Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal hajek.lukas
 - 22 Březen, 2014, 20:34:00
Díky za článek.
Poslal Daredevil150
 - 18 Srpen, 2009, 19:47:09
WOLVERINE: JEHO PRÍBEH

1. PÁR SLOV O POSTAVE
Wolverine pravým menom James Howlett, ale skôr známy ako Logan je fiktívny superhrdina a člen niekoľkých týmov, vrátane X-Men a New Avengers. Stvorili ho: spisovateľ Len Wein a kreslič John Romita, Sr. spolu s kresličom série Incredible Hulk Herbom Trimpom. Wolverine sa prvýkrát objavil v Incredible Hulk #180-181 (Oktróber 1974).Wolverine je mutant a k jeho schopnostiam patria zostrené zmysly, reflexy a liečivý faktor, vďaka ktorému sa dokáže vyliečiť z takmer každého zranenia. Táto jeho liečivá schopnosť umožnila to, aby vo vojenskom projekte WeaponX na vytvorenie supervojaka spojili takmer nezničiteľnú zliatinu adamantium s jeho kostrou. Ako bonus k nej dostal vysúvacie pazúry. Tiež je mastrom v boji muža proti mužovi.

Wolverine sa pridal k "Novým Iným" X-Menom v Giant Size X-Men #1 (Máj 1975). Bol obrazom mnohých drsných anti hrdinov, ktorý sa začali objavovať v Americkej kultúre po Vojne vo Vietname a jeho chuť zabíjať a jeho zamyslený charakter postavy sa stali bežnými charakteristikami anti hrdinov v komiksoch koncom osemdesiatych rokov. Výsledkom bolo to, že postava sa stala obľúbenou v stúpajúcej popularite X-Men. V roku 1988 dostal vlastnú minisériu a bol hlavnou postavou v každej adaptácii X-Men, vrátane animovaného seriálu, hier a filmovej série, v ktorej ho stvárnil Hugh Jackman.Wolverine sa prvýkrát objavil v poslednom panely komiksu Incredible Hulk #180, ktorý písal Len Wein a kreslil Herb Trimpe. Jeho postava sa potom zjavila v reklamách rôznych komiksov vydavateľstva Marvel a potom sa naplno predstavil v Incredible Hulk #181. John Romita Sr. navrhol Wolverineov žlto-modrý kostým. Opis postavy bol nejasný, jediné čo bolo odhalené bolo, že je to nadľudský agent Kanadskej vlády. V tomto príbehu nezaťahuje svoje pazúry, aj keď Len Wein tvrdí, že vždy boli zamýšľané ako zasúvacie. Wolverine sa ešte krátko objavil v Incredible Hulk #182.Wolverineovo ďalšie vystúpenie bolo v roku 1975 v Giant-Size X-Men #1, napísané Weinom a kreslené Daveom Cockrumom v ktorom bol Wolverine najatý do nového týmu. Gil Kane, ktorý kreslil obálku tohto komiksu, omylom zle nakreslil Wolverineovu masku. Daveovi Cockrumovi sa páčila tá zmena (myslel si, že sa podobá Batmanovej maske) a rozhodol sa, že ju pridá do svojej kresby. Cockrum je tiež známy ako prvý kto nakreslil Wolverinea bez jeho masky a vymyslel jeho účes, ktorý sa stal poznávacím znamením postavy.Nastalo oživenie série X-Men, číslom Uncanny X-Men #94 (August 1975), ktoré nakreslil Cockrum a písal Chris Claremont. V Uncanny X-Men bol Wolverine zatienený ostatnými postavami, aj keď vytváral napätie v týme, keďže mal zálusk na Cyclopsovu priateľku, Jean Greyovú. Ako séria pokračovala, Claremont a Cockrum (ktorý mal radšej Nightcrawlera) sa rozhodli Wolverinea vyhodiť zo série, ale Cockrumov nástupca John Byrne sa zastal Wolverinea, čo neskôr vysvetlil tým, že on sám je Kanaďan a nechcel vidieť ako Kanaďana vyrazia. Byrne vytvoril Alpha Flight, tým Kanadských superhrdinov, ktorý sa pokúsili chytiť Wolverinea, kvôli tomu že vláda do Wolverineovho tréningu veľa investovala a chcela ho späť. Neskoršie príbehy sa zaberali jeho minulosťou a s jeho problémom ovládať sa. Byrne tiež navrhol jeho nový hnedo-žltý kostým ale ponechal Cockrumovu masku.

Po Byrneovom odchode zostal Wolverine v týme X-Men. Rastúca popularita postavy stála za vznikom štvordielnej minisérie Wolverine (September - December 1982), ktorú stvorili Claremont a Frank Miller. Nasledovala ju séria Kitty Prydeová a Wolverine od Claremonta a Ala Milgroma (November 1984 ? Apríl 1985). Marvel odštartoval Wolverineovu sériu, ktorú v roku 1988 odštartovali Claremont a John Buscema. Neskôr sériu prebral Larry Hama, ktorý ju písal dosť dlho. Ďalší spisovatelia, ktorý písali pre obe Wolverine série boli: Peter David, Archie Goodwin, Erik Larsen, Frank Tieri, Greg Rucka a Mark Millar. Na sériách pracovali aj obľúbený kresliči: John Byrne, Marc Silvestri, Mark Texeira, Adam Kubert, Leinil Francis Yu, Rob Liefeld, Sean Chen, Darick Robertson, John Romita Jr. a Humberto Ramos.K týmto dvom sériám a príbehom v sérii X-Men pribudli ďalšie dva príbehy, ktoré poodhalili minulosť postavy: "WeaponX", ktorý napísal a nakreslil Barry Windsor-Smith (najprv vyšiel ako seriál v Marvel Comics Presents  #72-84 v roku 1991) a Origin/Pôvod, ktorý vyšiel ako šesť dielna limitovaná séria, ktorú písali Joe Quesada, Paul Jenkins a Bill Jemas a kreslil ju Andy Kubert (November 2001 - Júl 2002). Momentálne sa vydáva druhá séria príbehov o jeho minulosti s názvom Wolverine: Origins, ktorú píše Daniel Way a kreslí Steve Dillon.Zamýšľaný Wolverineov pôvod:
Spolutvorca Len Wein mal pôvodne v pláne to, že Logan je zmutované mláďa rosomáka, ktorého vývojovo zmenil High Evolutionary, čo je akýsi komiksový Doktor Moreau. V X-Men #98 sa hovorí, že jeho výsledky nevykazujú, že by bol plnokrvný mutant a v X-Men #103, hovorí Wolverine, že neverí na hovoriacich leprechaunov a na to mu leprechaun odpovie, "Možno leprechauni neveria na hovoriacich rosomákov."

Tieto dialógy si môžete overiť vo vydaných Comicsových Legendách 6: X-Men 1.

V znovuvydanom komikse Hulk #180-181, ktorý nesie názov Incredible Hulk a Wolverine sa nachádza rozhovor s Cockrumom, ktorý potvrdzuje to, že Wolverine mal byť zmutovaný rosomák. Cockrum povedal, že uvažoval o tom, že High Evolutionary zohrá veľkú úlohu v premene Wolverinea na človeka. Chcel aby bol Wolverine mladý muž s nadľudskou silou a obratnosťou, rovnako ako Spider-Man. To sa zmenilo, keď Cockrum uvidel tvár ktorú nakreslil John Romita Sr. kde Wolverine vyzeral ako vlasatý štyridsiatnik. Len Wein mal pôvodne v pláne aby boli pazúry zasúvacie a aby boli súčasťou Wolverineových rukavíc a aby boli rukavice a pazúry vyrobené z adamantia. Tento nápad sa zrušil, keď Claremont tvrdil, že to by potom mohol každý byť Wolverineom. Odhalenie toho, že pazúry sú súčasťou Wolverineovej anatómie nastalo v X-Men #98. Neskôr bolo odhalené, že Spider-Woman bola pavúkom, ktorý sa vyvinul do ľudskej podoby vďaka technike High Evolutionaryho. Vydavateľ Stan Lee bol znechutený pojatím postavy a toto presvedčilo Cockruma a Claremonta, že by im nevyšlo keby predstavili Logana ako zmutovaného rosomáka.

Druhý zamýšľaný Wolverineov pôvod:
Keď Dave Cockrum odišiel a z Johna Byrnea sa stal kreslič série, Byrne povedal, že nakreslil možnú Wolverineovu tvár, ale zistil, že John Romita Sr. už jednu nakreslil. Neskôr použil Byrne túto kresbu ako tvár Sabretootha (nepriateľ Iron Fista, ktorého sériu písal Claremont). Byrne potom prišiel s nápadom, že Wolverine je Sabretoothov syn (veď nakoniec, mali rovnaké liečivé schopnosti a nedokázali sa ovládať). Spolu s Claremontom vymysleli to, že Wolverine má 60 rokov, slúžil v druhej svetovej vojne, keď utiekol od Sabretootha (ktorý mal 120 rokov a celé roky Wolverinea týral - čo by vysvetľovalo jeho problémy s ovládaním sa). Plán bol taký, že Wolverine bol takmer zabitý pri havárii, po ktorej zistil (keď sa po vyliečení pokúsil vstať) že jeho liečivý faktor nezaberá na kosti - jeho nohy sa okamžite zlomili. Celé desaťročie strávil na nemocničnom lôžku, z čoho takmer zošalel (ďalší dôvod pre jeho berserkovské chovanie), keď za ním prišli ľuďia z Kanadskej vlády a ponúkli mu, že celú jeho kostru, kus po kúsku nahradia adamantiom (Nevstreknú mu ho) - a pazúry boli extra prekvapenie. Tento pôvod tiež nebol nikdy použitý.


Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek


autor: Keram
edit: Gweilo

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal