Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal keram
 - 01 Březen, 2009, 19:46:27
Je tu niekto, kto čaká na Apokalypsu? Choďte domov. Pre nezáujem bola zrušená.

Koľkokrát sme to už videli, či čítali: Svet je v hajzli a treba ho zachrániť. Je to veľmi často používaná téma (hneď po druhej svetovej vojne, samozrejme) a mohli sme ju vidieť v seriáloch, filmoch, ako aj komiksoch. Z 99tich percent nás vždy zachránia Američania. Ale čo ak Americká vláda nemá čas, ani možnosti, alebo nebola dostatočne upozornená na blížiace sa nebezpečenstvo? Kto nás vtedy zachráni? Bude to síce Američan, ale od pravého a hrdinské a patriotistického vazbiča má velmi ďaleko. Volá sa Golly Munhollen a je hrdinom novej série, ktorá sa dokonca podľa neho volá: Golly!

Golly pracuje ako pretekár a opravár kolotočov v cirkuse. Prediera sa svojím životom, robí to, čo má a potom je jedného dňa, vďaka stávke ohľadom lapenia zadku istej ženskej, omráčený. A v jeho omráčenom stave sa mu zjaví anjel... či skôr trojuholník... anjelský trojuholník a oznámi mu toto: Apokalypsa sa odkladá na neurčito, pretože jej účastníci o ňu nemajú záujem. Avšak isté temné sily o tom nevedia a zahájili svoje plány, ktoré by mali vyvrcholiť počas nenastávajúcej Apokylypsy. A Golly ich musí zastaviť.

Od trianglu dostal schopnosť vidieť agentov temných síl v ich pravej podobe a ako pomocník mu bol pridelený jeho zosnulý kamoš Nob. Nob, ktorého duša sa nachádza v plechovke od piva, pretože bol po svojej smrti spopolnený. Okrem Noba mu pomáhajú aj cirkusanti: potetovaný Vaughn, siláčka Pig, chlapec s psou tvárou a génius v jednom - Miguel, mužožena Claude a Claudette a hlavne Satan. Áno, TEN Satan, bývalý vládca Pekla, ktorý svojimi zaručene pravými kúskami desí tých, ktorí túžia po pravom diabolskom vzrušení. Gollymu a jeho priateľom z cirkusu sa v prvom, trojdielnom príbehu podarilo vyliečiť Prasodlaka a momentálne majú problémy s upírmi v Oklahome.

Túto sériu píše Phil Hester, ktorý ako kreslič spolupracoval s Kevinom Smithom na sériach Green Arrow a Clerks a ako scenárista má na rováši série Darkness z roku 2007, Firebreather a mnohé ďalšie. Sériu Golly kreslí Brook Turner, ktorého kresba ničím neurazí. Na Turnerovi je zaujímavé to, že pri kreslení rôznych póz, ksichtov a výrazov postáv používal fotky samého seba. Čiže štýl, ktorý používajú napríklad Alex Ross a Tim Bradstreet. Len to nie je také detailné. 

Z tejto série boli doteraz vydané iba štyri čísla a zatiaľ má príbeh fakt vysokú úroveň zábavnosti. Uvidíme, či to tak bude aj naďalej.

//EDIT: korektúra by Mankin

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal