Kreslené seriály Sedmičky pionýrů III. – ročníky 14 až 25 (1980 - 92)

Založil JarKH, 02 Leden, 2011, 14:34:39

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Blokic

Tak jsem si teď prošel Sedmičkovou verzi Návratu na Zemi a maďarský origoš a je to síla! Tady nejenže došlo k podstatnému krácení, tady se dokonce vyskytuje retušování postav z obrázků a spojování obrázků dohromady, aby došlo k zakrytí postav, které se nehodily do děje, protože scény s nimi byly již dříve vynechány. :) Tahle věc by si zasloužila hlubší analýzu. Neuvěřitelné.

Bohužel maďarština mi nic neříká, takže nemohu posoudit překlad, ale tipnul bych, že to bude obdobná situace jako s Pivoňkou - tedy značně volně.

Nechce se to někomu z té maďarštiny přeložit znova komplet?

JAROSLAV

Môžem do tých maďarských scanov prepísať ten slovenský preklad zo smeny tak ako to robím s Rip Kirbym. Ale musíte byť trpezliví, chvíľu to potrvá. Ten slovenský bol nekrátený a preklad je celkom dobrý. Ono tam v texte nie je nič výnimočné
ale pre pionierov sa to niekomu zdalo až príliš erotické. Načo ten komix vôbec do sedmičky dávali, keď ho potom takto
museli skurviť, to nepochopím.
                                                                                      Jaroslav.

xxmarus

Asi to sem uplne nepatri, ale kdyz se ozval aspon jeden zajemce pridam jeste neco v madarstine- podle me vyborny ilustrator Erno Zorad. Jestli bude zajem, muzu pridat dalsi...
http://www.multiupload.com/L0CV2MV2P3

Michiv

JarKH

Pánové, tak to je fakt síla, ten Návrat na Zemi teda dostal od Sedmičkářů na prdel....
Podrobně prozkoumám a postupně doplním text u článku. Díky.

Kolego xxmarusi, velice a mnohokrát Ti děkuji. :-))  :oD  :-)) :oD  :-))  :oD 
Ten poslední Mohykán je fakt perfektní. Všechno, co v maďarštině najdeš mě velmi zajímá.
Ten Poklad stříbrné flotily (adaptace románu Dezső Orbana, kresba taktéž Ernő Zórád) se v originále jmenuje Az ezüstflotta kincse, kéž by tento údaj vedl k dohledání originálu. Dobráci v Sedmičce vynechali minimálně celé jedno pokračování...

I další věci co najdeš od Zoráda, by byly fajn zajímal by mě hodně jeho Vinnetou a taky dělal Planetu opic (v originále A majmok bolygója). Pochopitelně i další tvůrci, co vycházeli u nás, Imre Sebők nebo ten Fazekas Attila...

Stejně tak pokud máš maďarské verze Francouzských věcí tak to by bylo super, zejména Tarao nebo jestli tam vycházel i Kapitán Apač....

Koukám, že toho chci tolik, že by z toho byla krásná nová sekce Maďarský komiks.... :)
Předem moc díky  :-//  :-//  :-//

JarKH,

JAROSLAV

Tak aby tu nebol iba jeden záujemca od Erno Zorada ako aj Imre Seboka privítam s radosťou všetko čo sem nahodíš. V mojom detstve to boli pre mňa dve komiksové ikony. Myslím si, že
dynamickú kresbu prvého z týchto dvoch pánov možno obdivovať aj dnes. A jeho dielo, ktoré
dokázal vytvoriť by tu zabralo možno niekoľko strán. Takže do toho , ak niečo máš, von s tým!
                                                                                                             Jaroslav.
P. s. posledný mohykán vyšiel aj v Kamarátovi. Tu prikladám niekoľko liniek na polské verzie
od tohto maliara. Je to Winnetou, Posledný mohykán a od známeho autora humoristických
príbehov Jena Rejtoa  kreslený príbeh Mesto mlčiacích revolverov. Príjemnú zábavu.
http://www.divshare.com/download/3973122-03f
http://www.divshare.com/download/3973185-bc9
http://rapidshare.com/files/415621278/Old_Shatterhand_i_Winnetou.cbr.html

xxmarus

Takový zájem mě opravdu těší. Myslel jsem, že jsem jediný v ČR koho zajima  jiný komiks než slipy a létající pláštěnky nebo ušaté polokočky-pololidi.  :D
Vecer poslu dalsi Zorady, ty uz mam nalezene. Urcite najdu i dalsi veci prelozene z HUN do POL a GER, pokud i to by nekdo chtel. Nekdy je ovsem problem v kvalite scanu a hromadu jsem jich nasel v JPG velikosti 50 kb, takze skoro necitelne a pro preklad nepouzitelne

JAROSLAV

Myslím že ten nápad urobiť na toto samostatnú sekciu je dobrý. Ak zriadiš samostatnú sekciu na maďarske komixy pripadne sekciu erno zorada rád do nej zo svojej zbierky prispejem. Mám kopec vecí, ktoré koncom šesťdesiatých rokov vyšli na Slovensku
v našej tlači. Teší ma , že to ešte niekoho zaujíma. Už som myslel, že som iba ja taký starý mamut. :D :D :D
                                      Jaroslav

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář