100 nábojů – první tři výstřely

Založil BeeSee, 03 Leden, 2011, 09:06:44

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

03 Leden, 2011, 09:06:44 Naposled upraveno: 03 Leden, 2011, 21:19:56 od Toebiash

Přiznám se, že když jsem začal číst tuto sérii, tak jsem z toho měl takové protichůdné pocity. Na první dva díly jsme předtím psal recenzi a časem a díky přestavbě KoCo stránek to sežrala černá díra internetu. Protože se mi to nechce psát znova a můj počítač ještě nic nesežralo, tak překopíruji původní text a poté přidám pár slov k zatím aktuálnímu třetímu sešitu. Toto vysvětlení píšu proto, že bez něj by to zjevně působilo chaoticky a někteří by z toho mohli být zmatení jak Goro před Tokiem.

Zatím u nás vyšly dva booky série 100 nábojů, kterou píše známý a oblíbený mistr chmurných detektivek Brian Azzarello a kreslí muž, který svou kresbou příběh ještě více zatemní jménem Eduardo Risso.  V prvním díle "První výstřel, poslední šance"  se seznámíme se všemi hlavními postavami příběhu a hlavně s tajemným kufříkem, ve kterém je 100 nevystopovatelných nábojů i s kvérem a nezvratné důkazy o vině člověka, který vám zkurvil život. Jak s tímto dárkem naložíte pak už záleží jen na vás. V jedničce jde spíš o pár příběhů, které na sebe kromě týpka z kufříkem, agenta Gravese, který je tajemný jak hrad v Karpatech,  moc nenavazují. Takže jsem z toho měl takový rozpačitý pocit, jakože fajn, ale co jako. O to více mě pak dostala kniha druhá "Záblesk druhé šance", kde se mozaika pomalu začíná skládat dohromady. Žádné velké závěry nečekejte, ale v kontextu celého příběhu se postupně začnete pomalu ubírat vpřed.  Je vidět, že pán Azzarello si s námi pěkně zahrává a to je jen dobře, o to více se těším na další pokračování a doufám, že brzy přijde. Po druhém booku jsem totiž pěkně natěšený.

No, a třetí díl nazvaný ,,Hlas krve" je již zde! Agent Graves je ještě tajemnější a do příběhu se přimotávají další zásadní postavy. Každá z nich tahá za nitky, aby ,,obyčejní hrdinové" příběhu skákali jak oni pískají. Azzarello tady rozjíždí velkou hru, ale krmí nás hezky po troškách a vše maskuje do jednotlivých epizod, které na sebe navazují až v hlubším kontextu. Rissova kresba tomu výborně sekunduje a čtenář je zcela pohlcen do děje. Třetí díl je výhradně parketou mladého gangstříka Louise a jeho otce Curtise, který je ,,v oboru" mnohem zkušenější player. Tajemný strejda Graves je dá pomocí kouzelného kufříku dohromady a v podstatě tím zpečetí jejich osud. V třetím díle se z velké motanice příběhu povede rozplést jen pár nitek a tak celková pointa zůstává zatím zastřena rouškou tajemství. Nezbývá než se těšit na další díly této série, protože vše je zatím napínavé jak malé trenky!

100 nábojů #1: První výstřel, poslední šance
Scénář: Brian Azzarello  Kresba: Eduardo Risso
BBart komiks, Crew / 2007

100 nábojů #2: Záblesk druhé šance
BBart komiks, Crew / 2008

100 nábojů #3: Hlas krve
BBart komiks, Crew / 2010

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář