Game of Thrones

Založil Gmork, 22 Leden, 2011, 10:25:16

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Verdant

mno skuknuty prvy diel a veru , za Seanom Beanom aj do pekla... rozhodne idem kupit kniznu seriu  dufam ze sami bude pacit ako prvy diel (dufam ) vyborneho serialu

Vatras

Jasné, že tam niečo bude, keď je to značené fantasy. Ale hoci v prvom dieli nič nebolo (až na náznaky), tak by mi ani nevadilo, keby sa takto pokračovalo.
Chcel som tým povedať, že to pôsobí viac ako historicky a ochutené fantasy, než nejaké čistorýdze fantasy (s inými rasami, čarodejmi, vílami) čo je fajn. Mám teda rád aj klasiku, len tá v TV seriálových spracovaniach väčšinou nedopadá dobre, prinajlepšom ako naivná rozprávka.

SaNiGU

K tým elfom: nemsuia to byť len tolkienovský "baleťáci" môžu to byť aj zákerní, zakomplexovaní a povýšeneckí bastardi (viz. Zaklínač)
Ale čo sa týka tohoto seriálu ja som predlohu tiež nečítal ale aj napriek tomu sú moje očakávania vysoké lebo kvalitný seriál zo stredovekého prostredia nám treba ako "soľ" ;) a Sean Bean vďaka svojej charizme perfektne ztvárnil jednu z mojich obľúbených postáv v Pánovi Prsteňov. Takže dúfam že podobne ako ma minulý rok prekvapil Spartakus sa to podarí aj Game of Thrones :oD 

thx to Sir_Pete
Moje preklady: http://www.kocogel.info/index.php?topic=8512.0

joaquin

Potom co jsem videl vcera prvni dil jsem ihned sehnal knizni predlohu a zacal cist, musim rici, ze minimalne zpocatku to pusobi na dost detailni prepis knihy, atmosfera se skutecne povedla  --poz takze, kdo ma cas a chut, podivejte se i na Martinuv original  ;)

oodoow

Já předlohu četl a je to opravdu spíš jenom s příchutí fantasy, že by to sklouzlo k naivní pohádce, toho bych se opravdu nebál. :D Knihu doporučuju všema deseti, rozhodně nejlepší fantasy sága, co jsem kdy četl.
Jinak po odvysílání prvního dílu už je schváleno natočení další řady. To je docela impresivní, protože se většinou čeká pár dílů, jestli se na to bude někdo dívat. Takže se můžem těšit ještě na spoustu hodin zábavy. --poz

milinka

Knihu jsem četl a jednoznačně 10/10. Seriál zatím 9/10. První díl se moc povedl a hodina utekla jak voda. Už se nemůžu dočkat dalších dílů a myslím, že tohle bude určitě seriál roku.

morlum

Mám rozečtenou knihu a seriál se mi hodně zalíbil. Přesně takový seriál tady chyběl. Dospělé, temné fantasy, žádné kraviny jako Legend of the seeker, to byl průser docela...Jen houšt.
Kdysi jsem se domníval, že za rozbřesku jarních jiter ptáci vítají zpěvem příchod slunce a světa. Dneska vím, že těch několik jitřních minut křičí hrůzou ze světa. (Bohumil Hrabal)

Člověk je obětí společnosti, která nechápe jeho duši... (CH.Bukowski)

Dance tonight! Revolution tomorrow!

Vatras

Citace od: Gmork v 22 Leden, 2011, 10:25:16
P.S.- Taky bych se rád zeptal bratrů ze Slovače, u kterých to už dávali. Jak je kvalitní
seriál The Pillars of the earth, má cenu to stahovat a obětovat tomu čas?

Veľmi dobrý príbeh. Je to klasický historický príbeh, ktorý sa točí okolo stavby katedrály a okolo toho prebieha história, boj o anglickú korunu a osudy niekoľkých postáv, staviteľovej rodiny, dvoch šľachtických rodín, pár kňazov a boja o moc. Žiadny hrdinský epos, prostý príbeh, ale prekvapivo dobrý a pútavý.

Wrai

25 Duben, 2011, 18:12:21 #28 Naposled upraveno: 25 Duben, 2011, 18:27:45 od Wrai
druha epizoda rovnako dobra ako pilot...Predpokladal som ze chlapec nezomrie a incesťáci ho dajú zabiť, rovnako tipujem že si nebude pamat nic. CSI vysetrovanie v podani lady Stark bolo hodne Grisoma,Horácia Kayna a Maca Taylora dokopy.
Akurat by mohli trosku viac zapajat tie fantasy veci...taky najazd white walkers na Stenu by nebol odveci.

Verdant

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí