako to bylo v South parku...pan Wiener.

No ne, já měl za to, že jsi zapřísáhlej zastánce GRRM a že seriálem v podstatě opovrhuješ... Já bych řekl, že někdy před  osmi lety se stala nějaká chyba v komunikaci mezi produkcí seriálu a spisovatelem, že ho prostě celej svět směroval a motivoval zabývat se čímkoli jiným, než psaním pokračování. Fanoušci knih jsou sice tvrdé jádro, ale fanoušků seriálu (a žadatelů prequelu) už  je dávno určitě násobně víc.  Jedinou naději na dokončení ságy vidím v tom, že GRRM sesmolí nějakou osnovu knih a produkce seriálu mu dohodí nějakého pisatelského negra, který to napíše. Jako to kdysi bylo s A.C.C Clarkem nebo Tomem Clancym.

xVEGANx

quetzalogg: ech, ja? Nepletes si me s nekym, kdo tady vsechno hani? Ja davam prednost knizce, ale i serial me bavi. Nepamatuji se, ze bych psal opak (pokud ano, tak me klidne muzes usvedcit, treba se pletu :)  ). Mam k nemu vyhrady, ale jinak jsem spokojenej.
Sere me GRRM s tim, jak podelava fans knizky, ale tak to bylo vzdy.

quetzalogg

Aha, máš pravdu, to si tě pletu s Niazem, diskuse před třemi lety:

Citace od: quetzalogg  12 Červenec, 2016, 18:08:59Jinak tuto diskusi jsem objevil až dnes, a chtěl bych poznamenat, že se mí líbí, jak s příběhem nakládají scénáristé seriálu. Na 4. a 5. knize od Martina mě spousta věcí štvala - v první řadě to, že se obě knihy vlastně odehrávají paralelně - ve 4. knize se autor vůbec nezabýval polovinou postav (tou lepší polovinou) a vrátil se k nim až v 5. knize, kde se zase téměř nevyskytovala většina postav ze 4. knihy. Na to, kolik let mezi vydáním obou knih uplynulo... prostě nejblbější nápad v dějinách knižních ság, podle mě.

Navíc v těch dvou knihách rozvrtal tolik nových motivů, že by na jejich uspokojivé vyústění potřeboval další 3 knihy - přičemž budeme rádi, když se dožijeme 6. knihy. To je možná důvod, proč někomu připadala poslední série nezáživná - scénáristi museli hlavně napnout síly, aby pospojovali roztřepené a plandající příběhové nitky. A já myslím, že se jim to daří.

A ještě jedna věc se mi v seriálu líbila mnohem víc - a sice manželství Robba Starka. Tam, kde si v knize Robb vzal jakousi nezajímavou nulu bez osobnosti, která do příběhu vplula a zase vyplula bez ztráty květinky, jsme v seriálu vyfasovali plnohodnotnou romanci s tragickým vyústěním. A věděli jste, že ta herečka, co hrála Robbovu nevěstu, je vnučka Charlie Chaplina?

reply Niaz
Dovolím si nesouhlasit víceméně se vším výše napsaným a prohlašuji quetzalogga za heretika a přisluhovače Jiných. Nechť ho sežehne plamen R'hlorra! ;D

The show is wrong and full of errors!

Wrai

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí