Y: Poslední z mužů - Po malých krůčcích...

Založil BeeSee, 07 Prosinec, 2010, 21:12:00

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

      Třetí díl Y: Poslední z mužů pokračuje ve vysoce nasazené laťce předchozími díly. Podtitul tentokráte je ,,Malý krok pro lidstvo", což je parafráze na známý výrok při přistání Neila Armstronga na měsíci: ,,Je to malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo." Ano, Yorick je pravděpodobně posledním mužem na Zemi, ale je i posledním mužem ve vesmíru?
     Brian K. Vaughan rozehrál velkou post-apokalyptickou hru, kde si nemůžete být jisti ničím a nikým. Kdo je přítel, kdo nepřítel a kdo jen kuje prospěchářské pikle? A Yorick nositel posledního chromozomu Y je jen postavičkou, která je zmítána tokem událostí. Skoro to připomíná jedno hodně vousaté české rčení: ,,Hanba mužům, kterým žena vládne!". Jenže jak se vyrovná mužský jedinec s nástrahy pouze ženského světa? Jak přežít ve světě, kde vám jde po krku tolik nepřátel, že máte problém je spočítat? A co hůř... o některých z nich zatím ještě ani nevíte!
     Abych zachoval jisté překvapení pro ty, kteří ještě nečetli předchozí díly, nehodlám moc spoilerovat a rozebírat jednotlivé události knihy. Přesto třetí díl opět připravil mnoho otázek na které zatím nebyl čas odpovědět. Ať se již týkají Yorickovy matky, momentálně nejvýše postavené ženy Spojených států, nebo třeba tajemné agentky 355, která pravděpodobně úkol ochrany posledního muže na zemi vzala až příliš osobně. Ale stále se vynořují nové postavy, které mohou (a kolikráte tak i činí) změnit slet událostí. Z tohohle stavu věcí má těžkou hlavu nejen Yorick, ale i spousta hlavních postav. Jediný, komu je to zdánlivě šumák je opičák Ampersand, který otázky o záchraně světa řeší po svém. Své výkaly rozhazuje všude kam dohodí ve svém okolí a proto mu už dávno byly pořízeny nepříliš slušivé plíny.
     V napětí nás tedy udržuje nejen dějová linie knihy, ale také nakladatelství BB art než přijde s dalšími díly této série. Ale co si budeme nalhávat, tohle čekání na slet událostí příštích je velice příjemné.

Y: Poslední z mužů #3: Malý krok pro lidstvo
Scénář: Vaughan, Brian K. Kresba: Guerra, Pia a Chadwick, Paul
BBart komiks, Crew / 2010

Recenze předchozích dvou dílů série naleznete zde:
Y: Příběh posledního penisu


mankin

Prečo opäť jedna recenzia na komiks, ktorý už mám? Podobný vkus, ocenenie kvality, telepatia a či len zhoda náhod? :D

Každopádne, vďaka za recenziu ;)

matrosh

 :) mne sa páči, je to dobré lákadlo pre tých, ktorý sa ešte nechytili ;) a táto séria je jedna z naj čo som čítal (a samozrejme som nevydržal čakat na preklad, pretože toto sa fakt nedalo odložiť). :)
Moje překlady US: Days Missing, Further Adventures of Indiana Jones, The Courtyard, Neonomicon, Supergod, Do Androids Dream About Electric Sheep?: Dust to Dust, Morning Glories, Captain Swing..., Invisibles, Jack of Fables, Ocean, FreakAngels 
Moje překlady EU: Leviathan, Dylan Dog, Nikolai Dante

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal