Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal Daredevil150
 - 17 Srpen, 2009, 18:30:09
ROGUE


Rogue (Anna Marie) je superhrdinka a členka týmu X-Men. Stvorili ju Chris Claremont a kreslič Michael Golden. Prvýkrát sa objavila v komikse Avengers Annual #10 (August 1981). Rogue považuje svoje schopnosti nie za dar, ale za kliatbu. Dotykom nechtiac absorbuje spomienky, fyzickú silu a v prípade nadľudských bytostí schopnosti, každého koho sa dotkne. To jej bráni v tom aby nadviazala fyzický kontakt s inými luďmi, vrátane jej milenca/nemilenca Gambita. Ale aj tak zostáva jednou z najoblúbenejších postáv Marvelu.

Pochádza z Mississippi a je to samozvaná južanská kráska. Keď bola na úteku tak si ju adoptovala Mystique z Bratstva Mutantov, ale prešla k týmu X-Men, keď následky prílišného používania jej schopností (zčasti za to mohla aj trvalá absorbcia duše Ms. Marvel a Kree schopností) ohrozovali jej príčetnosť.

Rogue bola populárna a súdržná členka týmu X-Men od rokov osemdesiatych. Vystupovala v kreslenom seriáli a objavila sa aj v niekoľkých hrách. V sérii filmov X-Men ju stvárnila Anna Paquin. Jej poznávacím znakom je biely pruh vlasov.

Anna Paquin ako RogueVystupovanie v komiksoch
Rogue sa mala prvýkrát objaviť v komikse Ms.Marvel #25 (1979), (a kresba pre prvú polovicu príbehu bola hotová) ale náhle zrušenie tejto série malo za následok, že sa jej predstavenie odložilo. Tento príbeh sa nakoniec objavil v Marvel Super Heroes #11 v roku 1992. Rogue sa prvýkrát oficiálne objavila v Avengers Annual 10 (1981). V X-bookoch sa prvýkrát objavila v Uncanny X-Men 158 a k týmu X-Men sa pridala v Uncanny X-Men 171.

1.Avengers Annual 10   2.Uncanny X-Men 158   3.Uncanny X-Men 171Rogue mala aj vlastné série:
ˇ   "Rogue" #1-4 (1994-1996)
ˇ   "Marvel Icons: Rogue" #1-4 (2001)
ˇ   "Rogue" #1-12 (2004-2005)

Rogue je neobvyklou členkou týmu X-Men, pretože jej pravé meno a jej detstvo bolo odhalené až o dvadsať rokov po jej predstavení. Jej životný príbeh bol Robertom Rodim v sérii z roku 2004 iba naznačený. To malo za následok, že tie informácie nechcene nesúhlasili s príbehom o jej pôvode. V komikse X-Men Unlimited #4, Scott Lobdell naznačil, že Rogue utiekla od svojho otca, keď sa u nej prejavili jej mutantské schopnosti, ale v Uncanny X-Men #182 sa Rogue vyjadrila, že nikdy nepoznala svojho otca, pretože opustil jej matku ešte predtým než sa narodila a v ďalších komiksoch vrátane Uncanny X-Men #178 a X-Men #93, sa vraví, že Rogue sa ujali Mystique a Destiny ešte predtým než sa u nej prejavili jej schopnosti.

autor: Keram
edit: Gweilo
Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal